Duch!
Domáci duch Balduin našiel v depozitári hradu starý fotoaparát. Okamžite začal fotografovať všetko, čo by rád pri strašení nechal zmiznúť (samozrejme vrátane seba). Bohužial, fotoaparát zachytáva predmety často v iných farbách. Zelená fľaška je niekedy biela, inokedy zasa do modra. Pri pohľade na fotky si Balduin nespomína, ktorú vec vlastne chcel nechať zmiznúť. Pomôžete mu so strašením a poviete rýchlo meno správneho predmetu alebo ho dokonca sami necháte zmiznúť? Princíp je jednoduchý - ak sa na práve otočenej karte nachádza niektorý z predmetov v správnej farbe (akú má v skutočnosti), prvý kto tento predmet chytí, získava kartu za odmenu. Ak na karte nie je žiaden z predmetov v správnej farbe, je potrebné čo najrýchlejšie chytiť ten predmet, ktorý na karte nie je zastúpený ani farbou, ani tvarom. Odporúčame skontrolovať spoluhráčom pred hrou nechty, ak sú pridlhé, hrozí riziko poškrabania pri vášnivejšom hraní (skúsenosti pri testovaní, na ktorých sme sa veľa nasmiali). Geistesblitz je výborná postrehovka s peknou témou a určite sa medzi záplavou ďalších hier s podobným mechanizmom nestratí. Páčit sa bude hlavne deťom, ale pobavia sa pri nej i dospelí.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
13,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Domáci duch Balduin našiel v depozitári hradu starý fotoaparát. Okamžite začal fotografovať všetko, čo by rád pri strašení nechal zmiznúť (samozrejme vrátane seba). Bohužial, fotoaparát zachytáva predmety často v iných farbách. Zelená fľaška je niekedy biela, inokedy zasa do modra. Pri pohľade na fotky si Balduin nespomína, ktorú vec vlastne chcel nechať zmiznúť. Pomôžete mu so strašením a poviete rýchlo meno správneho predmetu alebo ho dokonca sami necháte zmiznúť?

Princíp je jednoduchý - ak sa na práve otočenej karte nachádza niektorý z predmetov v správnej farbe (akú má v skutočnosti), prvý kto tento predmet chytí, získava kartu za odmenu. Ak na karte nie je žiaden z predmetov v správnej farbe, je potrebné čo najrýchlejšie chytiť ten predmet, ktorý na karte nie je zastúpený ani farbou, ani tvarom. Odporúčame skontrolovať spoluhráčom pred hrou nechty, ak sú pridlhé, hrozí riziko poškrabania pri vášnivejšom hraní (skúsenosti pri testovaní, na ktorých sme sa veľa nasmiali).

Geistesblitz je výborná postrehovka s peknou témou a určite sa medzi záplavou ďalších hier s podobným mechanizmom nestratí. Páčit sa bude hlavne deťom, ale pobavia sa pri nej i dospelí.

Obsah hry:

5 drevených predmetov (duch, kreslo, fľaška, kniha, myš), 60 kariet (fotiek), pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jacques Zeimet
Rok vydania:
2010
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
19.12.2011
Jedna z najlepších postrehoviek aké som kedy hral. Pred hráčmi stoja v strede stola drevené predmety, červené kreslo, biely duch, zelená fľaša, modrá kniha a sivá myš. Na kartách sú vždy dva predmety v dvoch farbách ak nejaký predmet na karte korešponduje so svojou reálnou farbou tak ako podľa drevenej predlohy v strede stola (napr. sivá myš) hráči majú za úlohu drevený predmet uchmatnúť. Pokiaľ na karte nie je nič čo by korešpondovalo, musia hráči rýchlo nájsť predmet a farbu ktorá sa na karte nenachádza ( príklad, na karte je modrý duch a sivé kreslo, tzn - nemôže to byť MODRÁ kniha, biely DUCH, SIVÁ myš, ani červené KRESLO, ostáva teda jedine zelená fľaša, lebo na karte nie je ani fľaša, ani zelená farba..a tú musia hráči uchmatnúť ako prvú). Ideálna hra na chaty, do podniku (za predpokladu že im nezničíte stôl a nevyhodia vás za veľký hluk a smiech). Krabica je prenosná a pravidlá sa dajú rýchlo naučiť.
niki
11.7.2012
Duch je perfektna hra, ktora je jednoducha na pochopenie a da sa pri nej zazit vela zabavy.
David Jablonovsky
14.9.2012
skvela rychla postrehova hra, vela zabavy
Miroslava Sílešová
24.10.2014
Spolu s Dobble jedna z našich najobľúbenejších hier. Máme deti 5 a 9 rokov a obidve sa skvele zabavia. Odporčúčam.
Katarina
1.1.2016
U nas po dvoch dnoch nuda, 7 rocna dcera zvlada tak, ze nema v sirokom okoli porazitela a co ma najst vie hadam este predtym, nez otoci karticku. Myslela som si, ze si bude musiet viac potrapit hlavu :)
Klaudia Brišová
6.7.2016
Je to super hra neviem kto ju vymyslel ale je super
janette
14.12.2017
Veľmi veselá, postrehová hra,hráva 5,5 ročná dcérka a s prehľadom. Doporučujeme.
14.12.2017
Veľmi dobre vymyslená postrehová hra.Hráva 5,5 ročná dcérka a s prehľadom.Výhoda je aj v tom,že je skladná:O)).Doporučujeme.
Alica
23.5.2019
Hra deti úplne uchvátila. Kupovaná bola do školského klubu. Ducha si takto žiadajú každý deň (uvidíme dokedy). Výhodou je určite ,,spratnosť" hry a po dostatočnom vysvetlení nenáročnosť pre ozaj malé deti - prváci to dávajú bez problémov (aj bez dospelého). Pre dospelého hráča po dvoch hrách začne byť táto záležitosť nuda. Pre deti a rodiny s malými deťmi však vrelo odporúčam.
Martina
2.11.2019
Ducha som dostala ako darcek, a myslim ze sa velmi podaril :) hrame ho najma ako vypln medzi dlhsimi hrami, ale vzdy sa pri nom zasmejeme. Je to sikovna postrehova hra aj pre viacerych hracov.
Mirka
13.10.2023
Skvelá postrehová hra, a to vôbec nieje len pre mladšie ročníky. Ak máte chuť na niečo rýchlejšie a pritom oddychové tak je to práve Duch! Človek sa vie rýchlo pomýliť a zabaviť!
11 Hodnotení
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
11,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
skladom, odosielame čo najskôr
23,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje