Tajemnicze Domostwo
Starý zámok sa pred desiatkami rokov stal miestom zločinu. Nespravodlivo obvinený a neprávom odsúdený na trest smrti bol jeden z jeho obyvateľov. Jeho duša však nenájde pokoj, kým sa nedokáže jeho nevina. Vkráda sa do snov nových majiteľov a snaží sa ich prinútiť, aby odhalili pravého vinníka. Nešťastný majitelia zúfalo hľadajú pomoc a najmú si skupinu vyšetrovateľov, zloženú zo špiritistov a médií z celého sveta. Tajemnicze Domostwo je kooperatívna hra, v ktorej je úlohou hráčov zistiť totožnosť páchateľa zločinu, ktorý sa stal pred desiatkami rokov. Jeden hráč hrá za ducha a ostatní hráči za vyšetrovateľov. Duch sa snaží prostredníctvom kariet snov riadiť vyšetrovateľov, aby postupne odhalili všetky okolnosti zločinu - kde, čím a hlavne kým bol spáchaný. Celé vyšetrovanie musí byť ukončené do siedmich dní, ak to vyšetrovatelia nestihnú, všetci prehrajú.  Hra veľmi zaujímavým spôsobom spája mechanizmy známych hier Dixit a Cluedo. Hráč hrajúci za ducha sa snaží prostredníctvom kariet snov napovedať vyšetrovateľom, dať im indície, aby odhalili čím bol zločin spáchaný, kde sa stal a kto je jeho pravý páchateľ. Počas hry je vyložených niekoľko kariet vražedných predmetov, lokalít a možných páchateľov. Duch sa snaží prostredníctvom kariet snov (krásne, dixitovsky fantazijné) napovedať vyšetrovateľom, ktoré sú tie správne. Duch počas celej hry nesmie prehovoriť, ani inak naznačovať vyšetrovateľom, všetko čo má k dispozícii sú len sny, prostredníctvom ktorých vedie vyšetrovateľov.  Každý vyšetrovateľ plní svoje vlastné zadanie, svoju kombináciu okolností zločinu, ktorú musí odhaliť, pokiaľ sa to každému vyšetrovateľovi podarí, čaká ich spoločná záverečná úloha - nájsť pravého páchateľa a priniesť tak pokoj pre dušu nespravodlivo odsúdeného a popraveného obyvateľa zámku.    
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-7 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
29,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Starý zámok sa pred desiatkami rokov stal miestom zločinu. Nespravodlivo obvinený a neprávom odsúdený na trest smrti bol jeden z jeho obyvateľov. Jeho duša však nenájde pokoj, kým sa nedokáže jeho nevina. Vkráda sa do snov nových majiteľov a snaží sa ich prinútiť, aby odhalili pravého vinníka. Nešťastný majitelia zúfalo hľadajú pomoc a najmú si skupinu vyšetrovateľov, zloženú zo špiritistov a médií z celého sveta.

Tajemnicze Domostwo je kooperatívna hra, v ktorej je úlohou hráčov zistiť totožnosť páchateľa zločinu, ktorý sa stal pred desiatkami rokov. Jeden hráč hrá za ducha a ostatní hráči za vyšetrovateľov. Duch sa snaží prostredníctvom kariet snov riadiť vyšetrovateľov, aby postupne odhalili všetky okolnosti zločinu - kde, čím a hlavne kým bol spáchaný. Celé vyšetrovanie musí byť ukončené do siedmich dní, ak to vyšetrovatelia nestihnú, všetci prehrajú. 

Hra veľmi zaujímavým spôsobom spája mechanizmy známych hier Dixit a Cluedo. Hráč hrajúci za ducha sa snaží prostredníctvom kariet snov napovedať vyšetrovateľom, dať im indície, aby odhalili čím bol zločin spáchaný, kde sa stal a kto je jeho pravý páchateľ. Počas hry je vyložených niekoľko kariet vražedných predmetov, lokalít a možných páchateľov. Duch sa snaží prostredníctvom kariet snov (krásne, dixitovsky fantazijné) napovedať vyšetrovateľom, ktoré sú tie správne. Duch počas celej hry nesmie prehovoriť, ani inak naznačovať vyšetrovateľom, všetko čo má k dispozícii sú len sny, prostredníctvom ktorých vedie vyšetrovateľov.  Každý vyšetrovateľ plní svoje vlastné zadanie, svoju kombináciu okolností zločinu, ktorú musí odhaliť, pokiaľ sa to každému vyšetrovateľovi podarí, čaká ich spoločná záverečná úloha - nájsť pravého páchateľa a priniesť tak pokoj pre dušu nespravodlivo odsúdeného a popraveného obyvateľa zámku.

 

 

Obsah hry:
  • 6 dosiek vyšetrovateľov
  • 38 kariet postáv 
  • 38 kariet lokalít
  • 40 kariet predmetov
  • 84 kariet snov
  • 12 drevených značiek vyšetrovateľov
  • 6 ukazovateľov postupu vyšetrovateľov
  • 1 kalendár - merač počtu kôl
  • 1 ukazovateľ času
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-7 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Oleksandr Nevskiy, Oleg Sidorenko
Rok vydania:
2013
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Anka
25.3.2014
Uplne uzasna hra, krasne kreslena, sice vyzaduje kazda hra nanovo rozdelenie kariet, ale cela priprava je max 5 minut, vysvetlenie pravidiel tak 10 a potom hor sa na zabavu. Prijemna je moznost zvysit obtiaznost, celkovo sme sa vyborne bavili, odporucam. (hrali sme 3 a 4, co je idealne, dalsi pokus bol so 7 ludmi a to uz je privela).
Jonny
23.12.2015
Vzdialeny pribuzny hry Dixit, ktory je doplneny o motiv tajomna a detektivneho patrania, dedukcie. Hoci je samotna hra dobre vymyslena, po niekolkych hrach budete mat mozno pocit, ze sa mozno este da vylepsit. Najma praca s velkym mnozstvom kariet, ked hrate za ducha. Osobne som si spravil kartonovu tabulu/stenu, do ktorej vkladam duchove karty tak, ze ich ostatni nevidia, cim hra prebieha sikovnejsie a rychlejsie. Toto uz vyriesil anglicky remake Mysterium. Celkovo je Domostwo urcite chytlava, komunikativna a na vysvetlenie velmi jednoducha kooperativna party hra.
Gabča
26.6.2016
Skvelá hra. Nie je až tak ľahká. Nieje ľahké byť duchom vopred upozorňujem je to najdôležitejší hráč v tejto spoločenskej hre. Chválim jej prepracovanosť a že má dej. Táto hra sa nedá hrať len raz budete ju chcieť hrať zas a zas. Výborná pre kamarátov. Musíte sa vžiť do mysle ducha čo nieje tak ľahké ako vyzerá. Sny vám pomôžu vo vylúštení záhady teda vraždy. Túto hru odporúčam :)
3 Hodnotenia
Podobné hry
Skladom, odosielame čím skôr
27,99 €
Skladom, odosielame čím skôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje