King of Tokyo (2nd ed.)
Obľúbená a originálna hra je späť! King of Tokyo je spoločenská hra, v ktorej sa stávate jednou z príšer, které bojujú o nadvládu nad Tokiom. Pri hre sa tak môžete cítiť ako v japonských monsterfilmoch a tiež si riadne zaničíte! ;) Vžijte se do role King Konga, Gigasaura (Godzilla?) či obrieho ružového Kyberkrálika - perfektná grafika tomu rozhodne napomôže! Hráči hádžu kockami a zbierajú symboly úderov (útokov), energie, liečenia a víťazných bodov. Vďaka ich šikovnému využitiu sa môžu stať vládcom Tokia. Ale pozor, väčšinou je to len dočasné, pretože kráľom chce v Tokiu byť predsa každý! ;) Víťazí ten, kto sa ako posledný udrží na nohách alebo ten, kto dá dohromady dostatok víťazných bodov. Nové vydanie tejto hry prináša nielen nové grafické spracovanie, ale aj upravené a zrozumiteľnejšie pravidlá a dve nové monštrá - Space Penguina, ktorý sa dal získať iba na turnajoch a Cyber Kitty. Hra je v angličtine
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
27,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Obľúbená a originálna hra je späť!

King of Tokyo je spoločenská hra, v ktorej sa stávate jednou z príšer, které bojujú o nadvládu nad Tokiom. Pri hre sa tak môžete cítiť ako v japonských monsterfilmoch a tiež si riadne zaničíte! ;) Vžijte se do role King Konga, Gigasaura (Godzilla?) či obrieho ružového Kyberkrálika - perfektná grafika tomu rozhodne napomôže! Hráči hádžu kockami a zbierajú symboly úderov (útokov), energie, liečenia a víťazných bodov. Vďaka ich šikovnému využitiu sa môžu stať vládcom Tokia. Ale pozor, väčšinou je to len dočasné, pretože kráľom chce v Tokiu byť predsa každý! ;) Víťazí ten, kto sa ako posledný udrží na nohách alebo ten, kto dá dohromady dostatok víťazných bodov.

Nové vydanie tejto hry prináša nielen nové grafické spracovanie, ale aj upravené a zrozumiteľnejšie pravidlá a dve nové monštrá - Space Penguina, ktorý sa dal získať iba na turnajoch a Cyber Kitty.

Hra je v angličtine

Obsah hry:
  • 66 cards
  • 6 monster boards
  • 6 monster tokens with plastic stands
  • 8 custom engraved dice
  • 50 energy tokens
  • 28 tokens (card effects)
  • 1 rulebook
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
nezávislý
Výrobca:
Autor:
Richard Garfield
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
5.4.2012
Neuveriteľne chytľavá hra. Hráč ktorý je na ťahu, hádže kockami a tie, ktorých výsledky sa mu nepáčia môže ešte dvakrát skúsiť hodiť. Na kockách sú čísla od 1 do 3, symbol útoku, symbol doplnenia života a symbol získania energie (akýchsi peňazí, za ktoré si hráči kupujú karty). Je to naozaj dynamická hra plná taktických ťahov a riskantných rozhodnutí (mám ostať v meste a byť terčom všetkých útokov, len preto aby som každé kolo získal nejaké body, alebo budem radšej hádzať kockami, liečiť sa mimo mesto a sem tam pri hode troch zhodných čísiel dostávať nejaké body? Hra je zakaždým iná, nie len kvôli mechanizmu, založenom na náhode, ale tiež aj vďaka špeciálnym kartám, ktorých je naozaj dosť aj na hru s plným počtom hráčov. Tieto karty majú buď okamžitý efekt (pridaj si tri body, uber súperom dva životy a pod.) alebo špeciálne vlastnosti, ktoré si po zbytok hry môže vaša príšerka nechať (ak vo svojom ťahu na nikoho nezaútočíš, pridaj si bod. Bonusová hodnota k útoku, štít, jedovaté ostne...) Hra sa dá dohrať do pol hodiny a hneď tak niekoho neomrzí. Pravidlá sú jednoduché, aj keď len v AJ jazyku. Po ich pochopení stačí jeden človek na prekladanie krátkych viet na kartách v partii ktorá s ahrá a všetko je vybavené :) Hra je skvelá aj pre malé deti, keďže náhoda a šťastie zohrávajú veľkú úlohu a rodičia vs. deti majú teda podobné šance na výhru.
David Jablonovsky
28.9.2012
Kvalitna tematicka rychla jednoducha hra. Vdaka roznym kartam solidna znovuhratelnost. Dnes sme dali vo stvorici tri hry po sebe a vsetci sa zabavili. Vhodne aj ako jednohubka medzi pomalsimi hrami.
Peťa
18.8.2020
Úžasná hra, veľmi prepracované, odporúčam všetkými piatimi
3 Hodnotenia
Herné rozšírenia
King of Tokyo: Halloween
skladom posledné kusy
14,99 €
King of Tokyo: Monster Pack - Cthulhu
skladom, odosielame čo najskôr
9,99 €
King of Tokyo: Monster Pack - King Kong
skladom, odosielame čo najskôr
8,99 €
King of Tokyo: Power Up! (2017 version)
skladom, odosielame čo najskôr
14,99 €
King of Tokyo: Monster Pack - Anubis
skladom, odosielame čo najskôr
8,99 €
King of Tokyo & King of New York CYBER TOOTH monster pack
skladom, odosielame čo najskôr
9,99 €
King of Tokyo: Monster Box
objednáme pre vás
46,99 €
King of Tokyo: Even More Wicked! (rozšírenie)
skladom, odosielame čo najskôr
8,99 €
King of Tokyo: Baby Gigazaur
skladom, odosielame čo najskôr
8,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje