Koncept
Vďaka hre Koncept už viac nemusíte hovoriť, aby ste mohli komunikovať! Pomocou kombinácií univerzálnych ikon môžete vyjadriť stovky predmetov, zvierat, postavy vymyslené aj reálne, filmové a knižné tituly, rôzne slovné spojenia a porekadlá. Vyberte pojem a zostavte správnu kombináciu ikon, tak aby vaše indície spoluhráči správne interpretovali. V hre Koncept je vašim cieľom uhádnuť slová naznačené pomocou nápovedy zo symbolov – konceptu. Tím zložený z dvoch hráčov zvolí jedno slovo alebo frázu z potiahnutej karty, ktorú musia ostatní hráči uhádnuť. Spoločne potom rozmiestnia značky na vybrané symboly na hracom pláne. Prvý hráč, ktorýna základe týchto symbolov správne uhádne hľadaný pojem získa 2 body. Víťazom je hráč, ktorý získa najviac bodov.   A tu je pár pekných príkladov vytvorených indícií:     /Koncept_-_priklad_2.png />      
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
40 min.
Počet hráčov:
4-12 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
28,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Vďaka hre Koncept už viac nemusíte hovoriť, aby ste mohli komunikovať! Pomocou kombinácií univerzálnych ikon môžete vyjadriť stovky predmetov, zvierat, postavy vymyslené aj reálne, filmové a knižné tituly, rôzne slovné spojenia a porekadlá. Vyberte pojem a zostavte správnu kombináciu ikon, tak aby vaše indície spoluhráči správne interpretovali.

V hre Koncept je vašim cieľom uhádnuť slová naznačené pomocou nápovedy zo symbolov – konceptu. Tím zložený z dvoch hráčov zvolí jedno slovo alebo frázu z potiahnutej karty, ktorú musia ostatní hráči uhádnuť. Spoločne potom rozmiestnia značky na vybrané symboly na hracom pláne. Prvý hráč, ktorý
na základe týchto symbolov správne uhádne hľadaný pojem získa 2 body. Víťazom je hráč, ktorý získa najviac bodov.

 

A tu je pár pekných príkladov vytvorených indícií:

 

 

/Koncept_-_priklad_2.png />

 

 

 

Obsah hry:
  • 1 hrací plán
  • 110 kariet
  • 2 súhrnné karty
  • 47 plastových značiek (1x ?, 4x !, 42 kociek)
  • 39 žetónov víťazných bodov
  • pravidlá 
Parametre:
Počet hráčov:
4-12 hráčov
Dĺžka hry:
40 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Gaëtan Beaujannot, Alain Rivollet
Rok vydania:
2013
Hodnotenie hry
Zjax
7.12.2014
Skvelá hra, odporúčam
Pampusovci
14.11.2015
Perfektna hra. Chceli sme nieco jednoduche a zabavne, co mozu hrat hoc aj dvaja hraci. Hra je pekne spracovana a uzili sme si pri nej kopu zabavy. Vrelo odporucame.
Pampusovci
14.11.2015
Zabudol som dat 5 *
Sydja
7.12.2015
Super hra, jednoduchá a zábavná. Vhodná pre dvoch iba ako zábava na večer, keď treba zahnať nudu, ale aj pre väčšie skupiny súťaživých ľudí, pravidlá sa dajú zjednodušiť aj pre mladšie deti, ak ste trpezliví :) Môžete hrať napríklad tematicky podľa obľúbenej knižky či filmu. Zábavu si zaručene užijete pri každej príležitosti a v každej spoločnosti ;)
fedoo
10.12.2015
Hra je podľa mňa výborná. Zatiaľ to bavilo snáď každého s kým sme to hrali. Bodovanie netreba, všetkých bavilo len tak hádať a tvoriť. Hra by sa teoreticky nemala nikdy omrzieť, nie je nutné sa držať len priložených kartičiek, je možné použiť aj tie z iných hier (napr. Activity) alebo jednoducho si vymýšľať vlastné slová (na rozdiel od Activity, nie všetko sa dá nakresliť, ukázať..). Tak isto môžu hádať aj hráči hovoriaci iným jazykom, obrázky sú predsa internacionálne :)
Denis
3.2.2018
Spociatku som bol skepticky avsak zbytocne. Velmi dobra hra.
Zuzanka
26.12.2018
Super zabavna hra pre celu rodinu, odporucam.
7 Hodnotení
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
27,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje