Dice City
Dice City je "dice-crafting" hra, v ktorej miesta v meste menia svoju tvár v každom kole. Je na vás, akú taktiku a stratégiu zvolíte. Je viacero spôsobov, ako sa môžete presadiť. Môžete vybudovať najsilnejšiu armádu, stavať obdivuhodné budovy, alebo otvoriť obchodné cesty. Snažte sa ale riadiť vaše mesto a prírodné zdroje tak, aby ste z nich vyťažili čo najviac.  V každom kole hráči hodia svojimi piatimi kockami a uložia ich na príslušné miesta na svojej hracej doske. Každá kocka je inej farby (biela, žltá, červená, modrá, čierna). Každý riadok na hernej doske odpovedá jednej farbe a stĺpec číslu od 1 do 6. Takže každú hodenú kocku si hráči uložia na príslušné miesto podľa farby a čísla na kocke. Dané miesto na hernej doske hráča sa tým aktivuje a hráč tak ťaží suroiny a vykonáva rozličné akcie. To sa na prvý pohľad zdá dosť obmedzujúce, no hra umožňuje s kockami rôzne manipulovať, presúvať atď. Naviac za získané suroviny si hráči môžu kupovať nové budovy a tie si ukladať na svoju hraciu dosku a tým prekrývať predtlačené akcie, čo umožňuje rôzne stratégie a kombinácie.   
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
36,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Dice City je "dice-crafting" hra, v ktorej miesta v meste menia svoju tvár v každom kole. Je na vás, akú taktiku a stratégiu zvolíte. Je viacero spôsobov, ako sa môžete presadiť. Môžete vybudovať najsilnejšiu armádu, stavať obdivuhodné budovy, alebo otvoriť obchodné cesty. Snažte sa ale riadiť vaše mesto a prírodné zdroje tak, aby ste z nich vyťažili čo najviac. 

V každom kole hráči hodia svojimi piatimi kockami a uložia ich na príslušné miesta na svojej hracej doske. Každá kocka je inej farby (biela, žltá, červená, modrá, čierna). Každý riadok na hernej doske odpovedá jednej farbe a stĺpec číslu od 1 do 6. Takže každú hodenú kocku si hráči uložia na príslušné miesto podľa farby a čísla na kocke. Dané miesto na hernej doske hráča sa tým aktivuje a hráč tak ťaží suroiny a vykonáva rozličné akcie. To sa na prvý pohľad zdá dosť obmedzujúce, no hra umožňuje s kockami rôzne manipulovať, presúvať atď. Naviac za získané suroviny si hráči môžu kupovať nové budovy a tie si ukladať na svoju hraciu dosku a tým prekrývať predtlačené akcie, čo umožňuje rôzne stratégie a kombinácie. 

 

Obsah hry:
  • 4 hracie dosky pre hráčov
  • 20 kociek
  • 149 kariet
  • 93 žetónikov
  • 4 pomocné karty pre hráčov
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Vangelis Bagiartakis
Rok vydania:
2015
Herné rozšírenia
Dice City: By Royal Decree
skladom posledné kusy
29,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje