Jaipur
Jaipur je výborná kartovka pre dvoch hráčov. Ako vplyvný obchodník na miestnom trhu obchodujete, nakupujete a predávate, v snahe stať sa prvým Maharadžovým nákupcom. Na to potrebujete získať dve pečate dokonalosti. Hra je založená na nakupovaní, predávaní a výmene ale čo je dôležitejšie, je načasovanie týchto aktivít. Včasný predaj zaručí vyššie zisky, no predaj väčšieho nazhromaždeného množstva môže priniesť cenné bonusy. V hre máte na výber v podstate iba dve akcie: Zobrať si karty - rozhodujete sa, či si z ponuky vezmete jednu kartu surovín, zameníte 2-5 kariet alebo si vezmete všetky karty tiav. Predať karty - za každú predanú kartu získate žetón príslušnej suroviny, čím skôr predáte, tým vyššiu hodnotu žetón má. Pokiaľ predáte viac surovín jedného typu, získate bonus. Na konci kola sa spočítajú hodnoty žetónov - kto zarobil viac rupií, získava pečať dokonalosti. Hrá sa na dve alebo tri kola. Víťazom je ten hráč, ktorý ako prvý získa dve pečate. 
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
19,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Jaipur je výborná kartovka pre dvoch hráčov. Ako vplyvný obchodník na miestnom trhu obchodujete, nakupujete a predávate, v snahe stať sa prvým Maharadžovým nákupcom. Na to potrebujete získať dve pečate dokonalosti. Hra je založená na nakupovaní, predávaní a výmene ale čo je dôležitejšie, je načasovanie týchto aktivít. Včasný predaj zaručí vyššie zisky, no predaj väčšieho nazhromaždeného množstva môže priniesť cenné bonusy. V hre máte na výber v podstate iba dve akcie:

  • Zobrať si karty - rozhodujete sa, či si z ponuky vezmete jednu kartu surovín, zameníte 2-5 kariet alebo si vezmete všetky karty tiav.
  • Predať karty - za každú predanú kartu získate žetón príslušnej suroviny, čím skôr predáte, tým vyššiu hodnotu žetón má. Pokiaľ predáte viac surovín jedného typu, získate bonus.

Na konci kola sa spočítajú hodnoty žetónov - kto zarobil viac rupií, získava pečať dokonalosti. Hrá sa na dve alebo tri kola. Víťazom je ten hráč, ktorý ako prvý získa dve pečate. 

Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Sébastien Pauchon
Rok vydania:
2020
Hodnotenie hry
Olga
24.8.2021
Odporúčam Jaipur, je to výborná kartová hra pre dvoch, v ktorej kupujete a vymieňate rôzne typy tovaru. Na konci hry treba predčiť súpera v množstve peňazí. Jednoduchá na porozumenie, rychla hra, zábavná a hrateľná opakovane.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje