Prehistories CZ
Ste náčelníci pravekého kmeňa. Je na vás rozhodnúť, koho pošlete na lov a ktoré zviera sa stane budúcou korisťou. Predkovia vám zanechali v jaskyni schémy malieb, aby vás viedli. Dokážete túto výzvu predkov naplniť? Každé kolo Prehistories všetci hráči ako vodcovia kmeňov tajne a súčasne zvolia, koho pošlú loviť a kam. Čím viac vyšlete lovcov, tým väčšia môže byť vaša korisť. Veľká skupina sa ale pohybuje pomalšie. Najrýchlejšia je potom ta najmenej početná skupina. Volí ako prvá, ale nezíska tak veľkú korisť. Lov prebieha tak, že pridelíte jednotlivé karty na lokácie lovu a vezmete si "tetrisové" dieliky koristi na týchto lokáciách. Čím väčší je dielik, tým silnejšiu loveckú skupinu vyžaduje. Pokiaľ nemáte dostatočnú silu, môže dôjsť pri love ku zraneniam. Za každé zranenie si potom na konci kola doberáte menej kariet. V druhej fáze kola vytvárate maľby zvierat ulovených v prvej fáze. Vaša jaskyňa sa skladá zo 7x7 polí. Tie postupne zaplňujete tak, že nové dieliky musia nadväzovať na predchádzajúce. Akonáhle splníte priania predkov tým, že vymaľujete jaskyňu určitým spôsobom (riadok, stĺpec, legendárne zviera, karty úloh), odložíte jeden či viac totemov. Zvíťazí hráč, ktorý takto odloží ako prvý svojich osem totemov. 
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
23,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Ste náčelníci pravekého kmeňa. Je na vás rozhodnúť, koho pošlete na lov a ktoré zviera sa stane budúcou korisťou. Predkovia vám zanechali v jaskyni schémy malieb, aby vás viedli. Dokážete túto výzvu predkov naplniť?

Každé kolo Prehistories všetci hráči ako vodcovia kmeňov tajne a súčasne zvolia, koho pošlú loviť a kam. Čím viac vyšlete lovcov, tým väčšia môže byť vaša korisť. Veľká skupina sa ale pohybuje pomalšie. Najrýchlejšia je potom ta najmenej početná skupina. Volí ako prvá, ale nezíska tak veľkú korisť. Lov prebieha tak, že pridelíte jednotlivé karty na lokácie lovu a vezmete si "tetrisové" dieliky koristi na týchto lokáciách. Čím väčší je dielik, tým silnejšiu loveckú skupinu vyžaduje. Pokiaľ nemáte dostatočnú silu, môže dôjsť pri love ku zraneniam. Za každé zranenie si potom na konci kola doberáte menej kariet.

V druhej fáze kola vytvárate maľby zvierat ulovených v prvej fáze. Vaša jaskyňa sa skladá zo 7x7 polí. Tie postupne zaplňujete tak, že nové dieliky musia nadväzovať na predchádzajúce.

Akonáhle splníte priania predkov tým, že vymaľujete jaskyňu určitým spôsobom (riadok, stĺpec, legendárne zviera, karty úloh), odložíte jeden či viac totemov. Zvíťazí hráč, ktorý takto odloží ako prvý svojich osem totemov. 

Obsah hry:

- 1 obojstranný herný plán
- 5 dvojvrstvých dosiek jaskýň
- 60 kariet lovcov
- 9 obojstranných kariet požiadavok
- 5 nápovedných kariet
- 75 doštičiek zvierat (5 veľkostí)
- 40 žetónov totemov
- 1 list obojstranných samolepiek
- 2 pravidlá (české a anglické)

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Alexandre Emerit, Benoit Turpin
Rok vydania:
2022
Herné rozšírenia
Prehistories: Evolutions CZ
skladom, odosielame čo najskôr
15,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje