Lorenzo il Magnifico - Big Box CZ/EN (obsahuje aj 2 rozšírenia a 4 promo karty)
Lorenzo il Magnifico - Big Box CZ/EN je edícia strategickej hry Lorenzo il Magnifico, ktorá okrem základnej hry obsahuje veľké rozšírenie Houses of the Renaissance, malé rozšírenie The Pazzi Conspiracy a 4 promo karty osobností. Jedná sa o viacjazyčnú verziu (materiál je jazykovo nezávislý a názvy kartičiek sú tematicky v originálnej taliančine) vrátane českých pravidiel a to vrátane rozšírení, ktoré zatiaľ v češtine dostupné nebolo! V strategickej hre Lorenzo il Magnifico sa zhostíte úlohy hlavy mocného šľachtického rodu vo Florencii v čase renesancie. Budete sa snažiť získať prestíž a slávu, aby ste získali viac víťazných bodov ako ostatní hráči. Na to budete posielať členov svojej rodiny do rôznych častí Florencie, aby hájili vaše záujmy. Niekde získajú dôležité zdroje, inde pre vás získajú nové územia, či prispejú k stavbe novej budovy alebo zabezpečia podporu od vplyvných osobností. Na ďalších miestach budete môcť tieto úspechy využiť. Členovia rodiny však nie sú všetci rovnakí, ich hodnotu určíte na začiatku kola hodením troch kociek. Ich hodnota je dôležitá, pretože rozhoduje o tom kam ich môžete poslať a čo vám odtiaľ prinesú. Hra je rozdelená na tri obdobia a každé obdobie trvá dve kolá. Ciest k víťazstvu je mnoho a netreba podceniť ani vaše vzťahy s cirkvou, keďže na konci každého obdobia budete musieť dokázať svoju vieru a ten, kto sa nemodlil dosť, bude prísne potrestaný. Po 6 kolách si hráči spočítajú body a hráč s najviac bodmi sa stal najmocnejšou hlavou šľachtického rodu vo Florencii. Houses of Renaissance je rozšírenie, v ktorom získava každý z hráčov a vládcov šľachtických rodov silnú špeciálnu schopnosť. Houses of Renaissance tiež umožňuje pridať do hry piateho hráča, prináša nové herné prvky a karty.The Pazzi Conspiracy je rozšírenie prinášajúce 24 akčných kariet, ktoré dodá viac interaktivity a môžete nimi nahradiť karty zo základnej hry.  4 Promo karty osobností (Raffaello Sanzio, Niccolò Machiavelli, Carlo VIII a Jacopo Salviati)
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
69,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Lorenzo il Magnifico - Big Box CZ/EN je edícia strategickej hry Lorenzo il Magnifico, ktorá okrem základnej hry obsahuje veľké rozšírenie Houses of the Renaissance, malé rozšírenie The Pazzi Conspiracy a 4 promo karty osobností. Jedná sa o viacjazyčnú verziu (materiál je jazykovo nezávislý a názvy kartičiek sú tematicky v originálnej taliančine) vrátane českých pravidiel a to vrátane rozšírení, ktoré zatiaľ v češtine dostupné nebolo!

V strategickej hre Lorenzo il Magnifico sa zhostíte úlohy hlavy mocného šľachtického rodu vo Florencii v čase renesancie. Budete sa snažiť získať prestíž a slávu, aby ste získali viac víťazných bodov ako ostatní hráči. Na to budete posielať členov svojej rodiny do rôznych častí Florencie, aby hájili vaše záujmy. Niekde získajú dôležité zdroje, inde pre vás získajú nové územia, či prispejú k stavbe novej budovy alebo zabezpečia podporu od vplyvných osobností. Na ďalších miestach budete môcť tieto úspechy využiť.

Členovia rodiny však nie sú všetci rovnakí, ich hodnotu určíte na začiatku kola hodením troch kociek. Ich hodnota je dôležitá, pretože rozhoduje o tom kam ich môžete poslať a čo vám odtiaľ prinesú.

Hra je rozdelená na tri obdobia a každé obdobie trvá dve kolá. Ciest k víťazstvu je mnoho a netreba podceniť ani vaše vzťahy s cirkvou, keďže na konci každého obdobia budete musieť dokázať svoju vieru a ten, kto sa nemodlil dosť, bude prísne potrestaný.

Po 6 kolách si hráči spočítajú body a hráč s najviac bodmi sa stal najmocnejšou hlavou šľachtického rodu vo Florencii.

Houses of Renaissance je rozšírenie, v ktorom získava každý z hráčov a vládcov šľachtických rodov silnú špeciálnu schopnosť. Houses of Renaissance tiež umožňuje pridať do hry piateho hráča, prináša nové herné prvky a karty.
The Pazzi Conspiracy je rozšírenie prinášajúce 24 akčných kariet, ktoré dodá viac interaktivity a môžete nimi nahradiť karty zo základnej hry. 

4 Promo karty osobností (Raffaello Sanzio, Niccolò Machiavelli, Carlo VIII a Jacopo Salviati)

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Flaminia Brasini, Virginio Gigli, Simone Luciani
Rok vydania:
2021
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje