Orléans Stories
Očakávame v októbri! Orléans Stories vznikla na základe hry Orléans, ktorej mechanizmy posúva do príbehovej roviny. V Orléans Stories sa nezameriate na zveľaďovanie mesta Orléans, ale na osídľovanie brehov rieky  Loire.  Čaká vás farmárčenie, zakladanie nových dedín, budovanie opevnení a kostolov. Zažijete dobu rozkvetu a úspechu, ale tiež časy plné beznádeje , hladu a moru. A možno budete musieť aj bojovať, aby ste ochránili svojich osadníkov. Koniec hry však bude sprevádzať mier a spojenectvo území a dedín. Hra obsahuje dva príbehy: The First Kingdom a The King´s Favor. The First Kingdom je epický príbeh  obsiahnutý v ôsmich érach, pričom každá z ér je špecifická. Môže sa stať, že kniežatá vám pomôžu dobiť cudzie územia alebo sa budete musieť spoločnými silami zbaviť moru, ktorý prudko znižuje počet obyvateľov. The King´s Favor je kratší, jednoduchší a vhodnejší príbeh na začiatok. Hra trvá 5 ér, počas ktorých musíte splniť určité úlohy. Ak sa vám to nepodarí, hra vás neľútostne vyhodí a vy ako hráč neprežijete všetkých 5 ér. Všetky úlohy je možné splniť, preto je dôležité sústrediť sa na konkrétne ciele. Väčšinou všetci hráči odohrajú všetkých 5 ér a na konci hry získajú víťazné body za veľkosť svojho územia, za budovy, tovar a mince. Celou hrou vás bude sprevádzať príbehová kniha, ktorá vám okrem potrebných informácií a špeciálnych pravidiel, poskytne aj nápovedy prostredníctvom príbehu ako sa pripraviť na ďalšiu hru.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60-180 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
69,99 €
skladom posledné kusy
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Očakávame v októbri!

Orléans Stories vznikla na základe hry Orléans, ktorej mechanizmy posúva do príbehovej roviny. V Orléans Stories sa nezameriate na zveľaďovanie mesta Orléans, ale na osídľovanie brehov rieky  Loire.  Čaká vás farmárčenie, zakladanie nových dedín, budovanie opevnení a kostolov. Zažijete dobu rozkvetu a úspechu, ale tiež časy plné beznádeje , hladu a moru. A možno budete musieť aj bojovať, aby ste ochránili svojich osadníkov. Koniec hry však bude sprevádzať mier a spojenectvo území a dedín.

Hra obsahuje dva príbehy: The First Kingdom a The King´s Favor.

The First Kingdom je epický príbeh  obsiahnutý v ôsmich érach, pričom každá z ér je špecifická. Môže sa stať, že kniežatá vám pomôžu dobiť cudzie územia alebo sa budete musieť spoločnými silami zbaviť moru, ktorý prudko znižuje počet obyvateľov.

The King´s Favor je kratší, jednoduchší a vhodnejší príbeh na začiatok. Hra trvá 5 ér, počas ktorých musíte splniť určité úlohy. Ak sa vám to nepodarí, hra vás neľútostne vyhodí a vy ako hráč neprežijete všetkých 5 ér. Všetky úlohy je možné splniť, preto je dôležité sústrediť sa na konkrétne ciele. Väčšinou všetci hráči odohrajú všetkých 5 ér a na konci hry získajú víťazné body za veľkosť svojho územia, za budovy, tovar a mince.

Celou hrou vás bude sprevádzať príbehová kniha, ktorá vám okrem potrebných informácií a špeciálnych pravidiel, poskytne aj nápovedy prostredníctvom príbehu ako sa pripraviť na ďalšiu hru.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60-180 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
dlp
Autor:
Reiner Stockhausen
Rok vydania:
2019
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje