Podsvětí
Podsvětí je svižná blafovacia tímovka, plná skrytých rolí a napätia! Majte oči na stopkách a pozorne sledujte každý krok. Bez komunikácie nemáte šancu na úspech a odsúdite svoj tím na neúspech. Dobre si rozmyslite, kedy sa podelíte o dôležité informácie a kedy bude mlčať ako hrob! Hráči sú potajme rozdelený na pomocníkov démonov a na poctivých prievozníkov duší. Démonický prisluhovači o sebe navzájom vedia, prievozníci však netušia, akú úlohu kto hrá. Na brehu vždy kotví dvojica lodí, ale iba jedna vypláva na druhý breh rieky Limbo. Hráči vyberajú miesta na lodiach a tiež to, koho na nich z dostupných kariet cestujúcích na ruke posadia. Démona, alebo dušu? Ukladajú ich však lícom nadol. Za vybrané miesto dostanú hlasy a tiež  zodpovedajúcu kartu daru. V ďalšej fáze se vykonávajú efekty získaných kariet darov v zodpovedajúcom poradí, ktoré hráčom často ponúkne aspoň dáke informácie o možných podozrivých. Na záver prebehne simultánne hlasovanie o tom, ktorá loď odpláva do podsvetia. Hlasy pridelené jednotlivým lodiam sa zrátajú a vypláva tá, ktorá ich získala viac. Obodujete jej cestujúcich, pričom sa démoni a duše bodujú odlišne, podľa vlastných pravidiel. Pri párnom počte hráčov do hry vstupuje ešte rola Zholyka, ktorý se snaží body oboch tímov vybalansovať a získať tak víťazstvo pre seba. Balenie tiež obsahuje 3 malé rozšírenia (2 sady kariet darov a modulárne rozšírenie Mlčení).
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
4-8 hráčov
Jazyk hry:
24,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Podsvětí je svižná blafovacia tímovka, plná skrytých rolí a napätia! Majte oči na stopkách a pozorne sledujte každý krok. Bez komunikácie nemáte šancu na úspech a odsúdite svoj tím na neúspech. Dobre si rozmyslite, kedy sa podelíte o dôležité informácie a kedy bude mlčať ako hrob!

Hráči sú potajme rozdelený na pomocníkov démonov a na poctivých prievozníkov duší. Démonický prisluhovači o sebe navzájom vedia, prievozníci však netušia, akú úlohu kto hrá. Na brehu vždy kotví dvojica lodí, ale iba jedna vypláva na druhý breh rieky Limbo. Hráči vyberajú miesta na lodiach a tiež to, koho na nich z dostupných kariet cestujúcích na ruke posadia. Démona, alebo dušu? Ukladajú ich však lícom nadol. Za vybrané miesto dostanú hlasy a tiež  zodpovedajúcu kartu daru. V ďalšej fáze se vykonávajú efekty získaných kariet darov v zodpovedajúcom poradí, ktoré hráčom často ponúkne aspoň dáke informácie o možných podozrivých. Na záver prebehne simultánne hlasovanie o tom, ktorá loď odpláva do podsvetia. Hlasy pridelené jednotlivým lodiam sa zrátajú a vypláva tá, ktorá ich získala viac.

Obodujete jej cestujúcich, pričom sa démoni a duše bodujú odlišne, podľa vlastných pravidiel. Pri párnom počte hráčov do hry vstupuje ešte rola Zholyka, ktorý se snaží body oboch tímov vybalansovať a získať tak víťazstvo pre seba.

Balenie tiež obsahuje 3 malé rozšírenia (2 sady kariet darov a modulárne rozšírenie Mlčení).

Obsah hry:

6 lodí
25 kariet cestujúcich
40 kariet darov
17 žetónov hlasu
8 hlasovacích žetónov
1 minca lodivoda
3 masky
1 pravidlá

Rozšírenie Mlčení:
15 kariet mlčania
1 pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
4-8 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Joost Das
Rok vydania:
2023
Herné rozšírenia
Podsvětí - podložka
skladom, odosielame čo najskôr
5,99 €
Podsvětí - sada deluxe komponentov
skladom, odosielame čo najskôr
9,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje