Raketofix
Hru Raketofix vyvinul tím autoriek logopedičiek. Zábavnou formou podporuje rozvoj detskej reči, precvičuje hrubú a jemnú motoriku, všeobecnú schopnosť myslieť, pamäť a zmyslové spracovanie. Máš chuť navštíviť planéty Mobilix, Animalix a Chaotix? Chceš pritom poznať akrobatické a chaotické bytosti milujúce zvieratá? Potom si tu správne, pretože vďaka tejto hre to sa to dá! Len tí najšikovnejším gymnasti, najmúdrejší myslitelia a najlepší znalci zvierat získajú hviezdu priateľstva! Raketofix je tak trochu vesmírna hra, v ktorej hráči putujú pomocou rakety na planéty Mobilix, Animalix a Chaotix. Počas svojho putovania plnia úlohy, ktoré kladú požiadavky na ich reč, pohyb a pamäť. Za splnené úlohy získavajú hviezdy priateľstva. Hod kockou určí, akú planétu má hráč navštíviť. Ku správnej planéte musí najskôr dofúkať papierovú raketu. Až potom sa môže zoznámiť s obyvateľmi planéty a spoločne plniť rôzne úlohy. Na planéte Mobilix vylosované karty zobrazujú nejaký druh pohybu. Svojmu protihráčovi, Mobilixanovi, potom tento pohyb opíše. Pokiaľ ho tento správne vykoná, získavajú obidvaja špeciálne hviezdy priateľstva. Podobne to funguje aj na ostatných planétach. Na Animalixe vymenuje Animalixanovi zvieratá vyobrazené na karte, on ich potom musí zopakovať, a to pomocou zviaracej reči. Namiesto krava-koza-pes-kačica potom musí povedať búú-méé-haf-gaga. Na Chaotixe si potom hráč musí počas časového limitu zapamätať predmety zobrazené na karte.
Odporúčaný vek:
5 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
14,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Hru Raketofix vyvinul tím autoriek logopedičiek. Zábavnou formou podporuje rozvoj detskej reči, precvičuje hrubú a jemnú motoriku, všeobecnú schopnosť myslieť, pamäť a zmyslové spracovanie.

Máš chuť navštíviť planéty Mobilix, Animalix a Chaotix? Chceš pritom poznať akrobatické a chaotické bytosti milujúce zvieratá? Potom si tu správne, pretože vďaka tejto hre to sa to dá! Len tí najšikovnejším gymnasti, najmúdrejší myslitelia a najlepší znalci zvierat získajú hviezdu priateľstva!

Raketofix je tak trochu vesmírna hra, v ktorej hráči putujú pomocou rakety na planéty Mobilix, Animalix a Chaotix. Počas svojho putovania plnia úlohy, ktoré kladú požiadavky na ich reč, pohyb a pamäť. Za splnené úlohy získavajú hviezdy priateľstva.

Hod kockou určí, akú planétu má hráč navštíviť. Ku správnej planéte musí najskôr dofúkať papierovú raketu. Až potom sa môže zoznámiť s obyvateľmi planéty a spoločne plniť rôzne úlohy.

Na planéte Mobilix vylosované karty zobrazujú nejaký druh pohybu. Svojmu protihráčovi, Mobilixanovi, potom tento pohyb opíše. Pokiaľ ho tento správne vykoná, získavajú obidvaja špeciálne hviezdy priateľstva.

Podobne to funguje aj na ostatných planétach. Na Animalixe vymenuje Animalixanovi zvieratá vyobrazené na karte, on ich potom musí zopakovať, a to pomocou zviaracej reči. Namiesto krava-koza-pes-kačica potom musí povedať búú-méé-haf-gaga.

Na Chaotixe si potom hráč musí počas časového limitu zapamätať predmety zobrazené na karte.

Obsah hry:
  • 3 planéty
  • 2 rakety
  • presýpacie hodiny
  • 102 kariet
  • špeciálna kocka
  • 7 žolíkových kariet
  • 1 blok hviezd
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
5+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Elisabeth Draxler , Katharina Poteranski , Herta S
Rok vydania:
2014
Hodnotenie hry
14.12.2016
Veľmi obľúbená hra môjho syna. Naviac červená planéta. Po trénujú si však pamäť aj dospelý.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje