Arkham Horror: The Card Game
Arkham Horror prichádza v novej podobe kartovej LCG hry ako Arhkam Horror: The Card Game!!! Ocitáte sa v Novom Anglicku v meste Arkham, vo svete geniálneho H.P. Lovecrafta kde sa prebúdza neznáme zlo. Záchrana mesta je iba vašich rukách. Pripravte sa na dobrodružstvá vašeho života. Budete preskumávať opustené domy, stretávať rôzne príšery a riešiť neobyčajné záhady. Vaše postavy sa stále vyvíjajú, učia sa nové veci, získavajú ďalšie skúsenosti. Každé vaše rozhodnutie ovplyvní pokračovanie hry.  Už na začiatku tvorby Arkham Horror: The Card Game si autori hry dali ako hlavný cieľ to, aby hra bola silne zameraná na príbeh. A rozhodli sa skombinovať overený LCG systém s prvkami RPG hier. Čo ovplyvnilo hru tak, že na rozdiel od ostatných LCG hier, balíček, s ktorým hráč hrá, predstavuje vlastne samotného hráča, resp. jeho postavu. Balíček teda obsahuje karty, ktoré predstavujú vlastnosti, schopnosti, no aj slabosti hráčovej postavy, spolu s rôznym vybavením a predmetmi, či kúzlami. To umožňuje hráčovi silne sa stotožniť so svojou postavou. Ako hráč postupuje hrou, získava skúsenosti, nové schopnosti a rôzne vybavenie. Jednotlivé scenáre sú poprepájané do rozsiahlejších kampaní a plánované rozširujúce balíky budú príbeh postupne rozširovať do veľkého epického príbehu. V základnej hre nájdete 3 scenáre, 5 vyšetrovateľov, za ktorých môžete skúsiť hrať, pričom obtiažnosť jednotlivých scenárov si môžu hráči nastaviť sami na niektorú zo štyroch možných obtiažností.  Hra je určená pre jedného až dvoch hráčov, pri spojení dvoch sád môžu hrať až štyria hráči.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
1-2 hráči
Jazyk hry:
35,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Arkham Horror prichádza v novej podobe kartovej LCG hry ako Arhkam Horror: The Card Game!!!

Ocitáte sa v Novom Anglicku v meste Arkham, vo svete geniálneho H.P. Lovecrafta kde sa prebúdza neznáme zlo. Záchrana mesta je iba vašich rukách. Pripravte sa na dobrodružstvá vašeho života. Budete preskumávať opustené domy, stretávať rôzne príšery a riešiť neobyčajné záhady. Vaše postavy sa stále vyvíjajú, učia sa nové veci, získavajú ďalšie skúsenosti. Každé vaše rozhodnutie ovplyvní pokračovanie hry. 

Už na začiatku tvorby Arkham Horror: The Card Game si autori hry dali ako hlavný cieľ to, aby hra bola silne zameraná na príbeh. A rozhodli sa skombinovať overený LCG systém s prvkami RPG hier. Čo ovplyvnilo hru tak, že na rozdiel od ostatných LCG hier, balíček, s ktorým hráč hrá, predstavuje vlastne samotného hráča, resp. jeho postavu. Balíček teda obsahuje karty, ktoré predstavujú vlastnosti, schopnosti, no aj slabosti hráčovej postavy, spolu s rôznym vybavením a predmetmi, či kúzlami. To umožňuje hráčovi silne sa stotožniť so svojou postavou. Ako hráč postupuje hrou, získava skúsenosti, nové schopnosti a rôzne vybavenie. Jednotlivé scenáre sú poprepájané do rozsiahlejších kampaní a plánované rozširujúce balíky budú príbeh postupne rozširovať do veľkého epického príbehu. V základnej hre nájdete 3 scenáre, 5 vyšetrovateľov, za ktorých môžete skúsiť hrať, pričom obtiažnosť jednotlivých scenárov si môžu hráči nastaviť sami na niektorú zo štyroch možných obtiažností. 

Hra je určená pre jedného až dvoch hráčov, pri spojení dvoch sád môžu hrať až štyria hráči.

Obsah hry:
  • 239 kariet (5 vyšetrovateľov, 5 mini kariet, 110 kariet scenárov, 119 kariet hráčov)
  • 149 žetónov (30 zdrojov, 44 chaosu, 18 hororu, 27 zranení, 30 stôp)
  • 1 sprievodca scenármi
  • 2 knihy pravidiel
Parametre:
Počet hráčov:
1-2 hráči
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Nate French, Matthew Newman
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Martin
21.11.2016
Úžasná hra zameraná hlavne na príbeh, kľudne aj pre jedného hráča. Znalosť angličtiny je nutná a scenáre su bohužiaľ krátke (Našťastie je vysporiadaná znovuhrateľnosť), tym pádom aj cena je dosť vysoká, ale za ten zážitok a krásne spracovanie to naozaj stojí (Vizuálna lahôdka). Herný mechanizmus je unikátny ako celá hra. Počas hrania skutočne postupujete príbehom a nejde len o doplňujúce komenty na kartách. Teším sa na pokračovania.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Arkham Horror LCG: Threads of Fate
Momentálne nedostupné
14,99 €
Arkham Horror LCG: The Dunwich Legacy Exp.
Objednáme pre Vás
28,99 €
Arkham Horror LCG: The Boundary Beyond
Objednáme pre Vás
14,99 €
Arkham Horror LCG: Heart of the Elders
Objednáme pre Vás
14,99 €
Arkham Horror LCG: City of Archives
Skladom, odosielame ihneď
14,99 €
Arkham Horror LCG: Dim Carcosa
Skladom, odosielame ihneď
14,99 €
Arkham Horror LCG: Curse of the Rougarou Scenario Pack
Skladom, odosielame ihneď
19,99 €
Arkham Horror LCG: The Miskatonic Museum
Momentálne nedostupné
14,99 €
Arkham Horror LCG: The Pallid Mask
Momentálne nedostupné
14,99 €
Arkham Horror LCG: The Unspeakable Oath
Skladom, odosielame ihneď
14,99 €
Arkham Horror LCG: Echoes of the Past
Skladom, odosielame ihneď
14,99 €
Arkham Horror LCG: The Path to Carcosa Exp.
Skladom, odosielame ihneď
29,99 €
Black Stars Rise: Arkham Horror LCG
Skladom, odosielame ihneď
14,99 €
Arkham Horror LCG: Lost in Time and Space
Skladom, odosielame ihneď
14,99 €
Arkham Horror LCG: Where Doom Awaits
Objednáme pre Vás
14,99 €
Arkham Horror LCG: Undimensioned and Unseen
Objednáme pre Vás
14,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje