Kroniky Avelu - rozšírenie (EN/PL)
Upozorňujeme, že rozšírenie obsahuje iba anglické a poľské pravidlá, oficiálne CZ pravidlá si môžete stiahnuť.  Toto malé rozšírenie (Chronicles of Avel: Adventurer's Toolkit) pre hru Kroniky Avelu prináša do hry väčšiu variabilitu. Vašej postave, ktorú si v hre tvoríte, môže dostať nové užitočné vybavenie a počas hry preskúmať nové neznáme končiny Avelu. Tiež obsahuje aj nové príšery, ak ich porazíte, získate priazeň zvieracích spoločníkov, ktorý vám radi pomôžu.   Dobrodruhovia, hrdinovia, vítajte v Avele, vo svete plnom úžasných tvorov a miest. Vo svete, kde môžete vo dne aj v noci uvidieť desiatky mesiacov. Tieto kúzelné nebeské útvary – údajne obývané bohmi – posielajú svoje kúzelné dary obyvateľom Avelu. Vďaka nim čarodejníci ako ja vytvárajú mágiu, druidovia pomáhajú farmárom starať sa o ich úrodu, a deti sa môžu hrať vo vzdušných prúdoch. Teraz však už na to bohužiaľ nie je čas. Pretože sa Čierny mesiac Kurodar blíži ku Avelu, prebudila jeho čierna mágia sily zla. Lesy, jaskyne a iné temné miesta boli vždy obývané nebezpečnými príšerami. Tie teraz ale opustili svoje brlohy a ich nenávistné pohľady sa upriamili na hrad. Hrad, ktorý je domovom liečivého drahokamu. Pokiaľ bude drahokam zničený, Avelu sa zmocní zlo. Kroniky Avelu je kooperatívna hra, v ktorej môžete zvíťaziť len vtedy, keď budete spolupracovať. Vytvorte si postavu! Tvorba hrdinu je v Kronikách Avelu samostatnou disciplínou. Zvoľte si pohlavie, meno a hrdinu/ku si kľudne môžete aj vymaľovať. Preskúmajte územie! Okolie hradu Avel tvorí hexová mapa, ktorú budete postupne odkrývať. Urobte si miesto v batohu! Každá minca aj každá zbraň potrebuje miesto vo vašom batohu. Dobre zvážte, čo budete na svojich výpravách potrebovať. Bojujte s príšerami a pripravte sa na stret s Beštiou! V divočine narazíte na prapodivné príšery, s ktorými sa budete musieť vysporiadať kockovým súbojom. Vaše vybavení vám pomôže vrtkavú šťastenu kociek nakloniť na vašu stranu. Odmeny získané za porážku nepriateľov vám pomôžu pripraviť sa na finálny súboj s Beštiou.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
60-90 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
5,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Upozorňujeme, že rozšírenie obsahuje iba anglické a poľské pravidlá, oficiálne CZ pravidlá si môžete stiahnuť. 

Toto malé rozšírenie (Chronicles of Avel: Adventurer's Toolkit) pre hru Kroniky Avelu prináša do hry väčšiu variabilitu. Vašej postave, ktorú si v hre tvoríte, môže dostať nové užitočné vybavenie a počas hry preskúmať nové neznáme končiny Avelu. Tiež obsahuje aj nové príšery, ak ich porazíte, získate priazeň zvieracích spoločníkov, ktorý vám radi pomôžu.  

Dobrodruhovia, hrdinovia, vítajte v Avele, vo svete plnom úžasných tvorov a miest. Vo svete, kde môžete vo dne aj v noci uvidieť desiatky mesiacov. Tieto kúzelné nebeské útvary – údajne obývané bohmi – posielajú svoje kúzelné dary obyvateľom Avelu. Vďaka nim čarodejníci ako ja vytvárajú mágiu, druidovia pomáhajú farmárom starať sa o ich úrodu, a deti sa môžu hrať vo vzdušných prúdoch. Teraz však už na to bohužiaľ nie je čas. Pretože sa Čierny mesiac Kurodar blíži ku Avelu, prebudila jeho čierna mágia sily zla. Lesy, jaskyne a iné temné miesta boli vždy obývané nebezpečnými príšerami. Tie teraz ale opustili svoje brlohy a ich nenávistné pohľady sa upriamili na hrad. Hrad, ktorý je domovom liečivého drahokamu. Pokiaľ bude drahokam zničený, Avelu sa zmocní zlo.

Kroniky Avelu je kooperatívna hra, v ktorej môžete zvíťaziť len vtedy, keď budete spolupracovať.

Vytvorte si postavu! Tvorba hrdinu je v Kronikách Avelu samostatnou disciplínou. Zvoľte si pohlavie, meno a hrdinu/ku si kľudne môžete aj vymaľovať.

Preskúmajte územie! Okolie hradu Avel tvorí hexová mapa, ktorú budete postupne odkrývať.

Urobte si miesto v batohu! Každá minca aj každá zbraň potrebuje miesto vo vašom batohu. Dobre zvážte, čo budete na svojich výpravách potrebovať.

Bojujte s príšerami a pripravte sa na stret s Beštiou! V divočine narazíte na prapodivné príšery, s ktorými sa budete musieť vysporiadať kockovým súbojom. Vaše vybavení vám pomôže vrtkavú šťastenu kociek nakloniť na vašu stranu. Odmeny získané za porážku nepriateľov vám pomôžu pripraviť sa na finálny súboj s Beštiou.

Obsah hry:

• 3 diely hernej plochy

• 12 žetónov

• 3 kartónové katapulty

• 1 EN/PL pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
60-90 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Przemek Wojtkowiak
Rok vydania:
2021
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje