Agricola (revised edition) EN
Revidovaná edícia jednej z najúspešnejších stolových hier, zmeny sú predovšetkým kozmetické a štylistické. Hra je v angličtine. V hre Agricola sa zhostíte úlohy farmára, začínate s malým dreveným domčekom s dvoma miestnosťami. V jednej z nich môžete dokonca aj chovať nejaké to domáce zviera. Vaša dvojčlenná rodina má logicky nárok len na dve akcie, ktoré môže v každom kole urobiť. A že to nie je ľahká voľba. Získať drevo, ovečku alebo radšej zasiať obilie, aby bolo dosť jedla? Áno hráčom v priebehu celej hry hrozí hladomor. Musia sa totiž o svoju rodinu postarať. Na konci každého roku po žatve musia nakŕmiť seba, ženu aj prípadných hladných potomkov. Veďte teda svoju rodinu k bohatstvu, zdraviu a prosperite!  Ako pribúdajú roky, postupne si môžete statok vylepšovať. Staviate ohnisko, neskôr možno i pec, studňu, využívate služby rôznych remesiel. Samozrejme nezabúdate ani na rozľahlé lúky, ktoré vám patria a staviate na nich ohrady pre zvieratá alebo ich meníte na polia. No a v neposlednom rade sa tiež množíte (ono na statku sa hodí každý pár rúk). Samozrejme tiež vaše deti musia mať kde bývať, takže rozširujete dom (nie ako je dnes zvykom dohora, ale pristavujete do bokov). Keď ostane čas a materiál, prestaviate váš domček na hlinený a ak to stihnete až na kamenný.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
30-120 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
41,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Revidovaná edícia jednej z najúspešnejších stolových hier, zmeny sú predovšetkým kozmetické a štylistické. Hra je v angličtine.

V hre Agricola sa zhostíte úlohy farmára, začínate s malým dreveným domčekom s dvoma miestnosťami. V jednej z nich môžete dokonca aj chovať nejaké to domáce zviera. Vaša dvojčlenná rodina má logicky nárok len na dve akcie, ktoré môže v každom kole urobiť. A že to nie je ľahká voľba. Získať drevo, ovečku alebo radšej zasiať obilie, aby bolo dosť jedla? Áno hráčom v priebehu celej hry hrozí hladomor. Musia sa totiž o svoju rodinu postarať. Na konci každého roku po žatve musia nakŕmiť seba, ženu aj prípadných hladných potomkov. Veďte teda svoju rodinu k bohatstvu, zdraviu a prosperite! 

Ako pribúdajú roky, postupne si môžete statok vylepšovať. Staviate ohnisko, neskôr možno i pec, studňu, využívate služby rôznych remesiel. Samozrejme nezabúdate ani na rozľahlé lúky, ktoré vám patria a staviate na nich ohrady pre zvieratá alebo ich meníte na polia. No a v neposlednom rade sa tiež množíte (ono na statku sa hodí každý pár rúk). Samozrejme tiež vaše deti musia mať kde bývať, takže rozširujete dom (nie ako je dnes zvykom dohora, ale pristavujete do bokov). Keď ostane čas a materiál, prestaviate váš domček na hlinený a ak to stihnete až na kamenný.

Obsah hry:

6 game boards, 2 game board extensions, 2 variant tiles, 1 action field, 23 "Wooden Room / Field" tiles, 16 "Clay / Stone Room" tiles, 44 food tokens, 13 other markers, 120 cards, approx. 270 wooden resources, 1 score pad & 1 rule book

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
30-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Uwe Rosenberg
Rok vydania:
2020
Herné rozšírenia
Agricola: Bubulcus Deck
objednáme pre vás
11,99 €
Agricola: Dulcinaria Deck
objednáme pre vás
14,99 €
Agricola: Consul Dirigens Deck
skladom, odosielame čo najskôr
16,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje