Ubongo
Ubongo vlastne nie je ani tak úplne hra - skôr hlavolam. K známemu princípu autor prilepil pár pravidiel a nová hra bola na svete. Ono ale práve tých "pár pravidiel" sa ukázalo ako geniálny nápad. Aj ľudia, ktorí normálne o hlavolam ani nezavadia, sa radi zabavia práve s touto hrou. O čo ide?Každý hráč má k dispozícii 20 dielikov. Jedná sa o všetky možné útvary tvorené 2 - 5 štvorcami (podobnosť s Blokusom nie je čisto náhodná - tento princíp využívajú nezávisle na sebe mnohí autori hier). V každom kole má hráč pred sebou kartičku s nejakým geometrickým útvarom, ktorý musí zložiť pomocou svojich dielikov. Nemôže však použiť ľubovoľné, ale iba vopred určené dieliky. Každá kartička totiž obsahuje v hornej časti šesť sád dielikov. Na začiatku kola sa hodom kocky určí, ktorá sada sa použije. V tom momente nastáva rýchle kmitanie rúk a všelijaké presúvanie a prevracanie dielikov. Všetci hráči totiž hrajú súčasne. Každý má svoju kartičku a snaží sa svoju úlohu splniť skôr než ostatní. Na zloženie útvaru majú hráči časový limit a kto to nestihne, vyjde v danom kole naprázdno. Ostatní si vezmú dva drahokamy z ponuky. Podľa poradia majú rôzne možnosti posunúť svoju figúrku do radu, kde sú kamene, ktoré sa im hodia najviac. O víťazovi totiž nerozhoduje celkový počet získaných drahokamov, ale najvyšší počet kameňov z jedného druhu. Kartičky sú obojstranné, z jednej strany sú ľahšie úlohy - skladačky z iba troch dielikov, z druhej ťažšie - štvordielikové. Pred hrou sa hráči rozhodnú, ktorý variant si zvolia.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
20-30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
27,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Ubongo vlastne nie je ani tak úplne hra - skôr hlavolam. K známemu princípu autor prilepil pár pravidiel a nová hra bola na svete. Ono ale práve tých "pár pravidiel" sa ukázalo ako geniálny nápad. Aj ľudia, ktorí normálne o hlavolam ani nezavadia, sa radi zabavia práve s touto hrou.

O čo ide?
Každý hráč má k dispozícii 20 dielikov. Jedná sa o všetky možné útvary tvorené 2 - 5 štvorcami (podobnosť s Blokusom nie je čisto náhodná - tento princíp využívajú nezávisle na sebe mnohí autori hier).

V každom kole má hráč pred sebou kartičku s nejakým geometrickým útvarom, ktorý musí zložiť pomocou svojich dielikov. Nemôže však použiť ľubovoľné, ale iba vopred určené dieliky. Každá kartička totiž obsahuje v hornej časti šesť sád dielikov. Na začiatku kola sa hodom kocky určí, ktorá sada sa použije. V tom momente nastáva rýchle kmitanie rúk a všelijaké presúvanie a prevracanie dielikov. Všetci hráči totiž hrajú súčasne. Každý má svoju kartičku a snaží sa svoju úlohu splniť skôr než ostatní.

Na zloženie útvaru majú hráči časový limit a kto to nestihne, vyjde v danom kole naprázdno. Ostatní si vezmú dva drahokamy z ponuky. Podľa poradia majú rôzne možnosti posunúť svoju figúrku do radu, kde sú kamene, ktoré sa im hodia najviac. O víťazovi totiž nerozhoduje celkový počet získaných drahokamov, ale najvyšší počet kameňov z jedného druhu.

Kartičky sú obojstranné, z jednej strany sú ľahšie úlohy - skladačky z iba troch dielikov, z druhej ťažšie - štvordielikové. Pred hrou sa hráči rozhodnú, ktorý variant si zvolia.

Obsah hry:

36 obojstranných doštičiek s úlohami, 4 sady dielikov po 12tich kusoch, 1 presýpacie hodiny, 1 kocka, 72 "drahokamov", 4 figúrky, pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
20-30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Grzegorz Rejchtman
Rok vydania:
2005
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Zuzka
10.2.2018
Je to honba za diamanty a inak supr
Zuzka
10.2.2018
Je to honba za diamanty a inak supr
Daniela
8.10.2016
Absolútne skvelá hra, hlavne pre tých, čo majú priestorové myslenie.
Danka
28.12.2015
Hra je úplne super, miestami až extrémne zábavná, keď vás chytá panika, že máte málo času :) Určite doporučujem aj Ubongo-kartovú hru a Ubongo duel.
Karin
24.7.2015
Zabavna hra (najzabavnejsie je, ked sa smejete na zufalom spoluhracovi, ktory sa vzdava). Vrelo odporucam. Nie je velmi narocna, len sa clovek niekedy v tej rychlosti zamota.
HS
12.11.2013
Ubongo je vyborna hra, aj ked casom sme si upravili pravidla, hrame bez panacikov, snazime sa iba cim skor vyplnit priestor na karticke farebnymi dielikmi...tato verzia bavi aj 5rocneho clena rodiny...
6 Hodnotení
Herné rozšírenia
Ubongo - rozšírenie pre 5 a 6 hráčov
Dlhodobo nedostupné
19,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje