Citadela
Vďaka hre Citadela sa budete snažiť vytvoriť čo najkrajšie a najhodnotnejšie mesto. Ide o hru, ktorú zvládnu herne zdatnejšie rodiny, či hráčske družiny a zabavia sa pri nej aj väčšie skupiny hráčov (až 8). V každom kole si vyberáte postavu, ktorá vám prinesie špeciálnu schopnosť. Na začiatku hry si vyberiete s akou zostavou 8 resp. 9 postáv budete hrať (vždy máte 3 možnosti, z ktorých si vyberiete). Na začiatku každého kola si každý tajne vyberie jednu postavu. Následne hráte v poradí, aké číslo majú uvedené dané postavy. V priebehu ťahu získate peniaze, alebo ďalšie karty budov, ktoré si môžete postaviť a taktiež uplatniť svoju schopnosť – túto uplatňujete často na určitú postavu (nie hráča) a nikdy si nebudete celkom istý, koho vlastne zasiahnete. Hra končí, keď niekto postaví 7 resp. 8 budov (podľa počtu hráčov), vtedy sa spočítajú body za všetky postavené budovy, bonusy za dokončenie mesta, či iné bonusy. Kto má najviac bodov, vyhráva (a pozor, nemusí to byť ten hráč, ktorý ukončil hru).
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Jazyk hry:
25,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Vďaka hre Citadela sa budete snažiť vytvoriť čo najkrajšie a najhodnotnejšie mesto. Ide o hru, ktorú zvládnu herne zdatnejšie rodiny, či hráčske družiny a zabavia sa pri nej aj väčšie skupiny hráčov (až 8). V každom kole si vyberáte postavu, ktorá vám prinesie špeciálnu schopnosť.

Na začiatku hry si vyberiete s akou zostavou 8 resp. 9 postáv budete hrať (vždy máte 3 možnosti, z ktorých si vyberiete). Na začiatku každého kola si každý tajne vyberie jednu postavu. Následne hráte v poradí, aké číslo majú uvedené dané postavy. V priebehu ťahu získate peniaze, alebo ďalšie karty budov, ktoré si môžete postaviť a taktiež uplatniť svoju schopnosť – túto uplatňujete často na určitú postavu (nie hráča) a nikdy si nebudete celkom istý, koho vlastne zasiahnete.

Hra končí, keď niekto postaví 7 resp. 8 budov (podľa počtu hráčov), vtedy sa spočítajú body za všetky postavené budovy, bonusy za dokončenie mesta, či iné bonusy. Kto má najviac bodov, vyhráva (a pozor, nemusí to byť ten hráč, ktorý ukončil hru).

Obsah hry:

27 rôznych kariet postáv
1 koruna a 25 mincí z dreva
87 kariet budov a mnoho ďalšieho

Parametre:
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Bruno Faidutti
Rok vydania:
2022
Hodnotenie hry
Tomas Gronich
18.12.2011
Vyborna, atmosfericka hra plna strategie a premyslania. Minimalny vplyv nahody, krasne spracovane komponenty a ohratelnost hry je z dovodu jej variability dost nizka. (Tzn bavi to aj po x-tom zahrati). Odporucam hrat pri viac ako 5 ludoch.
Jakub Celušák
3.11.2012
Perfektná hra v akomkoľvek počte hráčov od 2 do 7. Zo začiatku možno trochu priveľa pravidiel ale po druhej hre je väčšinou všetkým jasné aká stratégia sa má voliť pre úspech. Minimum náhody, veľký čas vám zaberie odhadovanie súperov a najlepšie na tom je, že ten kto hru ukončí, je nemusí automaticky vyhrať.
Richard
20.8.2013
Citadela - kalkuluj, predvídaj a kombinuj. Toľko tromi slovami o tejto úžasnej hre. Možností ako sa dostať k víťazstvu je skutočne nekonečné množstvo a to platí aj o zábave ktorú so sebou Citadela prináša. Hra ma jednoduché pravidlá ktoré sú po max dvoch kolách pochopiteľné aj pre ľudí, ktorí nehrávajú často podobné hry. Osobne za ideálny počet hráčov považujem 4-5, kedy má hra svižné tempo, je dostatočné znížený prvok náhody a celková hra trvá niekoľko desiatok minút. Jediným mínusom je hra s príliš nerozhodnými ľudmi.
stefan bachár
3.12.2013
po prvom večeri s Citadelou sme na druhý deň kúpili rozšírenie. Pravidlá pochopiš za 3 kolá, no na dobrú stratégiu treba skill- a tak trochu šťastie. Zabíjaš, okrádaš, staviaš a búraš. Vyberáš dane a zároveň sa snažíš chrániť pred protihráčmi. každé kolo môžeš mať inú postavu, ktorá má inú vlastnosť. Správna kombinácia ťa dovedie k víťazstvu.
Gabča
26.6.2016
Túto hru odporúčam je skvelá. Keď som ju hrala 1. krát veľmi som jej nechápala ale hneť 2. krát som ju vyhrala. Má ľahké pravidlá. Dá sa pri nej riadne zasmiať. Odporúčam hrať v najväčšom počte hráčov. Táto hra dokáže byť nekonečná a však dá sa aj ľahko ukončiť. Treba dávať pozor na ostatných hráčov a byť o krok vo pred. Odporúčam :)
Danka
22.1.2018
Perfektná hra. Keď začneme, nevieme skončiť hrať. Jediné mínus sú nekvalitné karty- veľmi rýchlo sa ošúchajú.
Jano
13.12.2018
Fajn hra, aj pre rozdielnovekové skupiny, má rozumnú mieru jednoduchosti, a zároveň taktizovania. Uchopiteľná aj pre mladšie deti.
lucia
20.5.2021
super hra, odporucam, mozu ju hrat aj 2 aj 7. hry trvaju aj vyse hodinu. velkym minusom su nekvalitne karty,po 7 hrach sa nam uz zacinaju osuchavat
Sára
28.12.2021
Super hra, nie je až tak náročná, no varialibitou kariet sa zvyšuje náročnosť. Veľkým plus je, že ju môže hrať až 7 ľudí. Naozaj som by som ju odporučila. Jediným mínusom zo začiatku bolo vyberanie postáv, ktoré trvalo dlhšie, keďže sme sa v postavách ešte moc nevyznali. To je však iba zanedbateľné oproti tomu aká je táto hra super.
9 Hodnotení
Herné rozšírenia
Citadela: Metropole (mini rozšírenie)
skladom, odosielame čo najskôr
5,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje