Kartografové: Hrdinové
Kartografové: Hrdinové sú samostatne hrateľnou hrou a zároveň rozšírením pôvodnej hry Kartografové, s ktorou je ich možné kombinovať. Základná hrateľnosť zostava v zásade rovnaká, okrem nového bloku mapových podkladov sú však pridané dva nové mechanizmy: 4 karty prepadnutí: Oproti kartám v základných Kartografoch pridávajú dodatočné efekty(napr. zisk mincí pri obkľúčení terénu s netvormi).4 karty hrdinov: Umožňujú zakresliť políčko rozmeru 1×1 s hrdinom, ktorý dokáže natrvalo odstrániť určitý počet susedných dielikov terénu vrátane netvorov(odstránený terén sa považuje za vyplnený, ale nemá žiadny konkrétny typ).  Nižšie uvádzame rozdiely a možnosti kombinovania kariet so základnou hrou. Nové mapy: je možné použiť ľubovoľnú mapu, všetci hráči však musia hrať na rovnakom podklade.Karty ročných období: možnosť použiť ľubovoľný set kariet(v Hrdinoch trvá leto 7 čas. jednotiek, inak sú sety identické).Karty prieskumu: možnosť použiť ľubovoľný set, je však zakázané sety vzájomne miešať, či akokoľvek kombinovať.Karty prepadnutí: možnosť použiť ľubovoľný set či karty prepadnutí zmiešať dokopy - stále však platí, že pre každé obdobie pridávate len jednu kartu prepadnutí.Karty hrdinov: Môžu aj nemusia byť použité bez ohľadu na to, aký set kariet prieskumu použijete.Bodovacie karty: možnosť použiť ľubovoľný set, či karty zmiešať dokopy – stále platí, že sa pre každý výnos používa práve jedna karta daného typu.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30-40 min.
Počet hráčov:
1-100 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
Cenu ešte nepoznáme
Očakávame
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Kartografové: Hrdinové sú samostatne hrateľnou hrou a zároveň rozšírením pôvodnej hry Kartografové, s ktorou je ich možné kombinovať.

Základná hrateľnosť zostava v zásade rovnaká, okrem nového bloku mapových podkladov sú však pridané dva nové mechanizmy:

4 karty prepadnutí: Oproti kartám v základných Kartografoch pridávajú dodatočné efekty(napr. zisk mincí pri obkľúčení terénu s netvormi).
4 karty hrdinov: Umožňujú zakresliť políčko rozmeru 1×1 s hrdinom, ktorý dokáže natrvalo odstrániť určitý počet susedných dielikov terénu vrátane netvorov(odstránený terén sa považuje za vyplnený, ale nemá žiadny konkrétny typ). 

Nižšie uvádzame rozdiely a možnosti kombinovania kariet so základnou hrou.

Nové mapy: je možné použiť ľubovoľnú mapu, všetci hráči však musia hrať na rovnakom podklade.
Karty ročných období: možnosť použiť ľubovoľný set kariet(v Hrdinoch trvá leto 7 čas. jednotiek, inak sú sety identické).
Karty prieskumu: možnosť použiť ľubovoľný set, je však zakázané sety vzájomne miešať, či akokoľvek kombinovať.
Karty prepadnutí: možnosť použiť ľubovoľný set či karty prepadnutí zmiešať dokopy - stále však platí, že pre každé obdobie pridávate len jednu kartu prepadnutí.
Karty hrdinov: Môžu aj nemusia byť použité bez ohľadu na to, aký set kariet prieskumu použijete.
Bodovacie karty: možnosť použiť ľubovoľný set, či karty zmiešať dokopy – stále platí, že sa pre každý výnos používa práve jedna karta daného typu.

Obsah hry:

nové mapové listy, bodovacie karty, karty prieskumu, karty nepriateľov so zvláštnymi schopnosťami

Parametre:
Počet hráčov:
1-100 hráčov
Dĺžka hry:
30-40 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jordy Adan, John Brieger
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje