Star Wars: Unlimited - nová kartová hra

Star Wars: Unlimited je nová zberateľská kartová hra zo sveta Star Wars (a stojí za ňou štúdio Fantasy Flight Games). Najväčší tím, ktorý kedy FFG malo na vývoj hry, spravil naozaj krásnu vec. Boli sme aj osobne na prvom predvádzaní a testovaní hry v Essene a zapáčila sa nám natoľko, že sme robili všetko pre to, aby sme hneď od začiatku boli súčasťou oficiálneho organizovaného hrania a dostali ju aj k vám. 

Poznačte si teda do kalendára dátum 2.3.2024, vtedy bude prvý prerelease turnaj prvej edície Spark of Rebellion. V piatok večer a v sobotu pred samotným turnajom budeme mať verejné učenie hry, aby ste si ju nemuseli študovať sami. Všetky informácie o prerelease nájdete tu. A ďalej už o hre samotnej...

O čom vlastne tá hra je

Star Wars: Unlimited je duelová hra, kde si každý hráč zvolí svojho hrdinu, základňu a k nim si vyskladá svoj 50-kartový balíček. 

Farebné symboly na hrdinovi a základni určujú, aké karty si hráči môžu dať do balíčka. 

Každé kolo si hráči môžu ktorúkoľvek kartu z ruky dať tvárou dole ako zdroj a pomocou zdrojov hrajú svoje akcie, bojovníkov, vesmírne lode atď. So súperom sa striedate v akciách a hráč, ktorému ako prvému zničia základňu, prehral. 

Hra je veľmi variabilná, s mnohými možnosťami ako si poskladať balíček (hrdinovia vďaka svojim schopnostiam vedia aj z horších kariet robiť veľmi dobré, keďže spolupracujú) a okrem štandardného hrania sa dá hrať aj formou booster draftu a sealed decku (formáty, kde stačí kúpiť si iba pár boostrov a viete sa plnohodnotne zahrať s kamarátmi). 

Zaujímavé oproti iným podobným hrám sú tu dve mechaniky. Prvá je, že musíte dávať pozor na dve rôzne bojové zóny. Jednotky totiž hráte pozemné a vesmírne, čo pridáva peknú dynamiku a stratégiu posúva na vyšší level. Druhá zaujímavá vec je preberanie iniciatívy. V akciách sa so súperom striedate po jednom, ale každý hráč môže ako svoju poslednú akciu (po nej už v danom kole nemôže nič robiť) zobrať žetón iniciatívy. To znamená, že od ďalšieho kola bude vždy začínať (až kým zase súper nezoberie iniciatívu späť).

Osobne mám skúsenosti s množstvom hier (aj keď srdcom zostávam “medžikár”). :) Unlimited ma však naozaj zaujala, lebo spája to najlepšie z niekoľkých kartoviek, ktoré som hrával. Navyše je celá v Star Wars svete! Neviem sa dočkať, kedy ju konečne aj ja budem môcť zbierať a hrať. 

Určená je primárne pre hráčov, ktorí už majú niečo za sebou (kartové, alebo spoločenské hry), pretože má síce relatívne ľahké a intuitívne pravidlá, no veľké množstvo možností ako hrať. V tomto trochu podobné šachom… ľahké naučiť sa, ťažké stať sa majstrom. :)

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje