NMBR 9++
NMBR 9++ je rozšírením abstraktnej hry NMBR 9, v ktorej skladáte dieliky s číslami. Vďaka tomuto rozšíreniu si zahráte základnú hru aj len vo dvojici, prípadne teraz môžete hrať hru až so šiestimi hráčmi naraz! NMBR 9++ tiež obsahuje rozširujúce komponenty, nové herné módy, alternatívne pravidlá pre 1-4 hráčov a mnoho iných dobrôt, ktoré môžete použiť s týmto boxom alebo s originálnou hrou, prípadne v kombinácii oboch. Samotná hra má nenáročné pravidlá, musíte pri nej však zapojiť mozgové závity a logiku. Každé kolo sa otočí jedna karta z balíku, udávajúca číslo, s ktorým sa dané kolo hrá. Každé číslo v hre (0-9) je reprezentované tetrisovým dielikom. Hráči musia určený dielik umiestniť buď na stôl (úroveň 0) alebo na niektorú z vyšších úrovní (na už položené dieliky) podľa nasledovných pravidiel: - dielik musí ležať minimálne na dvoch iných dielikoch- všetky štvorce dielika musia ležať na iných dielikoch, tzn. že nemôžete prekryť "dieru" Hra končí, akonáhle sa použije všetkých 20 dielikov (2 z každého čísla). Potom sa spočítajú body: každý hráč získa za každý dielik toľko bodov, koľko je jeho nominálna hodnota násobená úrovňou, na ktorej dielik leží. Dieliky, ktoré ležia priamo na stole sa počítajú ako "nultá" úroveň a neprinášajú žiadne body. V hre sú aj dva dieliky s hodnotou 0, ktoré neprinášajú body na žiadnej úrovni. Toto rozšírenie nie je hrateľné samostatne a je hrateľné len so základnou hrou.    
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
16,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

NMBR 9++ je rozšírením abstraktnej hry NMBR 9, v ktorej skladáte dieliky s číslami.

Vďaka tomuto rozšíreniu si zahráte základnú hru aj len vo dvojici, prípadne teraz môžete hrať hru až so šiestimi hráčmi naraz! NMBR 9++ tiež obsahuje rozširujúce komponenty, nové herné módy, alternatívne pravidlá pre 1-4 hráčov a mnoho iných dobrôt, ktoré môžete použiť s týmto boxom alebo s originálnou hrou, prípadne v kombinácii oboch.

Samotná hra má nenáročné pravidlá, musíte pri nej však zapojiť mozgové závity a logiku. Každé kolo sa otočí jedna karta z balíku, udávajúca číslo, s ktorým sa dané kolo hrá. Každé číslo v hre (0-9) je reprezentované tetrisovým dielikom. Hráči musia určený dielik umiestniť buď na stôl (úroveň 0) alebo na niektorú z vyšších úrovní (na už položené dieliky) podľa nasledovných pravidiel:

- dielik musí ležať minimálne na dvoch iných dielikoch
- všetky štvorce dielika musia ležať na iných dielikoch, tzn. že nemôžete prekryť "dieru"

Hra končí, akonáhle sa použije všetkých 20 dielikov (2 z každého čísla). Potom sa spočítajú body: každý hráč získa za každý dielik toľko bodov, koľko je jeho nominálna hodnota násobená úrovňou, na ktorej dielik leží. Dieliky, ktoré ležia priamo na stole sa počítajú ako "nultá" úroveň a neprinášajú žiadne body. V hre sú aj dva dieliky s hodnotou 0, ktoré neprinášajú body na žiadnej úrovni.

Toto rozšírenie nie je hrateľné samostatne a je hrateľné len so základnou hrou.

 

 

Obsah hry:

40 dlaždíc čísel, 20 kariet čísel, 6 špeciálnych dlaždíc, 6 nových štartovacích dlaždíc, 18 "výplní" medzier, 18 drevených kociek, 5 značiek úrovne, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Peter Wichmann
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje