Santa Maria
V strategickej hre Santa Maria si hráči zakladajú a rozvíjajú svoje kolónie. Umiestňujú dieliky s budovami na svoju dosku kolónie. Kocky predstavujú robotníkov, ktorí aktivujú budovy. Každá kocka môže aktivovať všetky budovy buď v rade, alebo v stĺpci. Budovy sa aktivujú zľava doprava alebo zhora dole, potom sa kocka umiestni na poslednú aktivovanú budovu a zablokuje ju. Umiestnenie nových budov je rovnako dôležité ako aj časovanie a výber kocky, ktorú chcete použiť.   V priebehu hry produkujete suroviny, vytvárate lodné trasy, vysielate "conquistadorov" do sveta a najímate mníchov prostredníctvom náboženského vplyvu. Ak si najmete mnícha, musíte sa rozhodnúť, či sa stane učencom, čo vám zaručí nejakú permanentnú schopnosť, alebo ho pošlete na misie a získate jednorázový bonus, alebo vám prinesie body na konci hry, ak sa z neho stane biskup. Hráč, ktorý nazhromaždí najviac šťastia počas troch kôl sa stane víťazom.  Hra je nekonfliktná s minimom náhody, využíva draft kociek a všetky komponenty sú jazykovo nezávislé. 
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45-90 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
32,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V strategickej hre Santa Maria si hráči zakladajú a rozvíjajú svoje kolónie. Umiestňujú dieliky s budovami na svoju dosku kolónie. Kocky predstavujú robotníkov, ktorí aktivujú budovy. Každá kocka môže aktivovať všetky budovy buď v rade, alebo v stĺpci. Budovy sa aktivujú zľava doprava alebo zhora dole, potom sa kocka umiestni na poslednú aktivovanú budovu a zablokuje ju. Umiestnenie nových budov je rovnako dôležité ako aj časovanie a výber kocky, ktorú chcete použiť.  

V priebehu hry produkujete suroviny, vytvárate lodné trasy, vysielate "conquistadorov" do sveta a najímate mníchov prostredníctvom náboženského vplyvu. Ak si najmete mnícha, musíte sa rozhodnúť, či sa stane učencom, čo vám zaručí nejakú permanentnú schopnosť, alebo ho pošlete na misie a získate jednorázový bonus, alebo vám prinesie body na konci hry, ak sa z neho stane biskup. Hráč, ktorý nazhromaždí najviac šťastia počas troch kôl sa stane víťazom. 

Hra je nekonfliktná s minimom náhody, využíva draft kociek a všetky komponenty sú jazykovo nezávislé. 

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
45-90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Eilif Svensson, Kristian Amundsen Østby
Rok vydania:
2017
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje