Thebes EN
V hre Thebes sa dostanete do obdobia veľkých archeologických objavov, úspešných vykopávok v oblasti Stredomoria. Ide o príjemnú rodinnú hru pre 2-4 hráčov, kde sa snažíte umne využiť svoje zdroje ( v tomto prípade najmä čas) a vďaka tomu získať čo najhodnotnejšiu zbierku. Potrebujete na to však aj šťastie, artefakty sú totiž skryté a napriek snahe nemusí nájsť vôbec nič! Máte možnosť zorganizovať expedíciu do miest dávnych civilizácií – do Grécka, na Krétu, do Egypta, Palestíny, alebo Mezopotámie. Najprv si však musíte naštudovať vedomosti o danej kultúre. To je možné v jednotlivých mestách Európy medzi ktorými budete cestovať. Keď ste na ťahu (teda máte najviac nespotrebovaného času zo všetkých hráčov), sa vždy sa rozhodnete, ako a koľko času chcete obetovať na štúdium, alebo cestovanie. Keď sa rozhodnete, že zorganizujete expedíciu do jednotlivých oblastí, na základe množstva vedomostí a obetovaného času si budete môcť vytiahnuť príslušný počet artefaktov z vrecúška (ale neviete, čo to bude a možno natrafíte iba na piesok). Popri expedíciách zvyšujete vašu prestíž aj chodením po kongresoch, či získavaním lepšieho vybavenia.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60-90 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
34,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V hre Thebes sa dostanete do obdobia veľkých archeologických objavov, úspešných vykopávok v oblasti Stredomoria. Ide o príjemnú rodinnú hru pre 2-4 hráčov, kde sa snažíte umne využiť svoje zdroje ( v tomto prípade najmä čas) a vďaka tomu získať čo najhodnotnejšiu zbierku. Potrebujete na to však aj šťastie, artefakty sú totiž skryté a napriek snahe nemusí nájsť vôbec nič!

Máte možnosť zorganizovať expedíciu do miest dávnych civilizácií – do Grécka, na Krétu, do Egypta, Palestíny, alebo Mezopotámie. Najprv si však musíte naštudovať vedomosti o danej kultúre. To je možné v jednotlivých mestách Európy medzi ktorými budete cestovať. Keď ste na ťahu (teda máte najviac nespotrebovaného času zo všetkých hráčov), sa vždy sa rozhodnete, ako a koľko času chcete obetovať na štúdium, alebo cestovanie.

Keď sa rozhodnete, že zorganizujete expedíciu do jednotlivých oblastí, na základe množstva vedomostí a obetovaného času si budete môcť vytiahnuť príslušný počet artefaktov z vrecúška (ale neviete, čo to bude a možno natrafíte iba na piesok). Popri expedíciách zvyšujete vašu prestíž aj chodením po kongresoch, či získavaním lepšieho vybavenia.

Obsah hry:

85 bádateľských kariet, 155 žetónov vykopávok, 5 prehľadových kariet, 5 plátenných vreciek, 20 kartičiek povolení k vykopávkam, 1 označenie roku, 4 časové disky, 4 figúrky archeológov, 4 časové kamene, 1 hrací plán s bodovacou tabuľkou, pravidlá a prehľadová tabuľka.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60-90 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Peter Prinz
Rok vydania:
2007
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Monika Pa
5.11.2010
Hru Théby máme doma už rok. Radi si ju zahráme cez víkend s deťmi. Táto hra možno vyzerá zložito, ale jej pravidlá sú veľmi jednoduché a logické. Najprv zbierame znalosti o jednotlivých mestách, kde sa dá kopať a neskôr ideme kopať - teda ťahať artefakty z meštekov. Pri tom sa vždy dobre zabavíme, lebo sme v napätí, kto si čo vytiahne. Ku koncu hry ešte môžme artefakty vystaviť na výstave. Deti majú túto hru radi, lebo si zbierajú artefakty, a tešia sa, koľko toho vykopali. Rozhoduje tu šťastie a náhoda, ale na konci hry nikto nie je nahnevaný a to je fajn. Odporúčam pre deti asi od 10 rokov aj pre dospelých
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje