Studená válka
Hra je situovaná do obdobia studenej vojny medzi USA a Sovietskym zväzom v dobe 1945-1990. Každý hráč hrá za jednu z mocností a snaží sa presadiť svoju ideológiu. Obidve krajiny sa snažia získať čo najväčší vplyv mierovou i bojovou cestou. Všetko je riadené pomocou kariet, ktoré hrajú v hre kľúčovú úlohu. Udalosti na kartách sú inšpirované skutočnými historickými detailami.  Hrací plán predstavuje vtedajšiu mapu sveta, na ktorej hráči presúvajú svoj vplyv do jednotlivých krajín, aby ich ovládli a snažia sa tak získať spojencov pre svoje superveľmoci. Karty udalostí prinášajú do hry historické detaily a atmosféru tej doby a pokrývajú veľké časové rozmedzie: od arabsko-izraelských konfliktov v rokoch 1948 a 1967, cez vietnamskú vojnu a mierové hnutie v USA, kubánsku raketovú krízu až po množstvo ďalších konfliktov, ktoré priviedli svet takmer na pokraj jadrovej apokalypsy. Okrem napätia hrozby jadrového konfliktu doplňuje hru prestížny vesmírny závod veľmocí.  Hra Studená válka (originálny názov Twilight Struggle) sa už niekoľko rokov drží na úplnej špici rebríčku hier na BoardGameGeeku, čo zaručuje, že na hráčov čaká skutočne nevšedný a komplexný herný zážitok. Pokiaľ často a radi hrávate hry pre dvoch, určite hru aspoň vyskúšajte. 
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
180 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
44,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Hra je situovaná do obdobia studenej vojny medzi USA a Sovietskym zväzom v dobe 1945-1990. Každý hráč hrá za jednu z mocností a snaží sa presadiť svoju ideológiu. Obidve krajiny sa snažia získať čo najväčší vplyv mierovou i bojovou cestou. Všetko je riadené pomocou kariet, ktoré hrajú v hre kľúčovú úlohu. Udalosti na kartách sú inšpirované skutočnými historickými detailami. 

Hrací plán predstavuje vtedajšiu mapu sveta, na ktorej hráči presúvajú svoj vplyv do jednotlivých krajín, aby ich ovládli a snažia sa tak získať spojencov pre svoje superveľmoci. Karty udalostí prinášajú do hry historické detaily a atmosféru tej doby a pokrývajú veľké časové rozmedzie: od arabsko-izraelských konfliktov v rokoch 1948 a 1967, cez vietnamskú vojnu a mierové hnutie v USA, kubánsku raketovú krízu až po množstvo ďalších konfliktov, ktoré priviedli svet takmer na pokraj jadrovej apokalypsy. Okrem napätia hrozby jadrového konfliktu doplňuje hru prestížny vesmírny závod veľmocí. 

Hra Studená válka (originálny názov Twilight Struggle) sa už niekoľko rokov drží na úplnej špici rebríčku hier na BoardGameGeeku, čo zaručuje, že na hráčov čaká skutočne nevšedný a komplexný herný zážitok. Pokiaľ často a radi hrávate hry pre dvoch, určite hru aspoň vyskúšajte. 


Obsah hry:
  • 1 hrací plán s mapou sveta
  • 2 archy s hernými žetónami     
  • 1 pravidlá
  • 2 referenčné karty hráčov
  • 110 kariet
  • 1 podložka na karty    
  • 2 šesťstenné kocky (červená a modrá)
Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
180 min.
Odporúčaný vek:
13+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Ananda Gupta, Jason Matthews
Rok vydania:
2012
Hodnotenie hry
Brblo
4.12.2017
Je mi cťou hodnotiť hru ktorá je pre mňa Svätým Gralom spoločenských hier.Neskutocne množstvo kombinácií, stratégií a ciest k víťazstvu.Ste pánom sveta kde kontrolujete krajiny,bojujete,posuvate sa pomocou štátnych prevratov pomocou kariet(110)blafujete a každou hrou sa Vám otvárajú ďalšie možnosti.
Dominik
7.12.2020
Pravdepodobne najlepšia 1 vs. 1 hra na trhu. Skvelá téma s historický presnými kartami a atmosférou studenej vojny. Hra určite nie je pre každého, je to náročná strategická vec, pri ktorej sa treba sústrediť a veľa rozmýšľať, nie je to nejaká oddychovka na večer k pivu. Hra je náročná aj na čas, kde hra môže trvať aj 3 hodiny. Za svoje peniaze, ale dostane jednu z najlepších doskoviek vôbec.
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje