Mint Works
Mint Works je jednoduchá a rýchla hra s mechanizmom worker placement (umiestňovanie figúrok), ktorú zahráte do pol hodinky a ako bonus ju zmestíte aj do vrecka. Navyše má jednoduché pravidlá a je teda vhodná aj pre začínajúcich hráčov, ktorí nemajú veľa skúseností s hrou typu worker placement. Hráči majú počas hry k dispozícii obmedzený počet mentolových cukríkov, ktoré vlastne predstavujú vašu pracovnú silu. Áno, skutočne vyzerajú ako mentolky, len sa nedajú zjesť, ale miesto toho pre vás pracujú. Za mentolky totiž môžete získať ďalšie mentolky, kúpiť si pozíciu prvého hráča do nasledujúceho ťahu alebo kupovať plány. Práve plány sú dôležité pre víťazstvo, keďže za ich budovanie získate víťazné body. Okrem víťazných bodov tieto plány majiteľovi poskytujú aj zaujímavé bonusy ako napríklad získanie ďalších mentoliek, získanie mentoliek, ak sa niekto iný postaví na určitú kartu, či bonusové mentolky za každú budovu, ktorú vlastníte a mnohé ďalšie. Vo chvíli, keď niektorý z hráčov získa 7 bodov (alebo ak nie je dosť kariet plánov na doplnenie), dohrá sa aktuálne kolo a hra končí. Hráči si následne spočítajú body a víťazom je samozrejme hráč, ktorý ich nazbieral najviac. S touto hrou získate rýchlu a super spratnú, ale pri tom strategickú hru, pri ktorej sa zamyslíte nad svojim ťahom, ale nebudete mať pri tom na letnej dovolenke pocit, že sa vám začína pariť z hlavy od úporného premýšľania. Rýchlo ju naučíte ostatných a ak by neboli veľmi ochotní, vždy máte k dispozícii sólo verziu, v ktorej si môžete zahrať proti niektorému zo 4 protivníkov.
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
10-20 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
14,99 €
Momentálne nedostupné
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Mint Works je jednoduchá a rýchla hra s mechanizmom worker placement (umiestňovanie figúrok), ktorú zahráte do pol hodinky a ako bonus ju zmestíte aj do vrecka. Navyše má jednoduché pravidlá a je teda vhodná aj pre začínajúcich hráčov, ktorí nemajú veľa skúseností s hrou typu worker placement.

Hráči majú počas hry k dispozícii obmedzený počet mentolových cukríkov, ktoré vlastne predstavujú vašu pracovnú silu. Áno, skutočne vyzerajú ako mentolky, len sa nedajú zjesť, ale miesto toho pre vás pracujú. Za mentolky totiž môžete získať ďalšie mentolky, kúpiť si pozíciu prvého hráča do nasledujúceho ťahu alebo kupovať plány. Práve plány sú dôležité pre víťazstvo, keďže za ich budovanie získate víťazné body. Okrem víťazných bodov tieto plány majiteľovi poskytujú aj zaujímavé bonusy ako napríklad získanie ďalších mentoliek, získanie mentoliek, ak sa niekto iný postaví na určitú kartu, či bonusové mentolky za každú budovu, ktorú vlastníte a mnohé ďalšie.

Vo chvíli, keď niektorý z hráčov získa 7 bodov (alebo ak nie je dosť kariet plánov na doplnenie), dohrá sa aktuálne kolo a hra končí. Hráči si následne spočítajú body a víťazom je samozrejme hráč, ktorý ich nazbieral najviac.

S touto hrou získate rýchlu a super spratnú, ale pri tom strategickú hru, pri ktorej sa zamyslíte nad svojim ťahom, ale nebudete mať pri tom na letnej dovolenke pocit, že sa vám začína pariť z hlavy od úporného premýšľania. Rýchlo ju naučíte ostatných a ak by neboli veľmi ochotní, vždy máte k dispozícii sólo verziu, v ktorej si môžete zahrať proti niektorému zo 4 protivníkov.

Obsah hry:
 • pravidlá
 • žatón začínajúceho hráča
 • pomocná karta
 • 30 žatónov mentoliek
 • 33 kariet
  • 10 kariet lokácií
  • 21 kariet plánov
  • 2 karty fiktívnych súperov pre solitérnu hru
Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
10-20 min.
Odporúčaný vek:
13+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Justin Blaske
Rok vydania:
2017
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje