Decrypto
V hre Decrypto hráči súperia v dvoch tímoch. Cieľom hry je rozlúštiť zašifrovaný kód pomocou čísel a slov. Každý tím má svoju dosku, do ktorej vloží jeden z hráčov tímu 4 karty so slovami. Ukáže ich svojim spoluhráčom tak, aby druhý tím nevidel žiadne zo slov. Potom vezme kartu s kódom, na ktorej sú tri čísla od 1 do 4 v rôznom poradí. To označuje miesto kariet na doske., napr. 4-2-1. Hneď nato im dá kódovaný slovný odkaz, na základe ktorého by spoluhráči mali uhádnuť kód. Ak má tím slová napr. "pig", "candy", "tent", a "son" , hráč môže povedať "Sam-striped-pink" a dúfať, že ostatní hráči prídu na správne rešenie, čo je v tomto prípade 4-2-1. Ak uhádnu, super, ak neuhádnu, dostanú čierny bod. V druhom kole člen jedného tímu dáva slovnú nápovedu druhému tímu a ten musí uhádnuť správny kód. Ak je kód 2-4-3, môže hráč ako nápovedu použiť slová "sucker-prince-stake". Druhý tím sa pokúsi uhádnuť kód, ak uhádne získa biely bod, ak neuhádne, zadávajúci tím získa čierny bod. Hra končí v momente, keď niektorý z tímov získa 2 biele body a zvíťazí, alebo 2 čierne body, čo znamená prehru. Hra väčšinou trvá 4 - 7 kôl. Ak sa žiadnemu tímu nepodarí vyhrať do ôsmeho kola, musia tímy navzájom hádať slová. Tím, ktorý uhádne viac slov druhého tímu sa stáva víťazom.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
15-45 min.
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Jazyk hry:
17,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V hre Decrypto hráči súperia v dvoch tímoch. Cieľom hry je rozlúštiť zašifrovaný kód pomocou čísel a slov.

Každý tím má svoju dosku, do ktorej vloží jeden z hráčov tímu 4 karty so slovami. Ukáže ich svojim spoluhráčom tak, aby druhý tím nevidel žiadne zo slov. Potom vezme kartu s kódom, na ktorej sú tri čísla od 1 do 4 v rôznom poradí. To označuje miesto kariet na doske., napr. 4-2-1. Hneď nato im dá kódovaný slovný odkaz, na základe ktorého by spoluhráči mali uhádnuť kód. Ak má tím slová napr. "pig", "candy", "tent", a "son" , hráč môže povedať "Sam-striped-pink" a dúfať, že ostatní hráči prídu na správne rešenie, čo je v tomto prípade 4-2-1. Ak uhádnu, super, ak neuhádnu, dostanú čierny bod.

V druhom kole člen jedného tímu dáva slovnú nápovedu druhému tímu a ten musí uhádnuť správny kód. Ak je kód 2-4-3, môže hráč ako nápovedu použiť slová "sucker-prince-stake". Druhý tím sa pokúsi uhádnuť kód, ak uhádne získa biely bod, ak neuhádne, zadávajúci tím získa čierny bod.

Hra končí v momente, keď niektorý z tímov získa 2 biele body a zvíťazí, alebo 2 čierne body, čo znamená prehru. Hra väčšinou trvá 4 - 7 kôl. Ak sa žiadnemu tímu nepodarí vyhrať do ôsmeho kola, musia tímy navzájom hádať slová. Tím, ktorý uhádne viac slov druhého tímu sa stáva víťazom.

Obsah hry:
  • 2 dosky na karty
  • 48 kódových kariet (24 bielych a 24 čiernych)
  • 110 kariet so slovami (440 slov celkovo)
  • 4 biele a 4 čierne žetóny
  • 50 bodovacích hárkov
  • pravidlá v anglickom jazyku
Parametre:
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Dĺžka hry:
15-45 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Thomas Dagenais-Lespérance
Rok vydania:
2018
Hodnotenie hry
Katka
11.10.2021
Dostali sme tuto hru od svagrovcov, ktori asi v zivote nehrali ziadnu spolocensku hru, tak sme boli trochu skepticki. Ale nakoniec sa z toho vyklula jedna z nasich najoblubenejsich hier. Da sa hrat s vacsimi detmi, aj s dospelymi na party. Pravidla sa lahko vysvetluju, takze nemusite stravit pol hodinu vysvetlovanim, kym zacnete hrat. Pritom je ale dostatocne zabavna a silno navykova. Najlepsie sa hra v stvorici, ale ide to aj s viacerymi hracmi. Odporucam vsetkym, ktorych bavia slovne hry.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje