Quadropolis CZ
 Hra Quadropolis je rodinná hra od vydavateľstva Days of Wonder, ktoré je známe svojimi skvelými a veľmi pekne spracovanými hrami s prístupnými pravidlami, ktorých sa nemusia báť ani menej skúsení hráči (Ticket to Ride, Smallworld, Five Tribes, Memoir ´44). V hre Quadropolis sa zhostíte úlohy starostu moderného mesta a vašou úlohou bude vystavať čo najlepšiu metropolu. Stavať budete obytné budovy, obchody, parky, verejné služby, továrne a ďalšie stavby, ktoré chcete mať a budete potrebovať vo svojom meste. Každý hráč má hrací plán veľkosti 4x4, ktorý predstavuje jeho mesto. Medzi hráčmi sa nachádza ponuka budov na tabuľke 5x5, z ktorej si vyberajú všetci hráči. Keď si hráč vyberie dielik, na jeho miesto umiestni svojho panáčika, čím zablokuje daný riadok aj stĺpec. Hráči si vyberajú dieliky a umiestňujú ich do svojho mesta. Za každý typ budovy získate iný počet bodov, v závislostí od ďalších budov v meste. Napríklad, za obytné domy získate body podľa ich výšky, za obchody podľa počtu zákazníkov a parky vám dávajú body v závislostí od obytných domov v ich okolí. Továrne zas podľa dopytu po ich tovare (počet obchodov v meste). Snažte sa správne skombinovať všetky budovy a priestory vo vašom meste tak, aby vám priniesli do najviac bodov. Vybudujte metropolu snov.    
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
24,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

 Hra Quadropolis je rodinná hra od vydavateľstva Days of Wonder, ktoré je známe svojimi skvelými a veľmi pekne spracovanými hrami s prístupnými pravidlami, ktorých sa nemusia báť ani menej skúsení hráči (Ticket to Ride, Smallworld, Five Tribes, Memoir ´44). V hre Quadropolis sa zhostíte úlohy starostu moderného mesta a vašou úlohou bude vystavať čo najlepšiu metropolu. Stavať budete obytné budovy, obchody, parky, verejné služby, továrne a ďalšie stavby, ktoré chcete mať a budete potrebovať vo svojom meste.

Každý hráč má hrací plán veľkosti 4x4, ktorý predstavuje jeho mesto. Medzi hráčmi sa nachádza ponuka budov na tabuľke 5x5, z ktorej si vyberajú všetci hráči. Keď si hráč vyberie dielik, na jeho miesto umiestni svojho panáčika, čím zablokuje daný riadok aj stĺpec. Hráči si vyberajú dieliky a umiestňujú ich do svojho mesta. Za každý typ budovy získate iný počet bodov, v závislostí od ďalších budov v meste. Napríklad, za obytné domy získate body podľa ich výšky, za obchody podľa počtu zákazníkov a parky vám dávajú body v závislostí od obytných domov v ich okolí. Továrne zas podľa dopytu po ich tovare (počet obchodov v meste).

Snažte sa správne skombinovať všetky budovy a priestory vo vašom meste tak, aby vám priniesli do najviac bodov. Vybudujte metropolu snov.

 

 

Obsah hry:
 • 142 dielikov budov
 • 1 tabuľka ponuky
 • 4 hracie plány
 • 4 pomocné karty
 • 20 architektov
 • 65 obyvateľov
 • 50 značiek energie
 • 1 figúrka staviteľa
 • 1 figúrka starostu
 • 1 bodovací plán
 • 1 vrecúško
 • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
François Gandon
Rok vydania:
2016
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
RaD
19.4.2016
Nastastie, podla informacie od Blackfire su herne prvky uplne v poriadku, opraveny navod je aktualne v tlaci a bude coskoro k dispozicii (pre vlastnikov povodnej verzie asi zdarma)
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Quadropolis: Public Services
dlhodobo nedostupné
11,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje