Osadníci z Katanu a Dunajský pohár

Po minuloročnej pauze sa veľmi tešíme, že vás môžeme pozvať na 16. ročník neoficiálnych majstrovstiev Slovenska v hre Osadníci z Katanu (Catan).

Dunajský pohár má dlhú tradíciu zápolenia a príjemnej atmosféry zároveň. Je miestom, na ktorom sa stretávajú fanúšikovia tejto už klasickej spoločenskej hry. Pridajte sa! Ukážte svoje vyjednávacie a taktické schopnosti, prípadne vyhrajte pekné hry, ale najmä sa dosýta zahrajte.

Dunajský pohár sa uskutoční v nedeľu 17. októbra v novej herni bratislavského iHRYska na Trenčianskej 47. (Doterajšia herňa bola prerobená na veľkú predajňu ihryska, aby aj pri opatreniach privítala viac ľudí naraz. Do novej herne sa dostanete cez hlavný vchod do budovy, za ostrovčekom s vrátnikom zabočíte doprava, prejdete dverami a ste takmer tam. Priestory samozrejme viditeľne označíme.)

Prezentácia hráčov bude od 9:00 do 9:20,
začiatok prvého kola asi o 9:30,
predpokladaný koniec o 16:00. 
Vyhlásenie výsledkov a rozdanie cien o 16:30.

Zúčastniť sa môžu hráči, ktorí majú aspoň 10 rokov a poznajú pravidlá.

Maximálny počet účastníkov je z kapacitných dôvodov stanovený na 40 - turnaj bude v režime OTP (a teda vieme zaplniť polovicu kapacity herne). Je potrebné, aby ste sa vedeli preukázať niektorou z foriem OTP. Počas turnaja, aj keď chápeme, že to nie je pohodlné, bude potrebné mať neustále prekrytý nos aj ústa rúškom (bez ohľadu na diskusiu o význame tohoto opatrenia sme povinní ho dodržiavať). My zabezpečíme vetranie. A spoločne s vami snáď obvyklú skvelú atmosféru.

Registrovať sa na Dunajský pohár je nevyhnutné vopred (kvôli kapacite) krátkym e-mailom v tvare: meno, priezvisko, nick (ak chcete). Ako predmet správy prosíme uveďte: Dunajský pohár. To všetko pošlite na osadnici(zavinac)ihrysko.sk Vytvoríme aj krátky zoznam náhradníkov, veľmi pekne prosíme registrujte sa iba ak sa naozaj chystáte prísť, aby ste takto nevyblokovali miesto iným. Ak by sa stalo, že napriek registrácii náhle prísť nemôžete, ozvite sa nášmu Danovi (nula deväť 48299227), alebo Lucke (nula deväť 04614903).

Vstupné na turnaj je symbolické 2 €.

Ceny pre víťazov daruje Albi, vydavateľ Osadníkov. A ihrysko zase poteší troch náhodne vylosovaných hráčov. Zároveň víťaz (a možno viacerí, podľa počtu účastníkov) postupuje na majstrovstvá ČR, z ktorých je možné prebojovať sa až na majstrovstvá sveta.

Turnaj bude štvorkolový. Povinnosťou každého hráča je odohrať všetky štyri kolá. Na priraďovanie hráčov k jednotlivým stolom je vymyslený pekný systém (vďaka dlhoročným skúsenostiam zakladateľov turnaja Dilli a Vlada).

Sme poctení a potešení možnosťou udržiavať tradíciu Dunajského pohára. Pridajte sa.

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje