Pax Renaissance
Pax Renaissance je hra pre 2-4 hráčov, kde každý z hráčov predstavuje významného bankéra z doby renesancie. Pomocou svojho nemalého vplyvu ťahá za pomyselné nitky a ovplyvňuje dianie v celom svete. Vžijete sa teda do úlohy rodu Medicejských z Florencie, Fuggerov z Aušpurku, Coeurov z Alexandrie a Marchionniov z Lisabonu. Budete spriadať tajné spiknutia, organizovať vraždy, popravy a upalovať kacírov, podnecovať rolnícke povstania, zakladať križiacke výpravy, financovať kráľov, republiky a objaviteľské výpravy, vysielať inkvizítorov, podporovať pirátov a korzárov alebo dokonce rozpútate svätú vojnu. Samozrejme budete aj obchodovať. V hre sú štyri rôzne spôsoby viťazstva a je iba na vás, či sa západná spoločnosť rozvinie do svetlej modernej éry osvietenej vedy a kultúry, či zostane v bahne temného feudalizmu.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
29,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry
Pax Renaissance je hra pre 2-4 hráčov, kde každý z hráčov predstavuje významného bankéra z doby renesancie. Pomocou svojho nemalého vplyvu ťahá za pomyselné nitky a ovplyvňuje dianie v celom svete.
Vžijete sa teda do úlohy rodu Medicejských z Florencie, Fuggerov z Aušpurku, Coeurov z Alexandrie a Marchionniov z Lisabonu. Budete spriadať tajné spiknutia, organizovať vraždy, popravy a upalovať kacírov, podnecovať rolnícke povstania, zakladať križiacke výpravy, financovať kráľov, republiky a objaviteľské výpravy, vysielať inkvizítorov, podporovať pirátov a korzárov alebo dokonce rozpútate svätú vojnu. Samozrejme budete aj obchodovať. V hre sú štyri rôzne spôsoby viťazstva a je iba na vás, či sa západná spoločnosť rozvinie do svetlej modernej éry osvietenej vedy a kultúry, či zostane v bahne temného feudalizmu.
Obsah hry:
Pravidlá (vrátane poznámok o renesancii)
120  kariet
- 4 karty hráčov
- 4 karty víťazstva
- 10 kariet mapy
- 10 kariet kráľovstiev a republík
- 92 kariet osobností a udalostí z obdobia renesancie
40 drevených kociek (10 z každej farby hráča)
15 figúr bielej, červenej a čiernej farby znázorňujúcich biskupov rôznych náboženstiev
24 figúr koňov bielej, červenej a čiernej farby znázorňujúcich ťažkú jazdu rôznych náboženstiev
24 valcov bielej, červenej a čiernej farby znázorňujúcich hrady a šľachticov rôznych náboženstiev
40 plastových diskov znázorňujúcich florény (mena)
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Phil Eklund, Matt Eklund
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
Aragon
26.10.2020
Skvelá náročnejšia strategická hra, kde sa stanete renesančným bankárom a ovplyvňujete celú Európu pomocou peňazí a zákulisných ťahov. Taktika je striedaná náhodnosťou dostupných kariet, pri ktorej musíte občas improvizovane meniť svoju stratégiu a preto víťazstvo je vždy zaslúžené. Je len na vás, ako využijete vo svoj prospech karty, ktoré prichádzajú do hry. Podporíte cirkev a jej križiacke výpravy? alebo svojich súperov potopíte na mori vďaka pirátom, ktorých ste patrónom? Je to na vás a a vašich rozhodnutiach. Podmienky víťazstva vopred nikdy neviete a aj vďaka tomu, považujem túto hru za výnimočnú a nemusíte sa báť nijakej repetetívnosti. Jednoducho vynikajúca hra.
Brblo
26.1.2023
Fantastická hra, veľká hra v malej krabičke.Je komplexná a ťažšia na pochopenie ale odvďačí sa Vám herným zážitkom.
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje