História - Vedomostné pexeso
Radi hráte pexeso? Alebo si len chcete potrénovať pamäť a niečo sa pri tom naučiť? Potom sa vám toto vedomostné pexeso bude páčiť. Princíp hry je rovnaký ako v klasickom pexese, avšak rozdiel je v tom, že nehľadáte rovnaký pár kartičiek, ale hľadáte dve informácie, ktoré spolu súvisia, v tomto prípade nejakú historickú udalosť spolu s rokom, kedy sa stala. Ak to však neviete, to vôbec nevadí! Pomôckou je číslo napísané v rohu kartičky. Každý pár je očíslovaný a teda ak nájdete rok 863 a neviete, čo k nemu bude pár, zapamätáte si jeho číslo. S pomocou čísel môžete hrať toto pekné pexeso aj s mladšími hráčmi, ktorí sa niečo málo podučia a môžete ich nechať spájať nájdené páry. Každý pár po spojení totiž vytvorí kompletný obrázok pamiatky či zaujímavosti aj s mapou, kde sa nachádza.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
10 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
4,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Radi hráte pexeso? Alebo si len chcete potrénovať pamäť a niečo sa pri tom naučiť? Potom sa vám toto vedomostné pexeso bude páčiť.

Princíp hry je rovnaký ako v klasickom pexese, avšak rozdiel je v tom, že nehľadáte rovnaký pár kartičiek, ale hľadáte dve informácie, ktoré spolu súvisia, v tomto prípade nejakú historickú udalosť spolu s rokom, kedy sa stala. Ak to však neviete, to vôbec nevadí! Pomôckou je číslo napísané v rohu kartičky. Každý pár je očíslovaný a teda ak nájdete rok 863 a neviete, čo k nemu bude pár, zapamätáte si jeho číslo.

S pomocou čísel môžete hrať toto pekné pexeso aj s mladšími hráčmi, ktorí sa niečo málo podučia a môžete ich nechať spájať nájdené páry. Každý pár po spojení totiž vytvorí kompletný obrázok pamiatky či zaujímavosti aj s mapou, kde sa nachádza.

Obsah hry:

48 kartičiek, t.j. 24 párov pexesa

Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
10 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje