Caverna - Sedláci z jeskyní
Dlho očakávaná hra Caverna nadväzuje na legendárnu hru Agricola. Staňte sa hlavou trpasličej rodiny, ktorá sa usadila v menšej jaskyni. Budete klčovať les pred jaskyňou aj prenikať hlbšie do horského masívu, zriaďovať si nové obytné miestnosti a rozmanité dielne, ako aj bane na rudu a rubíny. Z vyťaženej rudy si budete môcť vykovať zbrane, s ktorými môžete vyraziť na výpravy za slávou a bohatstvom. Les budete klčovať, aby ste mohli zorať pole na pestovanie polných plodín a založili pastviny na chov hospodárskych zvierat. Komu sa podarí hospodáriť najlepšie a dosiahne najväčší rozkvet, stane sa víťazom hry. Hra umožňuje aj sólo hru pre jedného hráča, čo je výborné na zoznámenie sa s celou hrou a so všetkými rozmanitými doštičkami miestností, ktoré hra obsahuje.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
1-7 hráčov
Jazyk hry:
69,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Dlho očakávaná hra Caverna nadväzuje na legendárnu hru Agricola. Staňte sa hlavou trpasličej rodiny, ktorá sa usadila v menšej jaskyni. Budete klčovať les pred jaskyňou aj prenikať hlbšie do horského masívu, zriaďovať si nové obytné miestnosti a rozmanité dielne, ako aj bane na rudu a rubíny. Z vyťaženej rudy si budete môcť vykovať zbrane, s ktorými môžete vyraziť na výpravy za slávou a bohatstvom. Les budete klčovať, aby ste mohli zorať pole na pestovanie polných plodín a založili pastviny na chov hospodárskych zvierat. Komu sa podarí hospodáriť najlepšie a dosiahne najväčší rozkvet, stane sa víťazom hry.

Hra umožňuje aj sólo hru pre jedného hráča, čo je výborné na zoznámenie sa s celou hrou a so všetkými rozmanitými doštičkami miestností, ktoré hra obsahuje.

Obsah hry:

7 hracích dosiek hráčov, 3 centrálne hracie plány, 2 rozširujúce hracie plány, 4 vykladacie dosky, 145 figúrok zvierat, 45 driev, 25 kameňov, 45 kryštálov rudy, 20 rubínov, 40 obilí, 35 zeleniny, 1 figúrka začínajúceho hráča, 21 chlievov, 35 trpaslíkov, 49 mincí, 1 žetón trpaslíka, 88 žetónov jedla, 7 žetónov zberu, 52 žetónov bojovej sily, 8 žetónov násobenia 4x, 8 žetónov násobenia konkrétnych figúrok, 2 žetóny násobenia 8 zvierat, 64 doštičiek miestností, 158 destiček štôlne/chodby/rubínové bane/polia/baňa na rudu/hlboké štôlne/pastviny/lúky), 1 karta Zvláštny priebeh zberu, 12 kariet akcií pre kola 1 – 12, 7 prehľadových kariet rubíny / zbery, 7 prehľadových kariet Výpravy a korisť, (líc pre bojovú silu 1 až 8, rub 9 až 14), 2 karty trpaslíkov pre sólovú hru a hru vo dvoch hráčoch, zápisník pre záverečné vyhodnotenie, igelitové sáčky na prechovávanie herného materiálu, pravidlá hry, príloha s vysvetlivkami výprav, doštičiek miestností a akčných polí. 

Parametre:
Počet hráčov:
1-7 hráčov
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Uwe Rosenberg
Rok vydania:
2014
Hodnotenie hry
MatoMT
11.9.2016
Dlho som sa rozhodoval medzi Cavernou a Civilizáciou. Nakoniec padlo rozhodnutie na Cavernu (mala vyšší BGG rank) a bolo to výborné rozhodnutie. Jedná sa o euro hru s možnosťou hrať aj soliter (1-hráč) ale samozrejme s partiou je to oveľa lepšie. Herného materiálu je veľa, je precízne vypracovaný a zrozumiteľný. Každá hra je iná, hoci náhoda tu má veľmi malé zastúpenie. Jediné mínus je hracia doba. Tá sa môže vyšplhať do 3hodín úplne v pohode (záleží na počte hráčov). Na hre sa mi najviac páči, budovanie si vlastného hospodárstva a absencia bojovania. Pán Uwe vďaka za výbornú hru.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Caverna: Frantic Fiends exp.
skladom, odosielame čo najskôr
32,99 €
Caverna: The Forgotten Folk
skladom, odosielame čo najskôr
34,99 €
Caverna - Insert (Folded Space)
skladom, odosielame čo najskôr
18,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje