Myšky
Myšia rodina objavila obrovské zásoby syra. Myšky sú z toho veľkého nálezu tak rozrušené, že radosťou až tancujú. Niektoré z nich sa ale rýchlo vydávajú na cestu, aby veľké kúsky syra čo najskôr dopravili do myšej diery. Ale pozor! Mačka nie je ďaleko a striehne! To znamená byť  veľmi rýchly! Príprava hry: Hrací plán polož doprostred stola a vyber štyri z piatych syrových bochníkov na hracom pláne, na ktoré posadíš myšky. Jeden bochník zostane voľný. Každý hráč si vyberie jeden kúsok syra a postaví ho na štartovacie pole pred červenou čiarou. Najmladší hráč začína. Hrá sa v smere hodinových ručičiek. Priebeh hry: Ak si na rade, hoď oboma kockami tak, aby na ne všetci hráči dobre videli. Keď ti padne mačka, snažia sa všetci hráči súčasne chytiť jednu z myší. Ak hodíš syr, vyberáš myš sám. Syr a jedna farbaVezmi jednu myš a pozri sa akú farbu má na zadku. Farbu ukáž taktiež spoluhráčom. Potom postav myš na iné miesto. To znamená na piaty bochník syra - ten, na ktorom predtým žiadna myška nesedela. Pokiaľ farba na zadku myšky súhlasí s farbou, ktorú si hodil, môžeš so svojim kúskom syra postúpiť o jedno políčko. Pokiaľ nesúhlasí, zostaneš stáť so svojim syrom na rovnakom políčku. Potom je na rade ďalší hráč. Syr a dve farbyMôžeš vziať dve myšky a pozrieť sa akú farbu majú na zadku. Zase ukážeš farby svojim spoluhráčom a postavíš myšky na iné miesto. Za každú farbu, ktorá súhlasí s farbou na kocke, môžeš so svojim kúskom syra postúpiť o jedno políčko. Ak nesúhlasí ani jedna, zostávaš stáť na rovnakom políčku. Na rade je ďalší hráč. Mačka a jedna farbaVšetci hráči sa súčasne pokúsia nájsť myšku, ktorá má rovnakú farbu na zadku ako je farba, ktorú si hodil. Hráč, ktorý najrýchlejšie našiel tú správnu myšku, postupuje so svojim kúskom syra o dve políčka vpred. Potom hádže kockami ďalší hráč. Mačka a dve farbyVšetci hráči sa súčasne pokúsia nájsť myšky, ktoré majú rovnakú farbu na zadku ako farby, ktoré si hodil. Hráči so správnymi myškami, môžu so svojimi kúskami syra postúpiť o dve políčka dopredu. Na rade je ďalší hráč. Poznámka: vždy, keď vezmeš myšku z hracieho plánu, zmení svoje miesto. To znamená, že ju posadí na predtým voľný syrových bochník (pokiaľ vezmeš dve myšky z hracieho plánu, tak u potom vždy posadíš na iné miesto než, na ktorom sedela predtým). Musíš dávať dobrý pozor, aby si si zapamätal, ktorá myš s akou farbou na zadku sedí na akom bochníku! Koniec hry: Hra končí, keď niektorý hráč dopraví svoj kúsok syra do myšej diery. Tento hráč vyhráva.
Odporúčaný vek:
4 roky
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
19,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Myšia rodina objavila obrovské zásoby syra. Myšky sú z toho veľkého nálezu tak rozrušené, že radosťou až tancujú. Niektoré z nich sa ale rýchlo vydávajú na cestu, aby veľké kúsky syra čo najskôr dopravili do myšej diery. Ale pozor! Mačka nie je ďaleko a striehne! To znamená byť  veľmi rýchly!

Príprava hry: Hrací plán polož doprostred stola a vyber štyri z piatych syrových bochníkov na hracom pláne, na ktoré posadíš myšky. Jeden bochník zostane voľný. Každý hráč si vyberie jeden kúsok syra a postaví ho na štartovacie pole pred červenou čiarou. Najmladší hráč začína. Hrá sa v smere hodinových ručičiek.

Priebeh hry: Ak si na rade, hoď oboma kockami tak, aby na ne všetci hráči dobre videli. Keď ti padne mačka, snažia sa všetci hráči súčasne chytiť jednu z myší. Ak hodíš syr, vyberáš myš sám.

Syr a jedna farba
Vezmi jednu myš a pozri sa akú farbu má na zadku. Farbu ukáž taktiež spoluhráčom. Potom postav myš na iné miesto. To znamená na piaty bochník syra - ten, na ktorom predtým žiadna myška nesedela. Pokiaľ farba na zadku myšky súhlasí s farbou, ktorú si hodil, môžeš so svojim kúskom syra postúpiť o jedno políčko. Pokiaľ nesúhlasí, zostaneš stáť so svojim syrom na rovnakom políčku. Potom je na rade ďalší hráč.

Syr a dve farby
Môžeš vziať dve myšky a pozrieť sa akú farbu majú na zadku. Zase ukážeš farby svojim spoluhráčom a postavíš myšky na iné miesto.

Za každú farbu, ktorá súhlasí s farbou na kocke, môžeš so svojim kúskom syra postúpiť o jedno políčko. Ak nesúhlasí ani jedna, zostávaš stáť na rovnakom políčku. Na rade je ďalší hráč.

Mačka a jedna farba
Všetci hráči sa súčasne pokúsia nájsť myšku, ktorá má rovnakú farbu na zadku ako je farba, ktorú si hodil. Hráč, ktorý najrýchlejšie našiel tú správnu myšku, postupuje so svojim kúskom syra o dve políčka vpred. Potom hádže kockami ďalší hráč.

Mačka a dve farby
Všetci hráči sa súčasne pokúsia nájsť myšky, ktoré majú rovnakú farbu na zadku ako farby, ktoré si hodil. Hráči so správnymi myškami, môžu so svojimi kúskami syra postúpiť o dve políčka dopredu. Na rade je ďalší hráč.

Poznámka: vždy, keď vezmeš myšku z hracieho plánu, zmení svoje miesto. To znamená, že ju posadí na predtým voľný syrových bochník (pokiaľ vezmeš dve myšky z hracieho plánu, tak u potom vždy posadíš na iné miesto než, na ktorom sedela predtým). Musíš dávať dobrý pozor, aby si si zapamätal, ktorá myš s akou farbou na zadku sedí na akom bochníku!

Koniec hry: Hra končí, keď niektorý hráč dopraví svoj kúsok syra do myšej diery. Tento hráč vyhráva.

Obsah hry:

hrací plán, 4 veľké myšky s rôznymi farbami na zadku, 4 kúsky syra v rôznych farbách, 4 držadlá na kúsky syra v rôznych farbách, 1 farebná kocka, 1 kocka so syrom a mačkou, etikety na kocky, pravidlá hry (Poznámka: Pred úplne prvou hrou je potrebné kocky polepiť etiketami a kúsky syrov dať do držadiel rovnakej farby.)

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
4+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Hans Ulrich
Rok vydania:
2004
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje