Šestiměstí
Píše sa rok 1430. V Čechách prebiehajú husitské vojny, doznieva pápežská schizma, na Balkáne postupujú Turci a v Rímskej ríši národa nemeckého sa striedajú cisári. Celá Európa sa zmieta v nepokojoch a rozbrojoch. Horná Lužica si cez vojny s husitami udržuje svoje bohatstvo. Čoskoro to bude sto rokov, čo vzniklo ?Šestiměstí? - spolok šiestich bohatých lužických miest, ktoré sa spojili na ochranu obchodu pred lúpežnými rytiermi a pre zachovanie stability a rovnováhy v oblasti. A práve do ?Šestiměstí? bojujúceho s husitami mierite v roli výbercov daní Vy. Ako mladí a ctižiadostiví šľachtici túžite vyniknúť a získať postavenie na dvore Žigmunda, kráľa rímskeho, uhorského, vládcu niektorých zemí koruny českej, jedného z najvplyvnejších európskych panovníkov a, keď Boh dá, aj budúceho cisára rímskeho. Šľachtic, ktorý sa najviac osvedčí pri výbere daní pre kráľa a zároveň si šikovne zaistí podporu stavov, má najväčšiu šancu spočinúť po boku kráľa Žigmunda a podieľať sa na intrigách, ktoré ovplyvňujú dianie v celej Európe. ?Šestiměstí? je tak pre Vás vstupnou bránou do tajov európskej politiky.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60-75 min.
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
39,99 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Píše sa rok 1430. V Čechách prebiehajú husitské vojny, doznieva pápežská schizma, na Balkáne postupujú Turci a v Rímskej ríši národa nemeckého sa striedajú cisári. Celá Európa sa zmieta v nepokojoch a rozbrojoch. Horná Lužica si cez vojny s husitami udržuje svoje bohatstvo. Čoskoro to bude sto rokov, čo vzniklo ?Šestiměstí? - spolok šiestich bohatých lužických miest, ktoré sa spojili na ochranu obchodu pred lúpežnými rytiermi a pre zachovanie stability a rovnováhy v oblasti.
A práve do ?Šestiměstí? bojujúceho s husitami mierite v roli výbercov daní Vy. Ako mladí a ctižiadostiví šľachtici túžite vyniknúť a získať postavenie na dvore Žigmunda, kráľa rímskeho, uhorského, vládcu niektorých zemí koruny českej, jedného z najvplyvnejších európskych panovníkov a, keď Boh dá, aj budúceho cisára rímskeho.
Šľachtic, ktorý sa najviac osvedčí pri výbere daní pre kráľa a zároveň si šikovne zaistí podporu stavov, má najväčšiu šancu spočinúť po boku kráľa Žigmunda a podieľať sa na intrigách, ktoré ovplyvňujú dianie v celej Európe. ?Šestiměstí? je tak pre Vás vstupnou bránou do tajov európskej politiky.

Obsah hry:
 • 1 plán krajiny s cestou
 • 1 bodovací plán
 • 6 kariet skladov
 • 6 kariet miest
 • 6 kartičiek miest
 • 5 kariet povozov
 • 5 kariet koní
 • 30 kartičiek stavov
 • 35 kartičiek zbrojnošov
 • 18 žetónov daní
 • 37 drevených kociek v štyroch farbách
 • 5 figúrok v piatich farbách
 • 10 žetónov v piatich farbách
Parametre:
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Dĺžka hry:
60-75 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Autor:
Vladimír Suchý
Rok vydania:
2007
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
dilli
2.12.2007
Ne nutně v uvedeném pořadí: První hra - prvotní nadšení :D Třetí hra - nemůžu to vůbec kontrolovat :( Pátá hra - ti zbrojnoši se dají po cestě sbírat jako houby v lese :D Sedmá hra - tato strategie ve třech hráčích nefunguje :( Devátá hra - teda to je pecka, vůbec jsem si neuvědomila kolik můžu výběrem poličky v skladišti udělat :D Jedenáctá hra - jujky, i tohle je dobré! :D ... teď už kreslím jenom ty pozitivní tváře :D
1 Hodnotenie
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje