NMBR 9
NMBR 9 je abstraktná hra, v ktorej skladáte tetrisové dieliky s číslami. Každé kolo sa otočí jedna karta z balíku, ktorá udáva číslo, s ktorým sa dané kolo hrá. Každé číslo v hre (0-9) je reprezentované tetrisovým dielikom. Hráči musia určený dielik umiestniť buď na stôl (úroveň 0) alebo na niektorú z vyšších úrovní (na už položené dieliky) podľa nasledovných pravidiel: - dielik musí ležať minimálne na dvoch iných dielikoch- všetky štvorce dielika musia ležať na iných dielikoch, tzn. že nemôžete prekryť "dieru"Hra končí, akonáhle sa použije všetkých 20 dielikov (2 z každého čísla). Potom sa spočítajú body: každý hráč získa za každý dielik toľko bodov, koľko je jeho nominálna hodnota násobená úrovňou, na ktorej dielik leží. Dieliky, ktoré ležia priamo na stole sa počítajú ako "nultá" úroveň a neprinášajú žiadne body. V hre sú aj dva dieliky s hodnotou 0, ktoré neprinášajú body na žiadnej úrovni. 
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
16,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

NMBR 9 je abstraktná hra, v ktorej skladáte tetrisové dieliky s číslami. Každé kolo sa otočí jedna karta z balíku, ktorá udáva číslo, s ktorým sa dané kolo hrá. Každé číslo v hre (0-9) je reprezentované tetrisovým dielikom. Hráči musia určený dielik umiestniť buď na stôl (úroveň 0) alebo na niektorú z vyšších úrovní (na už položené dieliky) podľa nasledovných pravidiel:

- dielik musí ležať minimálne na dvoch iných dielikoch
- všetky štvorce dielika musia ležať na iných dielikoch, tzn. že nemôžete prekryť "dieru"

Hra končí, akonáhle sa použije všetkých 20 dielikov (2 z každého čísla). Potom sa spočítajú body: každý hráč získa za každý dielik toľko bodov, koľko je jeho nominálna hodnota násobená úrovňou, na ktorej dielik leží. Dieliky, ktoré ležia priamo na stole sa počítajú ako "nultá" úroveň a neprinášajú žiadne body. V hre sú aj dva dieliky s hodnotou 0, ktoré neprinášajú body na žiadnej úrovni. 

Obsah hry:
  • 80 dielikov
  • 20 kariet
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Peter Wichmann
Rok vydania:
2017
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje