Space Station Phoenix
V hre Space Station Phoenix sa stávate mimozemšťanmi a staviteľmi nových vesmírnych staníc, ktoré treba vybudovať. Túto hru môžu hrať 2-4 hráči, pripravený na dobývanie neznámeho a budovanie nových domovov! Galaktická vláda rozhodla, že treba rozšíriť vplyv a všimla si jednu doteraz neobjavenú galaxiu s malým žltým trpaslíkom a mimoriadne zaujímavými planétami. Na jednej z nich je rozvinutá civilizácia, ktorá bude onedlho schopná spojiť sa s vami. Pred vybudovaním trvalého osídlenia však treba vybudovať stanice, ktoré budú slúžiť ako základne pre ďalšie osídľovanie. Pri svojom ťahu sa môžete rozhodnúť, či budete získavať suroviny, alebo použijete svoje lode na to, aby ste vykonali nejaké akcie a posunuli sa niekam. Niektoré suroviny sú ale mimoriadne obmedzené a na to, aby ste ich mohli získať, budete musieť rozložiť jednu z vašich lodí. Vďaka tomu síce budete mať efektívnejšie akcie, ale budete mať menej možností. Podarí sa vám nájsť správny balans medzi rozkladaním lodí na získavanie drahocenných surovín a objavovaním nových vecí vďaka expedíciám k pozemšťanom? Táto hra ponúka mimoriadne veľkú variabilitu hrania, začiatočných podmienok, ako aj ciest k víťazstvu.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
90-120 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
79,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V hre Space Station Phoenix sa stávate mimozemšťanmi a staviteľmi nových vesmírnych staníc, ktoré treba vybudovať. Túto hru môžu hrať 2-4 hráči, pripravený na dobývanie neznámeho a budovanie nových domovov!

Galaktická vláda rozhodla, že treba rozšíriť vplyv a všimla si jednu doteraz neobjavenú galaxiu s malým žltým trpaslíkom a mimoriadne zaujímavými planétami. Na jednej z nich je rozvinutá civilizácia, ktorá bude onedlho schopná spojiť sa s vami. Pred vybudovaním trvalého osídlenia však treba vybudovať stanice, ktoré budú slúžiť ako základne pre ďalšie osídľovanie.

Pri svojom ťahu sa môžete rozhodnúť, či budete získavať suroviny, alebo použijete svoje lode na to, aby ste vykonali nejaké akcie a posunuli sa niekam. Niektoré suroviny sú ale mimoriadne obmedzené a na to, aby ste ich mohli získať, budete musieť rozložiť jednu z vašich lodí. Vďaka tomu síce budete mať efektívnejšie akcie, ale budete mať menej možností.

Podarí sa vám nájsť správny balans medzi rozkladaním lodí na získavanie drahocenných surovín a objavovaním nových vecí vďaka expedíciám k pozemšťanom? Táto hra ponúka mimoriadne veľkú variabilitu hrania, začiatočných podmienok, ako aj ciest k víťazstvu.

Obsah hry:

hracie dosky: doska diplomacie, doska neutrálnych lodí, doska domovských planét, 4 hráčske dosky
4 prehľadové bodovacie kartičky
Karty lodí: 20 kariet úrovne 1, 18 kariet úrovne 2, 16 kariet úrovne 3
textilné vrecúško (na mimozemšťanov)
4 prehľady pravidiel
24 (25) figúriek ľudí
100 mimozemšťanov (po 25 kusov vo farbách ružová, hnedá, tyrkysová a zlatá'
Časti vesmírnych staníc: 24 častí úrovne 1, 24 častí úrovne 2, 24 častí úrovne 3, 12 základných modulov stanice, 12 vylepšených modulov stanice
Kocky surovín: 40 potravy, 40 vody, 40 kovu, 16 veľkých kociek (vyjadrujúce 5 kovov)
Drahokamy: 80 oranžových v hodnote 1, 20 priehľadných v hodnote 5 a 8 fialových v hodnote 20
4 ukazovatele akcií (pre každého hráča)
24 žetónov hráčov
8 obojstranných ukazovateľov (50/100 a 150/200) skóre
14 kociek expedícií

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
90-120 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Gabriel J. Cohn
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje