Sheriff of Nottingham (2nd ed.)
Druhá, upravená edícia zábavnej blafovacej hry. Obsahuje upravené pravidlá a naviac aj niekoľko minirozšírení ako 6th Merchant, Black Market, a Sheriff’s Deputies. Princ John prichádza do Notthinghamu! Hráči sa zhostia úlohy obchodníkov, ktorí v príchode princa do mesta vidia možnosť dobre zarobiť a snažia sa preto do mesta dostať čo najviac tovaru. V ceste im bude stáť notthinghamský šerif (hráči sa v tejto úlohe postupne striedajú), ktorý kontroluje prichádzajúcich kupcov a je len na ňom, koho nechá prejsť a komu skontroluje celý náklad. Pretože nie všetok tovar je legálny, šerif musí byť v strehu, či niektorí z obchodníkov nepašuje nepovolený kontraband. Ale prefíkaní obchodníci vedia, že šerif vie prižmúriť oko, samozrejme zadarmo to nebude.   Hráči v každom kole tajne vložia do svojej obálky karty tovarov a oznámia šerifovi čo vezú. Je iba na šerifovi, či otvorí obálku, skontroluje karty tovarov a zabaví to, ktoré s popisom obsahu nesúhlasí a naviac hráčovi uloží tučnú pokutu, alebo sa rozhodne obálku neotvoriť, lebo za legálne tovary by musel platiť obchodníkovi za falošné obvinenie. Zakázané tovary pri objavení stoja obchodníkov veľké peniaze, no pri úspešnom prepašovaní prinášajú najväčšie zisky. Zarobiť sa dá aj na legálnych tovaroch, hlavne pokiaľ máte na konci hry z daných tovarov najviac kariet.  Táto hra je určená hlavne pre milovníkov blafovacích a vyjednávacích hier. Doporučujeme!
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
39,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Druhá, upravená edícia zábavnej blafovacej hry. Obsahuje upravené pravidlá a naviac aj niekoľko minirozšírení ako 6th Merchant, Black Market, a Sheriff’s Deputies.

Princ John prichádza do Notthinghamu! Hráči sa zhostia úlohy obchodníkov, ktorí v príchode princa do mesta vidia možnosť dobre zarobiť a snažia sa preto do mesta dostať čo najviac tovaru. V ceste im bude stáť notthinghamský šerif (hráči sa v tejto úlohe postupne striedajú), ktorý kontroluje prichádzajúcich kupcov a je len na ňom, koho nechá prejsť a komu skontroluje celý náklad. Pretože nie všetok tovar je legálny, šerif musí byť v strehu, či niektorí z obchodníkov nepašuje nepovolený kontraband. Ale prefíkaní obchodníci vedia, že šerif vie prižmúriť oko, samozrejme zadarmo to nebude.  

Hráči v každom kole tajne vložia do svojej obálky karty tovarov a oznámia šerifovi čo vezú. Je iba na šerifovi, či otvorí obálku, skontroluje karty tovarov a zabaví to, ktoré s popisom obsahu nesúhlasí a naviac hráčovi uloží tučnú pokutu, alebo sa rozhodne obálku neotvoriť, lebo za legálne tovary by musel platiť obchodníkovi za falošné obvinenie. Zakázané tovary pri objavení stoja obchodníkov veľké peniaze, no pri úspešnom prepašovaní prinášajú najväčšie zisky. Zarobiť sa dá aj na legálnych tovaroch, hlavne pokiaľ máte na konci hry z daných tovarov najviac kariet. 

Táto hra je určená hlavne pre milovníkov blafovacích a vyjednávacích hier. Doporučujeme!

Obsah hry:
  • 216 kariet tovarov
  • 60 kariet kontrabandu
  • 12 kariet kráľovských tovarov 
  • 110 mincí
  • 1 postava šerifa 
  • 5 dosiek obchodníkov
  • 5 vreciek obchodníkov
  • 1 pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Sérgio Halaban, Bryan Pope, André Zatz
Rok vydania:
2014
Hodnotenie hry
František Škoda
31.7.2015
Kvalita a zábavnosť hry sa kompletne viaže na to s akou partiou ste a aká panuje nálada. Všetko je totiž o komunikácii, vyjednávaní, argumentovaní, vyhrážaní, podplácaní,... Hra samotná má krásny dizajn, ale ak sa pozrieme na jej koreň, v podstate nerobíte nič iné, len sa rozhodujete, či vám dotyčný práve teraz klame, alebo nie. Čo môže byť nudné ak sú hráči tichí, či odmietajú hrať špinavo (podplácať), ale zasa úplná pecka pri pive, kde sa všetci prekrikujú a peniaze lietajú všetkými smermi. Jednoducho sú ľudia, ktorí radi pri hrách zavádzajú a intrigujú a potom tí, ktorí chcú hrať férovo a klamanie nemajú radi. Šerif je ideálna hra pre prvú skupinu.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Sheriff of Nottingham: Merry Men Exp.
Momentálne nedostupné
24,99 €
Podobné hry
Skladom, odosielame ihneď
9,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje