Scotland Yard
Detektívna klasika! Jeden z hráčov prijíma úlohu tajomného Majstra X, člena londýnskeho podsvetia, ostatní sú v roliach detektívov slávneho Scotland Yardu. Majster X uniká detektívom pomocou autobusu, podzemnej dráhy a auta skryto, iba niekoľkokrát za hru prezradí svoju pozíciu. Detektívi teda len občas zachytia kusé informácie o jeho pohybe, zvyšok je na ich dôvtipe, dedukcii a pozorovacích schopnostiach.Pôvodná verzia hry vyhrala v roku 1983 v Nemecku jednu z najprestížnejších ankiet Spiel des Jahres (Hra roku). S novými pravidlami môžu teraz hrať aj malí hráči s dobrým postrehom.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
32,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Detektívna klasika! Jeden z hráčov prijíma úlohu tajomného Majstra X, člena londýnskeho podsvetia, ostatní sú v roliach detektívov slávneho Scotland Yardu. Majster X uniká detektívom pomocou autobusu, podzemnej dráhy a auta skryto, iba niekoľkokrát za hru prezradí svoju pozíciu. Detektívi teda len občas zachytia kusé informácie o jeho pohybe, zvyšok je na ich dôvtipe, dedukcii a pozorovacích schopnostiach.
Pôvodná verzia hry vyhrala v roku 1983 v Nemecku jednu z najprestížnejších ankiet Spiel des Jahres (Hra roku). S novými pravidlami môžu teraz hrať aj malí hráči s dobrým postrehom.

Obsah hry:
  • 1 herný plán
  • 6 figúrok
  • 29 štartovných kariet
  • 130 lístkov na dopravné prostriedky
  • 1 zástena pre Majstra X
  • 1 tabuľka jázd pre Majstra X
  • 2 vkladacie prúžky
  • 2 krúžky pre policajtov
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Manfred Burggraf, Dorothy Garrels
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Paulie
5.3.2017
Hra je to fajn, akurat ze som ju hral uz niekedy v roku 1990, v Ceskoslovensku to vyslo pod nazvom Fantom stare Prahy :-)
Paulie
5.3.2017
Hra je to fajn, akurat ze som ju hral uz niekedy v roku 1990, v Ceskoslovensku to vyslo pod nazvom Fantom stare Prahy :-)
Jozef
3.11.2017
Žiaľ hra nás nezaujala. Myšlienka vyzerá pekne ale aj keď hráči v roly detektívov neurobia chybu nemajú šancu Mistr X chytiť. Teda jedine že by mali šťastie pri náhodnom vylosovaní štartovacej pozície.
8.11.2017
8.11.2017
5 Hodnotení
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje