Osadníci z Katanu: Dunajský pohár a cesta na majstrovstvá

Pozývame vás na kvalifikačný turnaj na 19. ročník majstrovstiev Slovenska v hre Osadníci z Katanu (Catan).

Dunajský pohár má dlhú tradíciu zápolenia a príjemnej atmosféry zároveň. Je miestom, na ktorom sa roky stretávajú fanúšikovia tejto už klasickej spoločenskej hry. Pridajte sa! Ukážte svoje vyjednávacie a taktické schopnosti, prípadne vyhrajte pekné hry, ale najmä sa dosýta zahrajte.

Novinkou roku 2024 je séria kvalifikačných turnajov, z ktorých sa kvalifikuje 32 - 40 najlepších hráčov na jesenné majstrovstvá Slovenska (termín určíme čo najskôr). Dunajský pohár sa stáva jednou z kvalifikácií.

Kvalifikačné turnaje budú: v Žiline 6.3., v Nitre 16.3., v Bratislave (Dunajský pohár) 7.4., v Trnave 20.4. a v Košiciach 18.5.

Dvaja najlepší hráči majstrovstiev Slovenska budú mať možnosť reprezentovať našu krajinu na majstrovstvách sveta (na jar 2025).

Dunajský pohár sa uskutoční v nedeľu 7. apríla v herni bratislavského iHRYska na Vajnorskej 100 vo VIVO! Bratislava. (Herňu aj s obchodom iHRYska nájdete pod kinom, parkovanie je zadarmo, najbližšie je podzemná zelená zóna.)

Prezentácia hráčov bude od 9:00 do 9:20,
začiatok prvého kola o 9:30,
predpokladaný koniec po 15:00.
Vyhlásenie výsledkov a rozdanie cien okolo 15:30.

Zúčastniť sa môžu hráči, ktorí majú aspoň 12 rokov a poznajú pravidlá.

Maximálny počet účastníkov je z kapacitných dôvodov stanovený na 80. Hrá sa bez pauzy na obed, majte poruke nejaký záchranný desiatový balíček (foodcourt je síce blízko, ale nemusí naň byť dostatok času, pitie si viete kúpiť aj priamo v herni).

Spoločne s vami vytvoríme obvyklú skvelú atmosféru.

Registrovať sa na Dunajský pohár je potrebné vopred (kvôli kapacite, bez prihlásenia vám nevieme garantovať miesto) krátkym e-mailom v tvare: meno, priezvisko, telefónne číslo. Ako predmet správy prosíme uveďte: Dunajský pohár. To všetko pošlite na osadnici(zavinac)ihrysko.sk Vytvoríme aj krátky zoznam náhradníkov, veľmi pekne prosíme registrujte sa iba ak sa naozaj chystáte prísť, aby ste takto nevyblokovali miesto iným. Ak by sa stalo, že napriek registrácii náhle prísť nemôžete, ozvite sa nášmu Danovi (0948 299 dva dva sedem).

Vstupné na turnaj je symbolické: 3 €.

Ceny pre víťazov a zopár náhodne vylosovaných účastníkov daruje Albi a iHRYsko.

Turnaj bude štvorkolový. Povinnosťou každého hráča je odohrať všetky štyri kolá. Na priraďovanie hráčov k jednotlivým stolom je vymyslený pekný systém (vďaka dlhoročným skúsenostiam zakladateľov turnaja Dilli a Vlada). Link na podrobné pravidlá a fungovanie turnaja.

Tešíme sa z pokračujúcej tradície Dunajského pohára. Pridajte sa.

P.S. Minuloročné majstrovstvá Európy vyhral Martin, ktorý na ne postúpil práve z Dunajského pohára. Prečítajte si o ňom.

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje