7 divov sveta
Po dlhé tri veky sa máte starať a zvelebovať svoje mesto. Ťažiť suroviny, produkovať tovar, podporovať vedu i obchod a často sa vyplatí i nejaká tá armáda a taktiež postupne postaviť jeden z divov sveta. Keď vám práve chýbajú tie správne prostriedky na stavbu, môžete materiál nakúpiť u susedov. Ale pozor! Na konci každého veku si s nimi zmeriate sily, takže sa nevyplatí ich príliš finančne podporovať.  Nemusíte sa ale báť, každý vek uplynie za pár minút. Hra je postavená na jednoduchom princípe - vyber kartu a ostatné pošli ďalej. Hráči si karty vyberajú súčasne a tajne. Karty putujú okolo stola a podľa počtu hráčov sa k vám prípadne ešte vrátia. 7 divov sveta je atraktívna svojimi jednoduchými pravidlami, krátkou hernou dobou a možnosťou zapojiť do hry až 7 hráčov bez toho, aby významne narástol herný čas. Pokiaľ hľadáte peknú hru pre viac hráčov, práve ste jednu zaujímavú objavili.   
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-7 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
39,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Po dlhé tri veky sa máte starať a zvelebovať svoje mesto. Ťažiť suroviny, produkovať tovar, podporovať vedu i obchod a často sa vyplatí i nejaká tá armáda a taktiež postupne postaviť jeden z divov sveta. Keď vám práve chýbajú tie správne prostriedky na stavbu, môžete materiál nakúpiť u susedov. Ale pozor! Na konci každého veku si s nimi zmeriate sily, takže sa nevyplatí ich príliš finančne podporovať. 

Nemusíte sa ale báť, každý vek uplynie za pár minút. Hra je postavená na jednoduchom princípe - vyber kartu a ostatné pošli ďalej. Hráči si karty vyberajú súčasne a tajne. Karty putujú okolo stola a podľa počtu hráčov sa k vám prípadne ešte vrátia.

7 divov sveta je atraktívna svojimi jednoduchými pravidlami, krátkou hernou dobou a možnosťou zapojiť do hry až 7 hráčov bez toho, aby významne narástol herný čas. Pokiaľ hľadáte peknú hru pre viac hráčov, práve ste jednu zaujímavú objavili. 

 

Obsah hry:

7 plánov divov (hráčskych plánov), 7 kariet divov, 49 kariet I. veku, 49 kariet II. veku, 50 kariet III. veku, 42 žetónov konfliktov, 20 mincí o hodnote 3, 30 mincí o hodnote 1, blok pre zapisovanie výsledkov, pravidlá, 2 špeciálne karty pre hru pre dvoch.

Parametre:
Počet hráčov:
2-7 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Antoine Bauza
Rok vydania:
2010
Hodnotenie hry
Katka
17.4.2015
Výborná hra, veľké plus je, že v každom ťahu každý hráč niečo robí, nemusí čakať, kým všetci ostatní dohrajú svoj ťah. A môže ju hrať pomerne veľké množstvo hráčov, výborné na chaty, kde je viac ľudí. Aj keď sa po čase trochu obohrá, určite stojí za to.
Jakub Celušák
1.4.2012
Veľmi rýchla, zaujímavá hra, ktorej hlavný princíp je vyburcovať v hráčovi dedukciu najsprávnejšie zvoleného postupu. Výber jednej najlepšej spomedzi množstva iných kariet a následné budovanie svojej civilizácie. Odporúčam ako rodinnú hru. Hra je naozaj dynamická, zo začiatku vyžaduje trochu viac vysvetľovania, no piktogramy na kartách sú zrozumiteľné a nevyžaduje sa teda žiadna znalosť cudzieho jazyka.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Leaders - 7 Wonders (7 Divov Sveta) rozšírenie
Skladom, odosielame ihneď
21,99 €
7 divů světa - Města (7 Wonders: Cities) rozšíření
Skladom, odosielame ihneď
21,99 €
7 Wonders: Wonder Pack
Skladom, odosielame ihneď
9,99 €
7 Wonders: Babel
Skladom, odosielame ihneď
33,99 €
7 Wonders Play Mat
Objednáme pre Vás
24,99 €
7 Wonders: Cities Anniversary Pack
Objednáme pre Vás
6,99 €
7 Wonders: Leaders Anniversary Pack
Objednáme pre Vás
6,99 €
Organizér 7 divů světa (7 Wonders)
Skladom, odosielame ihneď
13,99 €
Podobné hry
Skladom, odosielame ihneď
21,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Skladom, odosielame ihneď
21,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje