Hadriánův val
V roku 122 pred n. l. navštívil rímsky cisár Publius Aelius Hadrianus svoje územia na severe Británie a vtedy prvýkrát uvidel aké ničivé následky majú boje medzi rímskymi légiami a Piktami. Na dôkaz nadvlády Ríma vtedy prikázal postaviť val, ktorý by oddeľoval kmene Piktov od zvyšku podmaneného Anglicka. Val bol od začiatku impozantnou stavbou a tiahol sa 80 rímskych míľ od pobrežia k pobrežiu.  V hre Hadriánův val sa každý hráč stane jedným z rímskych generálov, ktorí dostali rozkazom postaviť tzv. míľové pevnosti a priľahlé časti valu. V priebehu šiestich rokov (kôl) budú hráči budovať svoje pevnosti a valy, strážiť hranice a lákať do pevnosti bežných obyvateľov a remeselníkov, ktorí im radi poslúžia, ak bude o nich dobre postarané. Najdôležitejšou úlohou je však brániť pýchu rímskeho impéria pred nájazdmi bojovných Piktov. Generál, ktorému sa podarí získať najviac slávy, udatnosti a disciplíny a zároveň sa vyhnúť nevôli, dokáže svojimi činmi, že je príkladným občanom impéria a cisár ho odmení titulom Legatus Legionis.  
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Počet hráčov:
1-6 hráčov
Jazyk hry:
38,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V roku 122 pred n. l. navštívil rímsky cisár Publius Aelius Hadrianus svoje územia na severe Británie a vtedy prvýkrát uvidel aké ničivé následky majú boje medzi rímskymi légiami a Piktami. Na dôkaz nadvlády Ríma vtedy prikázal postaviť val, ktorý by oddeľoval kmene Piktov od zvyšku podmaneného Anglicka. Val bol od začiatku impozantnou stavbou a tiahol sa 80 rímskych míľ od pobrežia k pobrežiu. 

V hre Hadriánův val sa každý hráč stane jedným z rímskych generálov, ktorí dostali rozkazom postaviť tzv. míľové pevnosti a priľahlé časti valu. V priebehu šiestich rokov (kôl) budú hráči budovať svoje pevnosti a valy, strážiť hranice a lákať do pevnosti bežných obyvateľov a remeselníkov, ktorí im radi poslúžia, ak bude o nich dobre postarané. Najdôležitejšou úlohou je však brániť pýchu rímskeho impéria pred nájazdmi bojovných Piktov. Generál, ktorému sa podarí získať najviac slávy, udatnosti a disciplíny a zároveň sa vyhnúť nevôli, dokáže svojimi činmi, že je príkladným občanom impéria a cisár ho odmení titulom Legatus Legionis.

 

Obsah hry:

1 pravidlá
2 herné bločky (každý 200 listov)
6 dosiek hráčov
50 surovín
90 drevených figúrok pracovníkov
48 kariet osudu
72 kariet hráčov

Parametre:
Počet hráčov:
1-6 hráčov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Bobby Hill
Rok vydania:
2021
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje