Dungeons, Dice & Danger
V roll-and-write hre Dungeons, Dice, & Dange budete preskúmavať hlboké a temné podzemie plné pokladov a samozrejme monštier. Hra obsahuje 4 rôzne scenáre rozličnej náročnosti. V každom kole jeden z hráčov hodí 5 kockami, hráči sa snažia využiť biele kocky, hráč, ktorý hádzal môže použiť aj čiernu kocku namiesto jednej bielej kocky. z kociek hráči musia utvoriť dve dvojice kociek a čísla na nich sčítať, takže každý hráč vytvorí dve čísla, ktoré potom musí použiť, čo znamená, že musí zaškrtnúť dve políčka s týmito hodnotami. Háči začínajú na zelených poliach a postupne sa prepracovávajú hlbšie a hlbšie, pričom sa snažia zbierať poklady a porážať príšery, číhajúce v podzemí. Každé kolo, kedy sa hráčovi nepodarí použiť obe čísla a zaškrtnúť dve políčka, hráč utrpí zranenie (v sólo móde musí hráč dať aspoň jedno zranenie niektorej z príšer, inak stratí život). Hra sa síce hrá na body, ale kľudne v nej môžete zomrieť a prehrať.  Hra má jednoduché pravidlá aj herný systém, kde síce rozhodujú kocky, no aj tak hráčov čaká mnoho ťažkých rozhodnutí a veľa premýšľania.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45-60 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
24,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V roll-and-write hre Dungeons, Dice, & Dange budete preskúmavať hlboké a temné podzemie plné pokladov a samozrejme monštier. Hra obsahuje 4 rôzne scenáre rozličnej náročnosti. V každom kole jeden z hráčov hodí 5 kockami, hráči sa snažia využiť biele kocky, hráč, ktorý hádzal môže použiť aj čiernu kocku namiesto jednej bielej kocky. z kociek hráči musia utvoriť dve dvojice kociek a čísla na nich sčítať, takže každý hráč vytvorí dve čísla, ktoré potom musí použiť, čo znamená, že musí zaškrtnúť dve políčka s týmito hodnotami. Háči začínajú na zelených poliach a postupne sa prepracovávajú hlbšie a hlbšie, pričom sa snažia zbierať poklady a porážať príšery, číhajúce v podzemí. Každé kolo, kedy sa hráčovi nepodarí použiť obe čísla a zaškrtnúť dve políčka, hráč utrpí zranenie (v sólo móde musí hráč dať aspoň jedno zranenie niektorej z príšer, inak stratí život). Hra sa síce hrá na body, ale kľudne v nej môžete zomrieť a prehrať. 

Hra má jednoduché pravidlá aj herný systém, kde síce rozhodujú kocky, no aj tak hráčov čaká mnoho ťažkých rozhodnutí a veľa premýšľania.

Obsah hry:
  • 2 obojstranné bloky po 100 stranách (4 možné scenáre)
  • 5 kociek
  • 4 ceruzky
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
45-60 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Richard Garfield
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje