Descent: Výpravy do temnot (nové vydanie 2017)
Táto nová edícia 2017 obsahuje novú kampaň Pokrevní dědicové, má inú knihu scenárov a zohľadnuje aplikáciu. Jedna z najväčších peciek, ktorá príde na vianočný trh, hra Descent: Výpravy do temnot, je do češtiny plne lokalizované druhé vydanie vynikajúcej výpravnej stolovej hry Descent: Journeys in the Dark (Second Edition), v ktorej hráči ako fantasy hrdinovia plnia úlohy scenárov. Jeden z hráčov je "pánom jaskyne" a snaží sa im v tom pomocou príšer, kúziel či pascí zabrániť. Aby hrdinovia uspeli, musia nielen dobre taktizovať a používať svoje prednosti (bojové, alebo magické), ale aj spolupracovať a dúfať v trochu šťastia. Hrací plán podzemia sa skladá z obojstranných dielikov, čo poskytuje veľa možností nielen pre scenáre hry, ale aj vlastné mapy podzemia. Súboje sa vyhodnocujú pomocou sady špeciálnych kociek (napätia si hráči užijú až až). V hre si môžete vybrať zo štyroch základných povolaní, medzi ktoré patrí napríklad mág či bojovník. Tieto povolania sa potom môžu eště ďalej deliť do niekoľkých tried. Chcete byť rytier chrániaci slabších spolubojovníkov alebo vraždiacia mašina, ktorá nehľadí vľavo, vpravo? Je to len na vás. Každá trieda má svoj balíček schopností, ktoré budete získavať v priebehu hry, podľa toho ako bude váš hrdina získavať skúsenosti. Hra poskytuje možnosť pustiť sa do veľkého dobrodružstva, ale môžete si ju rovnako zahrať len ako sériu krátkych úloh bez väčšej nadväznosti. Temné podzemie Terrinothu v baronstve Rhynn je plné monštier aj pokladov a stojí za to, preskúmať ho bez ohľadu na nebezpečenstvá, ktoré budú stáť hrdinom v ceste. Toto lokalizované druhé vydanie bude obsahovať všetky novinky, ktoré má aj pôvodné anglické druhé vydanie: rýchlejšia príprava a rozloženie jednotlivých scénárov jednoduchšie pravidlá pre určenie viditeľnosti (line of sight) novú kocku obrany omedzujúcu "vypočítané" útoky kratšie scénáre s mnohými prirodzenými zastaveniami prehľadové karty potrebných hodnôt, stavov a účinkov nový mechanizmus ovládania schopností temného pána prepracovaný výber a tvorba hrdinov systém skúseností umožňujúci hrdinom zlepšovanie sa priložený systém na vedenie kampaní A tu je malá návnada:
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
82,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Táto nová edícia 2017 obsahuje novú kampaň Pokrevní dědicové, má inú knihu scenárov a zohľadnuje aplikáciu.

Jedna z najväčších peciek, ktorá príde na vianočný trh, hra Descent: Výpravy do temnot, je do češtiny plne lokalizované druhé vydanie vynikajúcej výpravnej stolovej hry Descent: Journeys in the Dark (Second Edition), v ktorej hráči ako fantasy hrdinovia plnia úlohy scenárov. Jeden z hráčov je "pánom jaskyne" a snaží sa im v tom pomocou príšer, kúziel či pascí zabrániť. Aby hrdinovia uspeli, musia nielen dobre taktizovať a používať svoje prednosti (bojové, alebo magické), ale aj spolupracovať a dúfať v trochu šťastia.

Hrací plán podzemia sa skladá z obojstranných dielikov, čo poskytuje veľa možností nielen pre scenáre hry, ale aj vlastné mapy podzemia. Súboje sa vyhodnocujú pomocou sady špeciálnych kociek (napätia si hráči užijú až až).

V hre si môžete vybrať zo štyroch základných povolaní, medzi ktoré patrí napríklad mág či bojovník. Tieto povolania sa potom môžu eště ďalej deliť do niekoľkých tried. Chcete byť rytier chrániaci slabších spolubojovníkov alebo vraždiacia mašina, ktorá nehľadí vľavo, vpravo? Je to len na vás. Každá trieda má svoj balíček schopností, ktoré budete získavať v priebehu hry, podľa toho ako bude váš hrdina získavať skúsenosti.

Hra poskytuje možnosť pustiť sa do veľkého dobrodružstva, ale môžete si ju rovnako zahrať len ako sériu krátkych úloh bez väčšej nadväznosti. Temné podzemie Terrinothu v baronstve Rhynn je plné monštier aj pokladov a stojí za to, preskúmať ho bez ohľadu na nebezpečenstvá, ktoré budú stáť hrdinom v ceste.

Toto lokalizované druhé vydanie bude obsahovať všetky novinky, ktoré má aj pôvodné anglické druhé vydanie:

 • rýchlejšia príprava a rozloženie jednotlivých scénárov
 • jednoduchšie pravidlá pre určenie viditeľnosti (line of sight)
 • novú kocku obrany omedzujúcu "vypočítané" útoky
 • kratšie scénáre s mnohými prirodzenými zastaveniami
 • prehľadové karty potrebných hodnôt, stavov a účinkov
 • nový mechanizmus ovládania schopností temného pána
 • prepracovaný výber a tvorba hrdinov
 • systém skúseností umožňujúci hrdinom zlepšovanie sa
 • priložený systém na vedenie kampaní

A tu je malá návnada:

Obsah hry:
 • 8 figúrok hrdinov 
 • 31 figúrok monštier
 • 9 bojových kociek
 • skoro 250 kariet
 • 48 obojstranných mapových dielikov
 • viac ako 150 žetónov
 • pravidlá a almanach dobrodružstiev
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Daniel Clark, Corey Konieczka, Adam Sadler, Kevin
Rok vydania:
2013
Podobné hry
momentálne nedostupné
59,99 €
momentálne nedostupné
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje