Troyes
Troyes je strategická hra, v ktorej hráči predstavujú bohaté rodiny z oblasti Champagne vo Francúzsku. Svoj vplyv využívajú na najímanie a ovládanie obyvateľov mesta z toch významných oblastí: vojenská (červená farba), náboženská (biela) a civilná (žltá). Mechanizmus zapojenia mnohých kociek zdaľeka neznamená priveľký podiel náhody - v hre musíte plánovať, reagovať na situáciu, odhadovať ostatnch hráčov. K víťazstvu je potrebná aj aspoň približná stratégia (čiastočne určená kartičkami, podľa ktorých sa bude bodovať na konci hry a z ktorých každý hráč pozná iba časť). Ak máte radi stratégiu a zároveň tvorivosť a kocky, atmosféru stredovekého mesta, netradičnú grafiku, túto hru môžeme iba odporučiť. Skúšali sme ju hrať v dvojici, trojici aj štvorici a páčila sa nám v každom počte.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90-120 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
46,99 €
Skladom, odosielame čím skôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Troyes je strategická hra, v ktorej hráči predstavujú bohaté rodiny z oblasti Champagne vo Francúzsku. Svoj vplyv využívajú na najímanie a ovládanie obyvateľov mesta z toch významných oblastí: vojenská (červená farba), náboženská (biela) a civilná (žltá).

Mechanizmus zapojenia mnohých kociek zdaľeka neznamená priveľký podiel náhody - v hre musíte plánovať, reagovať na situáciu, odhadovať ostatnch hráčov. K víťazstvu je potrebná aj aspoň približná stratégia (čiastočne určená kartičkami, podľa ktorých sa bude bodovať na konci hry a z ktorých každý hráč pozná iba časť).

Ak máte radi stratégiu a zároveň tvorivosť a kocky, atmosféru stredovekého mesta, netradičnú grafiku, túto hru môžeme iba odporučiť. Skúšali sme ju hrať v dvojici, trojici aj štvorici a páčila sa nám v každom počte.

Obsah hry:

hracia plocha, mince (v hodnote 1, 5 a 10 denárov), žetóny víťazných bodov (v hodnote 1, 3, 5 a 10), 24 kociek (po šesť z červenej, bielej, žltej a čiernej farbe), 56 figúriek obyvateľov (po 12 z každej farby a 8 neutrálnych), 90 kocôčok (po 20 z každej farby a 10 neutrálnych), 8 drevených diskov, 27 kariet aktivity (po 9 z oblastí armády, náboženstva a úradov), 6 kariet postáv, 1 karta začínajúceho hráča, 6 prehľadových kariet, pravidlá, príloha pravidiel s vysvetlením kariet.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
90-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
S. Dujardin, X. Georges, A. Orban
Rok vydania:
2010
Hodnotenie hry
Monika Dillingerová
5.3.2011
Zaujímavý systém využitia hodu kockami. Ale ako každé kocky. Človek si spočíta najnepravdepodobnejší hod súpera a vraví si: \"Je to v pohode, to nehodí.\" A súper to potom hodí...
Tomáš Jurík
5.3.2011
zaujimave vyuzitie kociek, prijemny styl hrania, tato hra sa mi zapacila na prve hranie :)
Katarína Košibová
6.3.2011
Skvela hra bez ohladu na pocet hracov. Nahoda a stastie tu nehraju velku rolu, pacia sa mi najma nutnost rozdelovat svoje \"sily\" (kocky) na niekolko frontov a planovanie do dalsich tahov. Vzdy si ju rada zahram :)
Lolo
19.5.2013
vyborna hra uz od dvoch hracov, vynikajuce mechanizmy. pri kazdej partii ina, vela moznosti, na zaklade kariet sa daju vytvarat neskutocne kockove comba a strategie. P.S...a zboznujem tu grafiku, cisty neskorogoticky comics. Vo dvojici sa da v pohode zahrat do 45 minut.
4 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Troyes: The Ladies of Troyes
Objednáme pre Vás
31,99 €
Podobné hry
12+
60’
2-4
de
Objednáme pre Vás
29,99 €
Objednáme pre Vás
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje