Cocotaki
Táto hra je divokejšia, pestrejšia  a šialenejšia než všetky, ktoré ste doteraz poznali! Akonáhle vyložíte kartu na stôl, musíte napodobniť ten správny zvierací zvuk. Nenechajte sa popliesť, inak získate trestné karty. Mú, Bééé, Mňau, Kikirikí, všetky tieto zvieratá spustia randál.  Hra prebieha podobne ako hra Uno alebo Rocard. Kto je na rade, musí vyložiť práve jednu kartu. Akú kartu môže vyložiť určuje vrchná karta na odkladacom balíčku. Vyložená karta sa musí zhodovať farbou alebo zvieratkom. Túto kartu položí na odkladací balíček. Akonáhle hráč vyloží kartu, musí zároveň napodobniť zvuk daného zvieratka. Ak však hráč vyloží červenú kartu, tak žiadny zvierací zvuk nenapodobňuje! Ale kto vyloží červeného kohúta, musí zavolať "Cocotaki!" Pri kohútoch ostatných farieb však samozrejme treba kikiríkať. Karty motýlov plnia v hre funkciu žolíkov, teda možno ich vyložiť na akúkoľvek kartu. Motýle však nevydávajú žiadne zvuky! Hra obsahuje aj pokročilé pravidlá pre ešte divokejšiu hru!
Odporúčaný vek:
5 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
7,99 €
Momentálne nedostupné
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Táto hra je divokejšia, pestrejšia  a šialenejšia než všetky, ktoré ste doteraz poznali! Akonáhle vyložíte kartu na stôl, musíte napodobniť ten správny zvierací zvuk. Nenechajte sa popliesť, inak získate trestné karty. Mú, Bééé, Mňau, Kikirikí, všetky tieto zvieratá spustia randál. 

Hra prebieha podobne ako hra Uno alebo Rocard. Kto je na rade, musí vyložiť práve jednu kartu. Akú kartu môže vyložiť určuje vrchná karta na odkladacom balíčku. Vyložená karta sa musí zhodovať farbou alebo zvieratkom. Túto kartu položí na odkladací balíček. Akonáhle hráč vyloží kartu, musí zároveň napodobniť zvuk daného zvieratka. Ak však hráč vyloží červenú kartu, tak žiadny zvierací zvuk nenapodobňuje! Ale kto vyloží červeného kohúta, musí zavolať "Cocotaki!" Pri kohútoch ostatných farieb však samozrejme treba kikiríkať. Karty motýlov plnia v hre funkciu žolíkov, teda možno ich vyložiť na akúkoľvek kartu. Motýle však nevydávajú žiadne zvuky!

Hra obsahuje aj pokročilé pravidlá pre ešte divokejšiu hru!

Obsah hry:
  • 112 kariet
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
5+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Haim Shafir
Rok vydania:
2013
Hodnotenie hry
janette
3.12.2017
Vynikajúca hra. Niekedy treba zamňaučať,nirkedy zakikiríkať a niekedy mlčať,záleží od karty,ktorá je vyložená a dokonca môže byť aj ,,oslie kolo,,. A najlepšie na tom,že si ju môžete vziať aj so sebou.
veronika
26.6.2015
zabavia sa aj dospeli, s pokrocilym casom rastie aj narocnost hry, my sme sa nasmiali
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje