S radosťou oznamujeme druhý ročník Štvorpohára. Slovensko sa opäť pridáva ku krajinám, ktoré pošlú vlastný tím na Europe Masters - turnaj hráčov "fajnšmekerských" hier.

2. ročník slovenského Štvorpohára sa odohrá v sobotu 7. septembra v bratislavskej herni iHRYska vo VIVO! na Vajnorskej ulici. Začne sa o 9.00 a skončí podvečer (podľa priebehu 4 kôl, samozrejme s obedovou prestávkou).

Hry, v ktorých sa odohrajú zápasy v tomto ročníku, sú:

Kutná Hora: Město stříbra
Vesnička
Port Royal: The Dice Game
Crown of Emara

Vybrať ich bolo vskutku náročné (spomedzi toľkých skvelých hier posledného obdobia), prihliadli sme najmä na celkový zážitok (nech je ich odohranie potešením, je to intenzívna nálož). Zároveň sa dve z nich vyskytnú aj na európskom finále (Kutná hora a Port Royal Dice Game) a víťazný tím bude mať takto polovičnú prípravu za sebou :)

Ako to celé funguje?

1. poskladáte 4 členný tím (a dáte mu meno)

2. kúpite si balík turnajových hier (jednak je sám osebe za výhodnú cenu, jednak pri účasti na turnaji dostane každý tím voucher v hodnote 20 eur a teda tieto 4 krásne hry budete mať za 100 eur - vďaka partnerom Pegasus, REXhry a MINDOK), ktoré prinesiete aj na turnaj

3. hry sa naučíte a možno aj spoločne preskúmate stratégie

4. prídete 7. septembra do iHRYska a zapojíte sa do turnaja

Samotný turnaj bude pozostávať zo 4 kôl, v každom si zahrajú všetci hráči jednu z hier (rozsadenie k stolom bude pripravené tak, aby ste si zahrali s rôznymi ľudmi rôznych tímov).
Podľa umiestnenia dostanú hráči body (5 za prvé, 3 za druhé, 2 za tretie a 1 za štvrté miesto - v prípade rovnakého umiestnenia sa body rovnomerne rozdelia) a súčet bodov hráčov tímu rozhodne o výsledku celého tímu :)

Na začiatku turnaja dostanete prehľadnú tabuľku prideľujúcu hráčov k jednotlivým stolom (vrátane poradia v hre). Začínajúci hráč zabezpečuje samotnú hru.

Dúfame v priateľskú (aj keď kompetitívnu) atmosféru. Ak by sa pri niektorom stole stalo, že fungovanie niektorého hráča bráni inému hráčovi, bude rozhodcom komunikácia pri tomto stole obmedzená na minimum nutné pre hru. Ak by prišlo pri niektorom zo stolov ku sporu, využívajúc skúsenosti českého turnaja volíme nasledujúci postup: najprv sa skúsia hráči dohodnúť medzi sebou, ak by sa to nepodarilo, rozhodne privolaný rozhodca, ak by jeho rozhodnutie nebolo akceptované, je možné obrátiť sa na organizačný tím (budeme s vami samozrejme na mieste).

Celé roky sa tímy zo Slovenska mohli pridať k českému Čtyřpoháru - radi by sme za túto možnosť vyjadrili vďaku. Táto možnosť nekončí a rovnako aj my dávame priestor tímom z ČR zapojiť sa do slovenského turnaja.

Prípadne si viete popozerať medzinárodnú stránku podujatia.

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje