Kombo Afrika
Jedného pekného letného dňa sa pri Viktoriinom jazere stretne lev, krokodíl, gorila a nosorožec a ako obvykle sa začnú vadiť. Lev zreve, že kráľom zvierat je odjakživa on. Krokodíl mu navrhne, že nech to ide zopakovať bližšie k vode. Gorilí samec si zabúši na hruď ako King Kong a vycerí tesáky. Nosorožec pohrozí, že pokiaľ neuznajú za kráľovskú korunu jeho roh, bude ho musieť použiť inak. Nakoniec uzavrú dohodu: kráľom zvierat bude prehlásený ten, komu sa podarí získať väčšiu podporu ostatných zvierat. Ako hra funguje? Kombo Afrika je dynamická kombinačná hra pre 2 až 4 hráčov. Zhromažďuj zvieratá do svoriek, používaj ich schopnosti, zapoj pamäť a kombinuj karty na živom stole, ktorý sa ti mení pod rukami. Cieľom hry je nazbierať čo najviac bodov. Keď sa ti podarí vytvoriť skupinu 3 a viac rovnakých susediacich kariet (svorka), môžeš ju tzv. schovať do džungle = otočiť karty lícom dole a pripísať si za ne body. Ale pozor, karty vyložené na hracej ploche sú všetkých. Ty môžeš do svojej kombinácie použiť karty, ktoré vyložili Tvoji súperi, a súper môže využiť karty, ktoré boli pôvodne Tvoje. Hracia plocha je spoločná a rýchlo sa mení! Osem rôznych zvierat: Každé z ôsmich rôznych zvierat má unikátnu schopnosť, ktorú môže hráč aktivovať po vyložení: Gorila vyhodí všetky zvieratá, ktoré sa na teba nalepili, a ty si môžeš dotiahnuť nové karty.Surikata má množstvo nazhromaždených zásob v norách a tiež veľa kamarátov ktorí ju podporia kartou naviac.Žirafa môže s krkom dlhým ako žeriav posunúť inú kartu na inú pozíciu.Krokodíl zožerie iné zviera - jeho karta sa okamžite otočí a hráč získa bod.Sup dokáže oživiť takú mršinu, ktorú krokodíl práve zahrdúsil = otočí kartu naspäť lícom nahor.Had má hypnotický pohľad. Dokáže omámiť iné zviera a hráč, ktorý supa zahral, si vezme kartu omámeného zvieraťa ku sebe na ruku.Papagáj strhne k tancu všetky zvieratá, ktoré ťa doprevádzajú, a ty získaš 1 bod za každú kartu, ktorá ti ostáva v ruke.Chameleón je majster prevlekov, a tak ako žolík doplní zostavu iných zvierat. Múdro tieto schopnosti použi. Počas svojho ťahu môžeš vytvoriť len 1 kombo, tak nech to stojí zato!
Odporúčaný vek:
10 rokov
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
10,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Jedného pekného letného dňa sa pri Viktoriinom jazere stretne lev, krokodíl, gorila a nosorožec a ako obvykle sa začnú vadiť. Lev zreve, že kráľom zvierat je odjakživa on. Krokodíl mu navrhne, že nech to ide zopakovať bližšie k vode. Gorilí samec si zabúši na hruď ako King Kong a vycerí tesáky. Nosorožec pohrozí, že pokiaľ neuznajú za kráľovskú korunu jeho roh, bude ho musieť použiť inak. Nakoniec uzavrú dohodu: kráľom zvierat bude prehlásený ten, komu sa podarí získať väčšiu podporu ostatných zvierat.

Ako hra funguje?

Kombo Afrika je dynamická kombinačná hra pre 2 až 4 hráčov. Zhromažďuj zvieratá do svoriek, používaj ich schopnosti, zapoj pamäť a kombinuj karty na živom stole, ktorý sa ti mení pod rukami. Cieľom hry je nazbierať čo najviac bodov. Keď sa ti podarí vytvoriť skupinu 3 a viac rovnakých susediacich kariet (svorka), môžeš ju tzv. schovať do džungle = otočiť karty lícom dole a pripísať si za ne body. Ale pozor, karty vyložené na hracej ploche sú všetkých. Ty môžeš do svojej kombinácie použiť karty, ktoré vyložili Tvoji súperi, a súper môže využiť karty, ktoré boli pôvodne Tvoje. Hracia plocha je spoločná a rýchlo sa mení!

Osem rôznych zvierat:

Každé z ôsmich rôznych zvierat má unikátnu schopnosť, ktorú môže hráč aktivovať po vyložení:

Gorila vyhodí všetky zvieratá, ktoré sa na teba nalepili, a ty si môžeš dotiahnuť nové karty.
Surikata má množstvo nazhromaždených zásob v norách a tiež veľa kamarátov ktorí ju podporia kartou naviac.
Žirafa môže s krkom dlhým ako žeriav posunúť inú kartu na inú pozíciu.
Krokodíl zožerie iné zviera - jeho karta sa okamžite otočí a hráč získa bod.
Sup dokáže oživiť takú mršinu, ktorú krokodíl práve zahrdúsil = otočí kartu naspäť lícom nahor.
Had má hypnotický pohľad. Dokáže omámiť iné zviera a hráč, ktorý supa zahral, si vezme kartu omámeného zvieraťa ku sebe na ruku.
Papagáj strhne k tancu všetky zvieratá, ktoré ťa doprevádzajú, a ty získaš 1 bod za každú kartu, ktorá ti ostáva v ruke.
Chameleón je majster prevlekov, a tak ako žolík doplní zostavu iných zvierat.

Múdro tieto schopnosti použi. Počas svojho ťahu môžeš vytvoriť len 1 kombo, tak nech to stojí zato!

Obsah hry:
  • 48 kariet zvierat
  • 8 žetónov počítadiel bodov s očami leva, krokodíla, gorily a nosorožca
  • 4 karty nápovedy, pre každého hráča jedna
  • pravidlá v češtine, slovenčine a angličtine
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Ondrej “Nero” Sova
Rok vydania:
2019
Hodnotenie hry
Alexander
21.8.2019
Zabavna hra vhodna pre kazdu vekovu kategoriu! Mozne ju hrat kedykolvek, po case sa hry zrychlia a je mozne si ju zahrat ako rychlu zabavku, alebo strategicky a rozmyslat dlho nad kazdym tahom
Zuzana
8.2.2020
Hra, ktorá zaujme od prvej chvíle a prekvapí množstvom variantov. Malá, milá a chytrá :-)
Majka
21.4.2020
Hru nam odporucili v obchode a musim povedat, ze ano, mali ste pravdu! Vydarena hra, kde clovek musi aj rozmyslat, nie sa len spoliehat na stastie v kartach. Vyborne sa na nej uci matematika - aj nas 7 rocny hra s nami, aj ked povodne hra bola kupovana pre 9 rocnu dcerku. A dospeli sa tiez nenudia... vrelo odporucam!
Sára
29.12.2021
Parádna slovenská hra! Je to veľmi dobre vymyslená hra. Fajn, keď nemáte hodinu na hru. Veľkým plusom je malá krabička. Odporúčam.
4 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje