Shadows of the Galaxy - nová edícia Star Wars: Unlimited

Nová edícia znamená krásnu príležitosť: prerelease turnaje - špeciálne turnaje, na ktorých sa viete zahrať a dostať sa k novým kartám týždeň predtým, ako sa môžu predávať v obchodoch. Každý hráč dostane špeciálnu krabičku kariet (takzvaný Prerelease Pack) z ktorej si poskladá balíček.

Poznačte si do kalendára víkend 5.7. - 7.7., prerelease turnaje budú od piatku až do nedele, aj s učením hry pre nováčikov.

V novej edícii sa kartami pozrieme do filmov a seriálov Mandalorian, Zlá várka, Star Wars: epizóda 7, Han Solo a aj do komixového Star Wars sveta.

Čakajú nás tu naozaj pekné nové mechaniky. Smuggle nám dovolí “prepašovať” karty, ktoré sme si dali medzi zdroje priamo do hry. Táto mechanika otvára úplne nové rozmery práce so zdrojmi a tak ľahko sa vám nestane, že prehráte na nedostatok kariet. No a čo by to bola za Mandalorianskú edíciu bez Bounty Hunterov. Tí nám pridávajú mechaniky Capture a Bounty. Capture vám dovolí zajať súperove jednotky a vďaka Bounty viete získať za porazenie súperových jednotiek odmeny, ktoré vám pomôžu k výhre. K tomu 18 nových leadrov a kopa vašich obľúbených postáv, ktoré dostanú “svoju kartu”.

Čo to je Star Wars: Unlimited?

Star Wars: Unlimited je duelová hra, v ktorej si každý hráč zvolí svojho hrdinu, základňu a k nim si vyskladá svoj 50-kartový balíček. 

Farebné symboly na hrdinovi a základni určujú, aké karty si hráči môžu dať do balíčka. 

Každé kolo si hráči môžu ktorúkoľvek kartu z ruky dať tvárou dole ako zdroj a pomocou zdrojov hrajú svoje akcie, bojovníkov, vesmírne lode atď. So súperom sa striedate v akciách a hráč, ktorému ako prvému zničia základňu, prehral. 

Hra je veľmi variabilná, s mnohými možnosťami ako si poskladať balíček (hrdinovia vďaka svojim schopnostiam vedia aj z horších kariet robiť veľmi dobré, keďže spolupracujú) a okrem štandardného hrania sa dá hrať aj formou booster draftu a sealed decku (formáty, kde stačí kúpiť si iba pár boostrov a viete sa plnohodnotne zahrať s kamarátmi). 

Zaujímavé oproti iným podobným hrám sú tu dve mechaniky. Prvá je, že musíte dávať pozor na dve rôzne bojové zóny. Jednotky totiž hráte pozemné a vesmírne, čo pridáva peknú dynamiku a stratégiu posúva na vyšší level. Druhá zaujímavá vec je preberanie iniciatívy. V akciách sa so súperom striedate po jednom, ale každý hráč môže ako svoju poslednú akciu (po nej už v danom kole nemôže nič robiť) zobrať žetón iniciatívy. To znamená, že od ďalšieho kola bude vždy začínať (až kým zase súper nezoberie iniciatívu späť).

Určená je primárne pre hráčov, ktorí už majú niečo za sebou (kartové, alebo spoločenské hry), pretože má síce relatívne ľahké a intuitívne pravidlá, no veľké množstvo možností ako hrať. V tomto trochu podobné šachom… ľahké naučiť sa, ťažké stať sa majstrom. :)

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje