Heaven & Ale
V hre Heaven & Ale sa stanete predstaveným kláštora, ktorý sa snaží z vypestovaných surovín uvariť čo najlepšie pivo. Každý hráč má vlastnú dosku predstavujúcu kláštornú záhradu, ktorá je tvorená šesťuholníkovými políčkami a je  rozdelená na dve strany: slnečnú a zatienenú. V priebehu hry umiestňujete do svojej záhrady žetóny surovín, pričom každá má úrodnosť 1 až 5 a predstavuje niektorú z piatich surovín potrebných na varenie piva (voda, drevo, jačmeň, chmel, kvasnice) a doštičky mníchov, ktoré ich budú aktivovať. Naviac sú na záhrade políčka, ktoré musíte obklopiť zo všetkých strán žetónmi surovín, aby ste ich mohli aktivovať. Okrem surovín sa hráč snaží posúvať svojho sládka na produkčnej stupnici, čím ďalej sa na konci hry dostane, tím viac bodov vám môže zabezpečiť.  
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60-90 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
39,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V hre Heaven & Ale sa stanete predstaveným kláštora, ktorý sa snaží z vypestovaných surovín uvariť čo najlepšie pivo.

Každý hráč má vlastnú dosku predstavujúcu kláštornú záhradu, ktorá je tvorená šesťuholníkovými políčkami a je  rozdelená na dve strany: slnečnú a zatienenú. V priebehu hry umiestňujete do svojej záhrady žetóny surovín, pričom každá má úrodnosť 1 až 5 a predstavuje niektorú z piatich surovín potrebných na varenie piva (voda, drevo, jačmeň, chmel, kvasnice) a doštičky mníchov, ktoré ich budú aktivovať. Naviac sú na záhrade políčka, ktoré musíte obklopiť zo všetkých strán žetónmi surovín, aby ste ich mohli aktivovať. Okrem surovín sa hráč snaží posúvať svojho sládka na produkčnej stupnici, čím ďalej sa na konci hry dostane, tím viac bodov vám môže zabezpečiť.

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60-90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Michael Kiesling, Andreas Schmidt
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
Miloš
5.5.2023
Výborná hra s unikátnou mechanikou. Síce má pomerne škaredú (miestami až odfláknutú grafiku), ale nenechajte sa ňou odradiť. Hra to vynahrádza výbornou hratelnosťou, ktorá je výborná aj pri 2 hráčoch (hrali sme zatiaľ len asi 4 hry pri 2 hráčoch). Okrem grafiky môže byť malou nevýhodou ťažko viditeľná téma - musíte trochu zapojiť predstavivosť, aby ste cez tú abstrakcia uvideli tému varenia piva. Pravidlá sú jednoduché a záverečné hodnotenie nie je vôbec také zložité, ako tvrdia niektoré recenzie. Hru sme získali cez mačku vo vreci.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Heaven & Ale: Der Bierkutscher DE
objednáme pre vás
21,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje