Scare it
Jednoduchá kartová hra s pekným nápadom - snažíte sa chrániť "svoje" zvieratká a farbu a odplašiť tie ostatné. Každý z hráčov (ak hrajú 2 až 4, vo väčšom počte a pre jedného sú špeciálne pravidlá) dostane tajne vybrané zvieratko (myš, mačka, pes a slon) a farbu (vždy označovanú aj geometrickým útvarom, aby aj tí, ktorým sa farba ťažšie rozlišuje, neboli hendikepovaní). Na stole sa rozloží 8x4 kariet zvierat vo farbách. Hráč, ktorý je na ťahu, odplaší niektorým zvieratkom iné zviera (slon plaší psa, pes mačku, mačka myš a myš zase slona). Medzera, ktorá odplašením vznikla, je zaplnená zhora sa zosúvajúcimi kartami. Takto sa hráči striedajú až kým nie je koho odplašiť, alebo vznikol voľný stĺpec. Každý dostane po jednom bode za každú kartu so svojim zvieratkom a za každú kartu so svojou farbou. Najviac bodov znamená víťazstvo. Scare it! je príjemná oddychová hra na štvrť hodinku s jednoduchým princípom. Trochu taktiky a blafu, veľa šťastia, kvapka škodoradostného uchechtnutia - hodí sa partiám (aj pre variácie pre veľa hráčov) a rodinám, ktoré sa rady podpichujú.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
1-8 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
9,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Jednoduchá kartová hra s pekným nápadom - snažíte sa chrániť "svoje" zvieratká a farbu a odplašiť tie ostatné.

Každý z hráčov (ak hrajú 2 až 4, vo väčšom počte a pre jedného sú špeciálne pravidlá) dostane tajne vybrané zvieratko (myš, mačka, pes a slon) a farbu (vždy označovanú aj geometrickým útvarom, aby aj tí, ktorým sa farba ťažšie rozlišuje, neboli hendikepovaní).

Na stole sa rozloží 8x4 kariet zvierat vo farbách. Hráč, ktorý je na ťahu, odplaší niektorým zvieratkom iné zviera (slon plaší psa, pes mačku, mačka myš a myš zase slona). Medzera, ktorá odplašením vznikla, je zaplnená zhora sa zosúvajúcimi kartami.

Takto sa hráči striedajú až kým nie je koho odplašiť, alebo vznikol voľný stĺpec. Každý dostane po jednom bode za každú kartu so svojim zvieratkom a za každú kartu so svojou farbou. Najviac bodov znamená víťazstvo.

Scare it! je príjemná oddychová hra na štvrť hodinku s jednoduchým princípom. Trochu taktiky a blafu, veľa šťastia, kvapka škodoradostného uchechtnutia - hodí sa partiám (aj pre variácie pre veľa hráčov) a rodinám, ktoré sa rady podpichujú.

Obsah hry:

32 kariet zvierat
4 karty druhov
4 karty farieb
pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
1-8 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Adrian Dinu
Rok vydania:
2018
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Mika
14.4.2021
rýchla rodinná hra vhodná na pozornosť a stratégiu, jednoduché pravidlá - páči sa nám. Patrí do kategórie rýchlych - 20 min. určite nie
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje