7 Divů světa: Duel
Nová verzia známej a úspešnej hry 7 divov sveta, tentokrát určená len pre dvoch hráčov.   Rozdielov oproti pôvodnej verzii je niekoľko. Okrem počtu hráčov je to aj spôsob získavania kariet a to nie klasickým draftovým spôsobom, ale priamo z hracej dosky. Každý hráč má na začiatku 4 divy, ale postavených môže byť iba 7, preto len ten šikovnejší získa viacej výhod za postavené divy. Stratégií je ale viac, dá sa vyhrať tromi rôznymi spôsobmi - vojensky, vedecky alebo ziskom najväčšieho počtu bodov. Trailer EN:
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
25,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Nová verzia známej a úspešnej hry 7 divov sveta, tentokrát určená len pre dvoch hráčov.  

Rozdielov oproti pôvodnej verzii je niekoľko. Okrem počtu hráčov je to aj spôsob získavania kariet a to nie klasickým draftovým spôsobom, ale priamo z hracej dosky. Každý hráč má na začiatku 4 divy, ale postavených môže byť iba 7, preto len ten šikovnejší získa viacej výhod za postavené divy. Stratégií je ale viac, dá sa vyhrať tromi rôznymi spôsobmi - vojensky, vedecky alebo ziskom najväčšieho počtu bodov.

Trailer EN:

Obsah hry:
 • 1 hrací plán
 • 23 kariet 1.veku
 • 23 kariet 2.veku
 • 20 kariet 3.veku
 • 7 kariet cechov
 • 12 kariet divov
 • 4 vojenské žetóny
 • 10 žetónov pokroku
 • 1 figúrka
 • 31 mincí
 • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Antoine Bauza, Bruno Cathala
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Tomas
7.3.2017
Veľmi vydarená hra ... jedna mála hier, ktoré sú určené pre dvoch hráčov a pritom je hra zábavna, má nečakané zvraty a každý hráč si može vybrať akou cestou sa vyberie k víťaztvu - vojenskou, vedeckou, prípadne staviteľskou, kde je získavanie surovín alfou a omegou všetkého. Znovuhratelnosť je tiež na exceletnej úrovni. Rozšírenie Pantheon ešte viac dotvára dojem prepracovanej hry. Hra je veľmi pekne graficky spracovaná. U nás na túto hru nestíha ani sadnuť prach. :-)
David
10.4.2017
Fantastická hra, ktorá nás úplne chytila. Princíp je premyslený a celkovo pôsobí hra veľmi vyrovnane. Jedine Divov by mohlo byť viac, ale o to sa určite postarajú budúce rozšírenia, prípadne existujú už aj kvalitné fan-made.
Martina
9.8.2018
Skvelá hra, s priateľom ju drtíme skoro každý večer. Nie je jednotvárna, dá sa hrať dokola bez toho že by mal človek pocit že robí stále to isté dokola. Určite odporúčam ak máte radi strategické hry kde potrebujete aj trošku štastia.
Milan
16.12.2018
Plnohodnotná hra pre dvoch. Kto ma rád hru 7 Divov a chce, alebo musí hrať vo dvojici je duel perfektné riešenie. Dĺžka hry 20-30 minút.
Andrej
23.3.2020
Veľmi dobrá hra pre 2 hráčov. Svižná a relatívne rýchla.
Jana
12.11.2020
Super hra pre dvoch. Relativne rychla, nam to trva este 40 min ale su to minuty boja, taktiky a zabavy. Hra ponuka mnoho situacii, kde jeden zly tah zmari cele usilie alebo naopak zaisti vyhru. No i ked ste si isty ze vyhravate nic to neznamena, realita pride az ked sa zacnu scitavat body a niekedy to veru prekvapi:) Odporucam.
Sára Gurová
28.12.2021
Ak máte radi 7 divov, tak táto hra je super vymyslená pre dvoch. Je to jedna z najlepších hier pre dvoch, naozaj vrelo odporúčam ak ste dvaja hľadáte dobrú hru.
Vlado
3.1.2022
Suhlasim so vsetkymi hodnoteniami, ktore davaju hre 5 hviezd. Rychla (nam to trva 20-30 min), takticka hra (vyzaduje rychlu zmenu strategie v pripade nepriaznivych kariet) pre dvoch. Co vsak nebolo povedane je, ze je to vynikajuca hra aj pre deti, hram to s 8 a 12 rocnymi synmi a perfektne ovladaju mechaniku hry ... na zaciatku mozno trochu tazsie pochopit, ale ak si dva-tri krat hru zahrate, pochopite niektore menej jasne zetony, karty (odporucam videa, po ruke navod), tak uz hrate automatikcy a rychlo. Ideme kupovat rozsirenia!
8 Hodnotení
Herné rozšírenia
7 Divů světa: Duel - Agora (rozš.)
skladom, odosielame čo najskôr
21,99 €
7 Divů světa: Duel - Panteon
skladom, odosielame čo najskôr
21,99 €
7 Divů světa: Duel - Insert (Folded Space)
skladom posledné kusy
9,99 €
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
12,27 €
5,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje