El Grande Big Box
Prenesme sa na chvíľu (zhruba tak na 2 hodiny) do Španielska 15. storočia. Grandi z Aragonu, Baskicka, Katalánska, Valencie a ďalších krajov bojujú o moc a vplyv po celej zemi. Každý z maximálne piatich hráčov predstavuje granda, pochádzajúceho z jednej oblasti Španielska. Tí majú k dispozícii svojich verných rytierov (caballeros), ktorých vysielajú do jednotlivých regiónov. Počas hry sa uskutočňujú tri bodovania, pri ktorých získavajú grandi body za každý región, v ktorom majú dostatok svojich rytierov. V každom regióne môže získať body jeden až traja hráči. Navyše sa občas bodujú len vybrané regióny. Herný princíp nie je zložitý: Hráč, ktorý je na ťahu, môže rozmiestniť určitý počet rytierov do regiónov susediacich s kráľovským alebo do hradu (castilla) a ďalej urobiť zvolenú akciu. V každom kole má jeden z hráčov právo premiestniť kráľa do iného regiónu. Pred bodovaním si hráči tajne určia, do ktorého regiónu odcestujú rytieri z hradu. Šikovne zvoleným cieľom môžu súperom v niektorom regióne vypáliť rybník. El Grande je jednou z mála hier, ktorá vydržala nápor herných noviniek a drží si u hráčov stále miesto v popredí herných rebríčkov. Medzi prevahovými hrami budete len ťažko hľadať konkurenta čo do kvality hry, námetu aj originality. El Grande Big Box vychádza na 20 výročie prvého vydania tejto skvelej hry a obsahuje okrem základnej hry aj všetky doteraz vydané rozšírenia - Grand Inquisitor & Colonies, Grandissimo, King & Intrigant, King & Intrigant: Players' Edition and King & Intrigant: Special Cards a  "Anniversary Extension".
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
49,99 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Prenesme sa na chvíľu (zhruba tak na 2 hodiny) do Španielska 15. storočia. Grandi z Aragonu, Baskicka, Katalánska, Valencie a ďalších krajov bojujú o moc a vplyv po celej zemi. Každý z maximálne piatich hráčov predstavuje granda, pochádzajúceho z jednej oblasti Španielska. Tí majú k dispozícii svojich verných rytierov (caballeros), ktorých vysielajú do jednotlivých regiónov. Počas hry sa uskutočňujú tri bodovania, pri ktorých získavajú grandi body za každý región, v ktorom majú dostatok svojich rytierov. V každom regióne môže získať body jeden až traja hráči. Navyše sa občas bodujú len vybrané regióny.

Herný princíp nie je zložitý: Hráč, ktorý je na ťahu, môže rozmiestniť určitý počet rytierov do regiónov susediacich s kráľovským alebo do hradu (castilla) a ďalej urobiť zvolenú akciu. V každom kole má jeden z hráčov právo premiestniť kráľa do iného regiónu. Pred bodovaním si hráči tajne určia, do ktorého regiónu odcestujú rytieri z hradu. Šikovne zvoleným cieľom môžu súperom v niektorom regióne vypáliť rybník.

El Grande je jednou z mála hier, ktorá vydržala nápor herných noviniek a drží si u hráčov stále miesto v popredí herných rebríčkov. Medzi prevahovými hrami budete len ťažko hľadať konkurenta čo do kvality hry, námetu aj originality.

El Grande Big Box vychádza na 20 výročie prvého vydania tejto skvelej hry a obsahuje okrem základnej hry aj všetky doteraz vydané rozšírenia - Grand Inquisitor & ColoniesGrandissimoKing & IntrigantKing & Intrigant: Players' Edition and King & Intrigant: Special Cards a  "Anniversary Extension".

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Wolfgang Kramer, Richard Ulrich
Rok vydania:
2015
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje