Descent: Journeys in the Dark (Second Edition)
Najnovšia dotlač hry obsahuje aj campaign book Heirs of Blood, ktorá sa inak predáva samostatne a nahradila kampaň Shadow Rune, ktorú obsahovali predchádzajúce verzie. Obľúbená hra Descent sa dočkala svojej druhej, prerobenej, edície: Descent: Journeys in the Dark (Second Edition). Hráči v nej ako fantasy hrdinovia plnia úlohy scenárov. Jeden z nich je "pánom jaskyne" (v hre Descent lepšie povedané "pánom zla") a snaží sa im v tom pomocou príšer, kúziel či pascí zabrániť. Aby hrdinovia uspeli, musia nielen dobre taktizovať a používať svoje prednosti (bojové, alebo magické), ale aj spolupracovať a dúfať v trochu šťastia. Hrací plán podzemia sa skladá z obojstranných dielikov, čo poskytuje veľa možností nielen pre scenáre hry, ale aj vlastné mapy podzemia. Súboje sa vyhodnocujú pomocou sady špeciálnych kociek (napätia si hráči užijú až až). A čo nového v druhej edícii? V jazyku hry, angličtine: Compared to the first edition of Descent: Journeys in the Dark, this game features Simpler rules for determining line of sight Faster setup of each encounter Defense dice to mitigate the tendency to "math out" attacks Shorter quests with plenty of natural stopping points Cards that list necessary statistics, conditions, and effects A new mechanism for controlling the overlord powers Enhanced hero selection and creation process Experience system to allow for hero growth and development Out-of-the-box campaign system
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
74,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Najnovšia dotlač hry obsahuje aj campaign book Heirs of Blood, ktorá sa inak predáva samostatne a nahradila kampaň Shadow Rune, ktorú obsahovali predchádzajúce verzie.

Obľúbená hra Descent sa dočkala svojej druhej, prerobenej, edície: Descent: Journeys in the Dark (Second Edition). Hráči v nej ako fantasy hrdinovia plnia úlohy scenárov. Jeden z nich je "pánom jaskyne" (v hre Descent lepšie povedané "pánom zla") a snaží sa im v tom pomocou príšer, kúziel či pascí zabrániť. Aby hrdinovia uspeli, musia nielen dobre taktizovať a používať svoje prednosti (bojové, alebo magické), ale aj spolupracovať a dúfať v trochu šťastia.

Hrací plán podzemia sa skladá z obojstranných dielikov, čo poskytuje veľa možností nielen pre scenáre hry, ale aj vlastné mapy podzemia. Súboje sa vyhodnocujú pomocou sady špeciálnych kociek (napätia si hráči užijú až až).

A čo nového v druhej edícii? V jazyku hry, angličtine:

Compared to the first edition of Descent: Journeys in the Dark, this game features

 • Simpler rules for determining line of sight
 • Faster setup of each encounter
 • Defense dice to mitigate the tendency to "math out" attacks
 • Shorter quests with plenty of natural stopping points
 • Cards that list necessary statistics, conditions, and effects
 • A new mechanism for controlling the overlord powers
 • Enhanced hero selection and creation process
 • Experience system to allow for hero growth and development
 • Out-of-the-box campaign system
  Parametre:
  Počet hráčov:
  2-5 hráčov
  Dĺžka hry:
  120 min.
  Odporúčaný vek:
  14+
  Jazyk hry:
  Jazyk pravidiel:
  Rok vydania:
  2012
  Hodnotenie hry
  Kubo
  13.7.2012
  Mal som tú česť byť asi jeden z prvých (dvoch) vyvolených čo túto hru na Slovensku hrali (a samozrejme sa tým chcem pochváliť :) ) a musím sa priznať, že bude veľmi, veľmi ťažké ju nekúpiť... Krásne spracovaná, vyvážená, svižná, ponúka potechu pre stratégov aj RPG ladených hráčov (zdokonalovanie postáv!!), brutálnu replayabilitu a možnosti tvorby vlastných scenárov a ten campaign systém je fakt chuťovka! Ďakujem iHRYsko :) :)
  1 Hodnotenie
  Herné rozšírenia
  Podobné hry
  Hry ako životná filozofia
  Rýchle dodanie objednávky
  Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje